Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zubi-problem!
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 4:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 3:33 am
Postovi: 4
Evo ovako,imam problem sa zubima!Naime,gornje zube sam sve povadio,imam još dva zdrava zuba sa leve i desne strane i dva zdrava zuba imam na sredini gornje vilice!Donji zubu su mi zdravi(s tim što sa njihove unutrašnje strane imam neku naslagu crne boje,to sam uspeo da vidim u ogledalu)!Ono što sam hteo da pitam,kako mogu da rešim svoj problem sa gornjom vilicom gde nemam zube a imam samo ta dva zdrava zuba sa leve i desne strane i ova dva zuba što imam na sredini gornje vilice?Neka vrsta proteze i to kakva vrsta?Hteo bih da mi se žice proteze ne vide,da bude nešto poput fiksne proteze,ne znam..Jednostavno da mi izgledaju kao pravi zubi...I da li neko zna cenu svega toga?Unapred zahvalan na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubi-problem!
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 12:05 pm
Postovi: 9
Kada ste poslednji put bili kod stomatologa i sta je razlog gubitka tako velikog broja zuba u gornjoj vilici,i koliko dugo ste bez zuba?
Svakako da postoje proteze o kojima govorite(da se "ne vide zice"),koje umesto zica,imaju neke druge elemente "za kacenje",ali je ovako tesko o tome govoriti,kada mi nije poznat tacan raspored i stanje preostalih zuba,izgled vilicnog grebena,Vas tip zagrizaja,i sl.Zbog toga bi bilo najmudrije da odete na pregled kod stomatologa,pa cete dobiti potrebne informacije o protezi koja je najbolja za vas,i ceni.
A sta je sa donjim zubima?Crno pigmentovane naslage na zubima ukazuju da imate i ozbiljnih problema sa desnima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubi-problem!
PostPoslato: Sre Feb 27, 2013 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2013 3:33 am
Postovi: 4
Zubi su počeli da mi se kvare u gornjoj vilici par godina unazad,pa su tu svi krenuli jedan za drugim...Zbog njih sam imao i velikih bolova glave,čak su me i oči bolele...Išao sam čak i na skener,pa se hvala bogu utvrdilo tu da mi je sve u redu...Ne razumem se nešto mnogo u medicinu,ali shvatam da su zubi u principu osnov svega...Bio sam pre par dana kod jednog stomatologa i on mi je rekao da može sve to da se odradi baš onako kako ja hoću,kako sam napisao u poruci na početku teme i ono šta ste vi pročitali i odgovorili...Traži mi 60e po zubu,odprilike imam oko 13 zuba da odradim,tako mi je on rekao...E sada mene zanima na šta je on tu tačno mislio?Kako bi mi tačno i na koji način odradio te zube?Postupak me zanima...I da,nisam ga tada pitao za ove crne pigmentovane naslage na donjim zubima što ste spomenili...Kako to mogu da rešim?Na koji način?Hvala vam puno što ste mi odgovorili na poruku,nadam se da ćete mi i na ovo što sada pišem,takođe odgovoriti...Srdačan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zubi-problem!
PostPoslato: Sre Feb 27, 2013 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2013 12:05 pm
Postovi: 9
Niksi84 je napisao:
Zubi su počeli da mi se kvare u gornjoj vilici par godina unazad,pa su tu svi krenuli jedan za drugim...Zbog njih sam imao i velikih bolova glave,čak su me i oči bolele...Išao sam čak i na skener,pa se hvala bogu utvrdilo tu da mi je sve u redu...Ne razumem se nešto mnogo u medicinu,ali shvatam da su zubi u principu osnov svega...Bio sam pre par dana kod jednog stomatologa i on mi je rekao da može sve to da se odradi baš onako kako ja hoću,kako sam napisao u poruci na početku teme i ono šta ste vi pročitali i odgovorili...Traži mi 60e po zubu,odprilike imam oko 13 zuba da odradim,tako mi je on rekao...E sada mene zanima na šta je on tu tačno mislio?Kako bi mi tačno i na koji način odradio te zube?Postupak me zanima...I da,nisam ga tada pitao za ove crne pigmentovane naslage na donjim zubima što ste spomenili...Kako to mogu da rešim?Na koji način?Hvala vam puno što ste mi odgovorili na poruku,nadam se da ćete mi i na ovo što sada pišem,takođe odgovoriti...Srdačan pozdrav!

Poštovani,
Ne mogu da tumačim misli i pristup svog kolege...Svaki čovek je individua za sebe,i zalažem se za lični i individualni pristup svakom stomatološkom problemu,jer ni jedan organizam nije isti.Stomatologija nije prosta računska radnja množenja broja zuba brojem eura,tzv"poputanje",već sveobuhvatno lečenje i zdravlje usta i zuba,i zbog takvih pristupa naš narod ide krezav i zdravstveno neupućen u svoj problem...Figurativno trečeno,ne možete zidati kuću, a da niste valjano postavili temelj.
Vi odlučujete o svom zdravlju i birate sebi:lekara -doktora stomatologa ili "mehaničara"...
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: