Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
malina-80 je napisao:
Imam samo jedno pitanje za dr Ivicu:
Sta kada se zvanicna medicina odrekne nasih najmilijih?Morate priznati da se to nazalost cesto desava...Da li se od nas ocekuje da ih se odreknemo i mi?


Najpre moras da svatis nesto vrlo jednostavno.

To sto ti nazivas "dizanje ruku" od najmilijih jeste obican odgovor, da medicina nije absolut koji bi u svakom trenu pravio "cuda".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 12:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Niste odgovorili na pitanje, a postoji i gora formulacija tog pitanja:

Šta činiti kada tebe lično medicina prvo upropasti - pa onda digne ruke od tebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Omega je napisao:
Niste odgovorili na pitanje, a postoji i gora formulacija tog pitanja:

Šta činiti kada tebe lično medicina prvo upropasti - pa onda digne ruke od tebe?


Pa zavisi sta za nekog znaci da ga "upropasti", odn. da "digne ruke"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 1:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ono što to i bukvalno znači: dakle uništi ti zdravlje totalno i doživotno, a onda kaže: nema pomoći.

Ali bolje da ne plašimo ljude...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 9:43 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
A kako to nekoga medicina moze da upropasti??Bas me interesuje sta podrazumevate pod tim "medicina ga je upropastila"??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 9:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Tako štu mu da "lek" koji mu razori ceo organizam, a da pacijent nema pojma o takvom dejstvu (jer ni lekar o tome ništa ne zna), a kada nakon nekoliko godina posledice postanu nepodnošljive, onda sledi ono: nema pomoći.

Kažem, nije to često, i ne žalim da uopštavam, ali ima takvih slučajeva, čak i ovde na forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 9:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
A kako mu to "razori"organizam?Ne mozete tako teske reci koristiti bez konkretnih argumenata.Organizam se "razara"eksplozijom bombe recimo,navedite na sta konkretno mislite a ne kao kisa oko Kragujevca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 21, 2008 10:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 10:02 pm
Postovi: 230
Ne zaobilazim, naravno, ali to je offtopic na ovoj temi, ako želite detaljnije, zađite malo u druge delove foruma ili mi se obratite na PP.

Ponavljam da ne želim da uopštavam, i o tzv. "alternativnoj" medicini, kakva se kod nas protura, imam loše mišljenje.

Jedino želim da kažem da ne treba sve što nije zvanična medicina trpati u isti koš sa tom "alternativnom", jer za mnoge bolesti i stanja, naročito u svetu, postoje preparati koji:

1. poboljašavaju stanje ljudi kod kojih zvanična medicina nema rešenje.

2. na neka patološka stanja deluju bolje nego zvanični lekovi, a bez neželjenih efekata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alternativna medicina serbska
PostPoslato: Pon Jun 25, 2012 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 25, 2012 2:11 pm
Postovi: 1
Molim VAs da mi neko hitno posalje broj DR Zorana Mnacica na mail: [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alternativna medicina serbska
PostPoslato: Pon Avg 10, 2015 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 10, 2015 12:37 pm
Postovi: 1
Sva regularna medicina je u jednom trenutku bila "alternativna", samo je vremenom sistematizacija znanja, eksperiment, dovela do "nauke". ono što ja kao problem tu postmatram je ono što vidim a to je da se leči u 90% slučajeva ,koje sam sam iskusio na sebi ili kod članova moje porodice, da se leči posledica ne uzrok bolesti što zatim nakon nekoliko godina okarakterišu kao hronično stanje i kljukaju te lekovima "hronično" i to je po zapadnoj medicini to.
Kinezi imaju 4000 i kusur godina lečenja po svojoj filozofiji koja obuhvata psihologiju, ishrau, životne navike i ponašanje. Kod njih nema fakultet alternativne medicine nego medicinski fakultet samo što se na njemu "zapadna" medicina usput uči. Iače malo ljudi je završilo taj fax da nisu kinezi s obziorom na jezičku barijeru.
Ja imam "hronične" alergije i alergijsku asmu. Po doktorima treba da pijem lekove pola godine i da idem na pregleda i to je to a prema kineskoj treba d amenjam svoje obrasce ponašanja i pogrešne navike u ishrani. Evo pola godine se 90% pridržavam toga i već sam se skinuo sa lekova i to celu sezonu proleća kad je najgore za mene.
Uz sve dužno poštovanje doktorskoj struci ali njihove metode mi sve manje i manje liče na nauku, dovoljno je reći da za istu bolest tri doktora (a ovo sam ja lično doživeo) daju dve dijagnoze i 3 terapije... Biti doktor više nije poziv nego biznis i doktor će vam dati lek preko koga će da ide na letovanje i to je to.
Pre polu-makrobiotike po kojoj se danas hranim sam probao i homeopatske lekove, bio na vma i na institutu za kožne bolesti, onaj za pluća na zvezdari i sve preko nekih poznanika vamo tamo po preporuci kao ovaj je doktor najbolji i tako ali rezuktati svega toga su potpuno isti kao i rezultati mog prvog doktora u domu zdravlja u osnovnoj i srednjoj, s tim što je ona bila pravi doktor a ovi novi su arogantni kompleksaši. ovo sad, čini mi se, ima efekta, jeste teško u početku ali čini mi se da se sve više navikavam.
Tužno mi je kada vidim da doktori nipodaštavaju to što se naziva alternativna medicina jer mi time podkopavaju mišljenje da su oni profesionalci, jel da jesu znali bi da su njihovi ptrethodnici ne tako davno sve lečili puštanjem krvi... a iz te "alternative" se medicina i razvila i dan danas se iz čajeva i prirode najbolji lekovi i najefektniji prave a oni pljuju "šamana". Mog strica su oborili muslimani ili hrvati iznad bosne i pao je na njihovu teritoriju helikopterom. Kroz šaku mu je prošao metak, rana se zagadila i pošeča da truli. Krio se u šumi 17 dana. Onda je u jendom napuštenom muslimanskom selu tražio hranu kada je naišao na neku babu na koju je potegao revolver ali nije mogao da je ubije i rekao joj je j*** ga ako me prijaviš ovim tvojima ode mi glava. Baba ga odvede van sela u svoju kuću, nahrani i uzme da mu previje ruku. On podpukovnik, zna da je počela gangrena i kaže babi ajde da odsečemo šaku i ovo da mi spališ a ona kaže ne, ja ću to da ti sredim samo da odem da naberem neke travuljine i neku iz reke da izvadi a kao sve ostalo ima kući. On onako već u bunilu pod infekcijom, oslabio od potucanja po šumi, šta će pristane. Ona je donela tu svašta nešto, plus je imala kod sebe trava i sve je to kuvala u kozjem mleku. Onda mu je ruku stavila u kotlić dasku među zube i kuvala mu je ruku na tihoj vatri neko vreme a on kukavac overio od bolova. Kaže da mu je sa ruke otpalo pola mesa, ona mu je to skinula varjačom tu trulu kožu sve. Nakon toga mu je zavila u neki melem i obložila bokvicom i tako je kod nje ostao skoro 10 dana. nakon toga je uspeo da se dokopa naših položaja i da ga evakuišu na vma, gde je celu priču ispričao doktorima koji su rekli da je to istripovao da mora da su mu ruke smrdele jel su prljave a ne od gangrene a crvenu mladu kožu su objasnili da se regeneriše od te opekotine što mu je baba napravila. I šta sad? zamislite da su nekako našli babu i taj njen metod ponovili, pa labaratorijski obradili pa shvatili kako radi...
Sad sam video da je tema stara 3 godine valja nisam džaba pisao :-) aj uzdravlje svima Niko


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 40 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: