Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vracanje ispalog zuba
PostPoslato: Sub Jun 18, 2005 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2005 10:42 pm
Postovi: 2
Moje dete(8 god) je palo i tom prilikom mu je ispao stalni prednji zub(nije polomljen. Za oko 3 sata u Beogradu na univerzitetskoj klinici vracen mu je zub na mesto. Posle jednog dana dobio je oteklinu u predelu gornje usne.Trenutno(vec je drugi dan) pije antibiotik amoksicilin. Moja pitanja su: Da li ima sanse da zub ostane. Kakve su posledice. Koliko moze trajati takav zub. Da li je oteklina normalna pojava. Ako zub ne ostane sta mi je najbolje ciniti.
Unapred hvala.
Milan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 19, 2005 9:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 23, 2005 9:20 am
Postovi: 237
evo ti jednog laičkog odgovora "iz prve ruke".
Kad sam bila klinka zalomila mi se jedna "ozbiljnija tuča" u kojoj sam direktnim udarcem ostala bez prednjeg zuba.
Od silnog straha da neko od mojih ne primeti moj novi nedostatak, ja sam zub prosto ugurala na mesto na kom se i nalazio. Vremenom sam prestala sa jedem isključivo meke stvari (i da mačiće po komšiluku hranim pravim ručkovima), zub se nekim čudom primio i još uvek ga imam.
Dakle, šansa postoji.

Oticanje je pretpostavljam, borba protiv "stranog" tela. No, isto tako pretpostavljam da će vremenom proći.
Srećno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2005 10:42 pm
Postovi: 2
Hvala na podrsci. Trenutna situacija je sledeca: Otok je trajao tri dana. Danas petog dana izgleda sve potpuno normalno. Samo jos nisam siguran da se zub primio jer je zub i dalje fiksiran a tek u utorak je zakazan sledeci pregled.

Pozdrav za neverending


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 10:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2004 11:13 pm
Postovi: 80
Milane, otok je verovatno normalna pojava, dete je predpostavljam prilikom pada udarilo i usnu. Sve sto ste mogli ste uradili, dobra je vest da je zub van zubne casice bio samo 3 sata, dal ce se primiti ili nece je izuzetno individualno. Koliko ce jos trajati taj zub niko vam nece reci tacno zato sto je i to individualno. Moze se desiti da taj zub sluzi dete i do odraslog doba. Dobro bi bilo da opstane dok se ne zavrsi rast. Vazno je da dete nastavi da odrzava higijenu zuba, infekcija lako unistava takve zube.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: