Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 1:37 pm
Postovi: 45
Lokacija: Cacak -Ns
^ hahahaha, a greote...
Moja koleginica je izjavila da je upisala stomatologiju da bi nasla nekog doktora, udala se i 'zavrsila posao' ... :lol: Samo ne znam koji to posao, al' dobro... :o
Cudo...obnovila je godinu, doktora nasla nije :lol: .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 10:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ja sam upis'o mediciu jer mi je rekla majka da se samo sa tim faksom ne ceka na pos'o. :lol:

Bila je u pravu.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 11:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Sad ni to vise nije tacno!!!! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 1:18 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Verovali ili ne, jos uvek jeste - u Pozarevcu i okolini.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 1:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Nisam sigurna, imam jednu drugaricu iz Kostolca ili tu negde u blizini i njeni roditelji takodje moraju naci 'vezu' da bi se ona zaposlila tu negde u okolini a i Pozarevac naravno dolazi u obzir?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .....
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 12:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Jel verujete da neko moze da coveku od 17 godina potpuno zdravom i pravom dijagnostikuje na osnovu snimka kicme SPINU BIFIDU na L5 prsljenu?
Mislim pao sam pod sto kad sam cuo :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 1:58 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Zasto???? Ja sam to video na snimcima najmanje desetak puta. Cak sam pipanjem, a naknadno i snimkom opisanim od kolege radiloga to isto dijagnostikovao i supruzi...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 2:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Pa to verovatno nije bila SB sa onom velikom rupom na ledjima... Nisu sve SB iste... Sto kaze moja profesorka anatomije "Ima jos pasa sem Sarova"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 12:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Jedno je spina bifida, drugo je kompletna meningokela...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 3:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
dr ivica je napisao:
Zasto???? Ja sam to video na snimcima najmanje desetak puta. Cak sam pipanjem, a naknadno i snimkom opisanim od kolege radiloga to isto dijagnostikovao i supruzi...


Zato sto ja kad imam na velikom snimku svih zuba proces radim najmanje 2 mala snimka da potvrdim dijagnozu, i na sve to gledam i ostale simptome pa donesem zakljucak. I ako sam student. Pa je malo neozbiljno da jedan doktor medicine na osnovu 1 snimka saopsti dijagnozu Spine Bifide i kaze pacijentu da ce da umre.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 4:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Student od spine bifide se ne umire!!! :evil: :evil: :evil: To je poremecaj razvoja kada ne dolazi do spajanja vertebralnih arkusa u sagitalnoj ravni ,a defekt moze zahvatati i slojeve koji se nalaze iznad kicme.Ako mozdane ovojnice prolabiraju kroz otvor onda je to meningocela,a ako prolabiraju i ovojnice i kicmena mozdina onda je to meningomijelocela gde tkivo mozdine propada i udruzena je sa spastickom paraparezom nogu i inkontinencijom fecesa i urina.E ovo poslednje je udruzeno sa ozbiljnim invalidnitetom a umire se zbog drugih stvari:DVT i PE,HBI usled pijelonefritisa,hipostatske pneumonije i ostalih komplikacija koje se uobicajeno javljaju i kod drugih nepokretnih pacijenata sa inkontinencijom.Zato pre nego sto uzmes da komentarises sta je ozbiljno a sta neozbiljno zapitaj se da li znas o cemu govoris a moja kolegijalna preporuka je da se drzis zuba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 05, 2008 7:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:35 pm
Postovi: 133
aham malo se osokolio


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 12:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
severus je napisao:
Student od spine bifide se ne umire!!! :evil: :evil: :evil: To je poremecaj razvoja kada ne dolazi do spajanja vertebralnih arkusa u sagitalnoj ravni ,a defekt moze zahvatati i slojeve koji se nalaze iznad kicme.Ako mozdane ovojnice prolabiraju kroz otvor onda je to meningocela,a ako prolabiraju i ovojnice i kicmena mozdina onda je to meningomijelocela gde tkivo mozdine propada i udruzena je sa spastickom paraparezom nogu i inkontinencijom fecesa i urina.E ovo poslednje je udruzeno sa ozbiljnim invalidnitetom a umire se zbog drugih stvari:DVT i PE,HBI usled pijelonefritisa,hipostatske pneumonije i ostalih komplikacija koje se uobicajeno javljaju i kod drugih nepokretnih pacijenata sa inkontinencijom.Zato pre nego sto uzmes da komentarises sta je ozbiljno a sta neozbiljno zapitaj se da li znas o cemu govoris a moja kolegijalna preporuka je da se drzis zuba.


Svatas li ti da je neko klincu od 17 godina rekao da ima spinu bifidu i da se od toga umire, ja o tome pricam, da se mali ohladio, otisao na urgentni centar. Realno i ja bi se ohladio da mi neko tako nesto kaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 1:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 11:43 pm
Postovi: 154
Pa u prvom postu o SB nisi nigde pomenuo da je doktor rekao da ce mali umreti. Iz prvog posta se jasno vidi da ti umalo nisi pao pod sto od smeha sto je uopste postavljena dijagnoza SB... Da je doktor stvarno rekao da ce taj decko umreti, verovatno ne bi nakucao tri smajlica na kraj posta... Bilo je primereno staviti onog djavolcica, jer on odrazava emociju ozlojadjenosti i besa... Evo, bas kao sto cu ja sada staviti djavolcica... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 11:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 8:05 pm
Postovi: 157
studentbgd je napisao:
severus je napisao:
Student od spine bifide se ne umire!!! :evil: :evil: :evil: To je poremecaj razvoja kada ne dolazi do spajanja vertebralnih arkusa u sagitalnoj ravni ,a defekt moze zahvatati i slojeve koji se nalaze iznad kicme.Ako mozdane ovojnice prolabiraju kroz otvor onda je to meningocela,a ako prolabiraju i ovojnice i kicmena mozdina onda je to meningomijelocela gde tkivo mozdine propada i udruzena je sa spastickom paraparezom nogu i inkontinencijom fecesa i urina.E ovo poslednje je udruzeno sa ozbiljnim invalidnitetom a umire se zbog drugih stvari:DVT i PE,HBI usled pijelonefritisa,hipostatske pneumonije i ostalih komplikacija koje se uobicajeno javljaju i kod drugih nepokretnih pacijenata sa inkontinencijom.Zato pre nego sto uzmes da komentarises sta je ozbiljno a sta neozbiljno zapitaj se da li znas o cemu govoris a moja kolegijalna preporuka je da se drzis zuba.


Svatas li ti da je neko klincu od 17 godina rekao da ima spinu bifidu i da se od toga umire, ja o tome pricam, da se mali ohladio, otisao na urgentni centar. Realno i ja bi se ohladio da mi neko tako nesto kaze.


al ti si samo pao pod sto...

e ajd jos jednom procitaj sta ti je napisao severus, pa jos jednom, pa jos jednom, pa kad god nemas sta drugo pametnije da radis...

lep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 214 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: