Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Čet Dec 06, 2018 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 22, 2013 9:00 am
Postovi: 18
Na jedinici imam rupu oko koje je neka bela mrlja. Zubarka mi je rekla da ne zna sta je to. Zna li neko sta je i da li to treba popravljati? I jos nesto nevezano za to. Dole ispravljam zube i negde sam na polovini terapije. Skoro sam primetila da su mi zubi sa jedne strane vilice malo dole propali da tako kazem, tj. nisu kao pre iste visine kao ovi sa druge strane. Da li ce se ti zubi vratiti kad zavrsim sa ispravljanjem? Takodje, primetila sam da mi se prednji zubi malo klimaju, ali to je valjda normalno jer se pomeraju.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Pet Dec 07, 2018 12:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имам утисак да мораш да промениш зубара. Пробај да наваташ Дабра са овог форума, да видиш шта ће рећи.

Зуби се смањују јер пропадају да ли због лоше протезе или лоше исхране, питање је.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Pet Dec 07, 2018 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 22, 2013 9:00 am
Postovi: 18
Ok. Hvala. Ne verujem da je zbog hrane. Pre nego sto sam pocela sa ispravljanjem, sve je bilo u redu. Verovatno je od proteze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Pet Dec 07, 2018 7:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Sandra154 je napisao:
Na jedinici imam rupu oko koje je neka bela mrlja. Zubarka mi je rekla da ne zna sta je to. Zna li neko sta je i da li to treba popravljati? I jos nesto nevezano za to. Dole ispravljam zube i negde sam na polovini terapije. Skoro sam primetila da su mi zubi sa jedne strane vilice malo dole propali da tako kazem, tj. nisu kao pre iste visine kao ovi sa druge strane. Da li ce se ti zubi vratiti kad zavrsim sa ispravljanjem? Takodje, primetila sam da mi se prednji zubi malo klimaju, ali to je valjda normalno jer se pomeraju.
Slika
*** DEFINITIVNO ovo sto je na slici je karijes. jasno se vidi beli krug oko crne mrlje ... to je dekalcifikacija zuba. drugo pitanje nisam razumeo ... pokusaj da napravis sliku da pogledam. jos nesto, JAKO je neobichno da se ispravljanje zuba radi samo u jednoj vilici. koji je razlog tome? u kojoj si klasi?

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Pet Dec 07, 2018 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 22, 2013 9:00 am
Postovi: 18
Hvala na odgovoru. Nije crno, zato mi je valjda i rekla da ne treba popravljati. Ne znam zasto na slici izgleda crno. Mozda zato sto je tu rupa, pa izgleda tamnije. Zute je boje kao i zub. Ne znam to za klasu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 12:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Sandra154 je napisao:
Hvala na odgovoru. Nije crno, zato mi je valjda i rekla da ne treba popravljati. Ne znam zasto na slici izgleda crno. Mozda zato sto je tu rupa, pa izgleda tamnije. Zute je boje kao i zub. Ne znam to za klasu.
*** pogledaj ovu sliku: https://blog.sesamehub.com/linaker-matt ... sions1.jpg kad su promene na zubu ovako bele onda se "situacija prati". kod tebe je malo drugachije (bar na slici koju si postavila) i to je DEFINITIVNO karijes pod uslovom da slika ne laze. MORAS MNOGO bolje da peres zube jer se i dole vide tragovi dekalcifikkacije kao posledica nosenja " brejsiz" ... nikako da zapamtim kako se na SRPSKOM to kaze, valjda kopche ili bravice ili ...

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 12:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
ovako izgledaju zubi posle ortodontskog tretmana ako se dovoljno ne odrzava higijena:
https://qph.fs.quoracdn.net/main-qimg-d ... 94a41c5e7e


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 5:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
dobio sam privatno pitanje/poruku u vezi umnjaka, vadjenju umnjaka i teskobe zuba u frontu.

*** ne postoji ni jedan struchni rad koji povezuje teskobu zuba u frontu sa umnjacima. kad zubari ne znaju sta da kazu oni kazu “e to je zbog umnjaka …oni guraju prednje zube”. to spada u folklorne odgovore na koje uopste ne treba obracati paznju. ako samo logichno razmisljamo, umnjak - zub # 8 ima ispred sebe zub #7, zub #6, zub #5, zub #4 itd.itd. svaki od tih zuba ima po 2 ili 3 korena (da ne ulazim u detalje) … logichno je da jedan zub ma koji da je, pa cak i ako je osmica, ne moze ispred sebe da gurne toliki broj zuba i da izazove teskobu u frontu. drugo, kako objasniti da neko ima teskobu u frontu a nema osmice ... ko je onda pogurao sve zube? mozda sam to bio JA. :D razlog za teskobu u frontu je antropoloske prirode ali ... to je sad druga pricha. trece, sta cemo da radimo kad pacijent ima #8, ima #7 a nema recimo #6 i ima teskobu u frontu? ko je onda pogurao zube u frontu? opet dosao Dabar™ i napravio haos u frontu :o nadam se da je sad bar malo jasnije koju bajku nam zubari prodaju. ako ima jos nekih pitanja … tu sam. pozdrav SVIMA i zelim vam DOBRO zdravlje i SVU srecu na ovom svetu.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 5:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
izgleda da od mog vikenda nema nista, dobio sam jos jednu poruku. :o
"da li je normalno da se zubi klate u toku tretmana". JESTE ... razlog tome je da se kost u jednom pravcu resorbuje a drugom nadogradjuje. SVE ce to da se sredi i zubi ce se ponovo uchvrstiti kad se udje u tzv. retencionu fazu.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Sub Dec 08, 2018 5:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
na ovom snimku je objasnjeno zasto se zubi klate u toku orthodontskog pomeranja:
https://www.youtube.com/watch?v=mjhi-lvjSNY ako pazljivo pogledate videcete kao mala linije (periodontalna vlakna" kako se sa jedne strane rastezu a sa druge skupljuju ... u tom grmu lezi zeka. :roll:

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Ned Dec 09, 2018 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не верујеш да је због хране? Онда сам ја скоро сигуран да је због хране. Којекакви вегани могу да се упиру колико хоће, али сви које знам а да не једу млечне производе, имају катастрофално лоше зубе, плус што почну убрзано да им се троше у неким зрелијим годинама. Наравно, неки се досете па користе суплементе магнезијума и калцијума па онда испадају "добри" вегани или шта већ друго.

Sandra154 je napisao:
Ok. Hvala. Ne verujem da je zbog hrane. Pre nego sto sam pocela sa ispravljanjem, sve je bilo u redu. Verovatno je od proteze.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Sub Sep 18, 2021 5:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 18, 2021 5:35 am
Postovi: 4
Zdravo svima i molim vas za savjet...
Ovako da pocnem sa opisom problema... Prije dva mjeseca sam slucajno osjetio jezikom na obrazu kao neku tako reci poderotinu i kada sam pogledao bilo je kao ogrebotina ali duboka sa bijelom bojom oko "rane" (da napomenem bez bola) nakon toga otisao u apoteku i oni mi rekli da su u pitanju afte i dali mi nesto za ispiranje usta i dali mi kremu za gljive... Nakon mjesec dana na sastavu usana sa unutrasnje strane su se pojavili bijele mrlje takodje bezbolne i pojavila se bijela brlja na sastavu gornje i doljnje vilice koja bude bolna prilikom otvaranja usta i nakon nekog vremena prodje bol (kada vise puta otvorim zatvotim usta) nakon sto vidim da se stanje pogorsava podjem kod zubara da bi i on sam predpostavio da su afte i takodje mi daje ljubicastu tecnost(slicnu mastilu) da ispiram i opet nikakvog pomaka nema doktor sumlja da se samopovredjujem i da se to zbog toga desava... E da i da napomenem ne konzumiram alkohol, sto se tice cigara kutija mi izdrzi 5 dana...
Molim vas za pomoc da li neko imao slicne simptome? I da li neko zna o cemu je rijec? Pokusacu da objavim slike...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zna li neko sta je ovo?
PostPoslato: Sre Jan 26, 2022 12:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
ne znam da li je ovo jos uvek aktuelno ... u slucaju da ta promena da ovako izgleda mozda bi ja znao sta je u pitanju.
https://images.saymedia-content.com/.im ... ancer.webp


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: