Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 12:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
I ja............mislim da smo svi dobili to obavestenje, ali sumnjam da nije dil............pa nismo mi nase podatke dali na raspolaganje Intesi,nego komori.......neko se izgleda tu pronasao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 15, 2008 1:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Meni je stigao dopis sa potpisima direktorke Komore i clana Upravnog odbora banke, a u zaglavlju su logoi banke i komore. Bice da su ipak napravili neki dil, ali nisu pitali clanstvo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 8:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 27, 2007 1:17 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Išao sam pre neki dan da im se zahvalim na "primamljivoj" ponudi i zamolim da mi više ne šalju pamflete na kuću. Rečerno mi je "da grešim" i da je naravno moje pravo da odbijem, ali da ta kartica, kad god otvorim novčanik govori svima ko sam i diže mi ugled u društvu.
"Beati pauperes spiritu".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 8:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 27, 2007 1:17 pm
Postovi: 40
Lokacija: Beograd
Išao sam pre neki dan da im se zahvalim na "primamljivoj" ponudi i zamolim da mi više ne šalju pamflete na kuću. Rečeno mi je "da grešim" i da je naravno moje pravo da odbijem, ali da ta kartica, kad god otvorim novčanik govori svima ko sam i diže mi ugled u društvu. (ne baš tim rečima, ali slično)
"Beati pauperes spiritu".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 9:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pa naravno da gresite, ovako, kad otvorite novcanik i ne vide vam tu karticu, odma' svi pomisle: "Gle, jadnika, neugledan je i patetican!"...

:D :D :D

Pobogu, ljudi, dokle cemo ovo da trpimo, dokle ce isti ministar i ista mala grupa federa da nas maltretira!???? Umesto da imamo SINDIKAT, pravu organizaciju, nas zamajavaju nefunkcionalnim lekarskim komorama, licencama, svim i svacim sto nema veze sa realnoscu i sto samo otezava zivot. A juce jedan ludak. novopeceni "tata" koji je mislio da je epiziotomija izivljavanje na njegovoj zeni, na odeljenju akuserstva isprebija nam kolegu i nikom nista... Kad policajca tuku, ministar se oglasi, a izgrednike kaznjavaju najstrozije. A lekara mozes da psujes, vredjas, ogovaras, blatis po novinama, optuzis bez ikakve osnove - i nikom nista! Mozete da gradite karijeru i ugled decenijama, i onda da vas neki novinar razvuce preko "Kurira" i slicnih smetlista, i dok se operete - ode sve! Nemate sindikalnu zastitu, nemate advokata Komore, nema nikoga da vas stiti po sluzbenoj duznosti... nego se sa budalama preganjajte po sudovima po licnoj tuzbi, pa dokle stignete. A u ovoj "drzavi" tuzbe za uvredu casti naplacuju samo "Bebe" Popovici i Sutanovci. Ostalima moze da kaze ko sta hoce i da radi ko sta hoce...!

Idem odma' u tu Intesu da mi skoci ugled! Kad vec ne moze bez toga, daj sta das :lol: :lol:

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 7:49 pm
Postovi: 43
Kako bre nemate SINDIKAT? Pa ko je proslo godine strajkovao? To ne moze pojedinac nego sindikat.

Ali u pitanju je druga stvar. Sindikat moze da prica sta hoce kad nema snagu. Komora je drugo. Ima snagu i to veliku. Kolika je clanarina: oko 1000 dinara mesecno. Koliko ima lekara: 25000 - 28000, plus setre i tehicari. Pomnozite to pa cete videti kolika je snaga komore. A sto ne znate ko i kako s tim sredstvima raspolaze... to je vas problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 4:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nemamo sindikat, imamo sindikate, ali jedan jak, mocan, NORMALAN, REPEREZENTATIVAN u pravom slimslu reci - nemamo. Zato sindikat i nema snagu - jer postoje mali regionalni sindikati, postoje i paralelni sindikati, zakon predvidja da je svaki sindikat "reperezentativan" (sic!) ako ima 15% zaposlenih. To znaci da u jednoj ustanovi teorijski mozete da imate SEST "reprezentativnih" sindikata. Ne secam se da je iko prosle godine primetio generalni strajk LEKARA (ne zdravstvenih radnika, samo lekara, molim da se to odvoji), jer ga nije ni bilo... Kad budemo u stanju da sindikalnim aktivnostima smenimo ministra, izborimo se za drugacije plate, ukinemo besmisleno licenciranje, izborimo se za kontrolu upisa na fakultete, resimo problem nezasticenosti profesije u javnosti ( na nas se svi obrusavaju, kao da je to najgori segment u drustvu, a NIJE, daleko od toga, to je JEDINI SEGMENT koji funkcionise i spasava socijalni mir - kakav-takav...) - dakle, kad sve to budemo SINDIKATOM ostvarili, onda cu verovati da postoji pravi, JEDINSTVENI sindikat, koji se bori za interese clanova i koji sluzi svrsi...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: