Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Čet Jul 29, 2010 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 28, 2010 10:40 pm
Postovi: 4
Planiram ugradnju implanta na mestu gde nedostaje jedan zub (gornja dvojka).
Nemam ni jednu od opštih kontraindikacija.

Koje su sve komplikacije moguće prilikom i nakon procedure ugradnje jednog zubnog implanta?
Koliko se često javljaju? Da li se mogu popraviti ili su trajne?
Da li su nekom poznata negativna iskustva sa implantima?

Zbog ciste na korenu, preporučena mi je regeneracija korena pomoću veštačke kosti i membrane, pa nakon 6 meseci i ugradnja implanta.
Da li takva procedura smanjuje rizik od nastanka komplikacija?

U jednom članku sam pročitao da je ugradnja implanta u regijama pojedinačnog nedostatka zuba i to naročito u prednjim segmentima gornje vilice jedna od najkomlikovanijih procedura u implantologiji.
Na više mesta sam pročitao da je generalna stopa uspeha ugradnje implanta oko 95 %.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Pet Jul 30, 2010 1:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Poznata su negatvina iskustva sa implantatima ali razvojem implantologije ona su veoma retka. Komplikacije su siroka tema za pisanje ovde i mogu biti razne, ali pazljivim radom iskusnog lekara i eliminacijom lokalnih i opstih kontraindikacija budite sigurni da ce biti sve u redu. Cak i u slucaju da se desi komplikacija, sve se da popraviti. Nemojte nista da brinete. Obratite se iskusnom implantologu i nema da brinete zaista. :D

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Sre Avg 11, 2010 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 28, 2010 10:40 pm
Postovi: 4
Pre implantacije, moram da izvadim zub i da uradim regeneraciju (augmentaciju) kosti, pa 6 meseci nakon toga i da ugradim implant.

Od zuba (gornja dvojka) je ostao koren, koji je negde malo iznad, negde malo ispod linije desni. Na vrhu korena je cista.

Da li pri vadjenju takvog zuba i augmentaciji mogu nastati neke ozbiljnije komplikacije i ostecenja? Koliko cesto se javljaju? Operaciju ce izvesti profesor oralne hirurgije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Sre Avg 11, 2010 2:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Ne mogu nastati ozbiljne komplikacije i takve stvari su rutinske za svakog oralnog hirurga. Otezavajuca okolnost je cista vecih razmera kada bi se morala odstraniti ipak trepanacijom alveolarnog nastavka gornje vilice , gde bi nakon toga ostao veci defekt u kosti, medjutim i to se da resiti odredjenim materijalima. Augmentacija takodje nije nikakav problem i mozete biti sasvim mirni jer se ne radi ni o kakvoj posebno slozenoj intervenciji. Mnogo gora varijanta bi bila da vam je zbog niskog grebena blizu gornjovilicni sinus pa da se zbog postavke implantata mora raditi sinus lifting, odnosno podizanje poda sinusa, ili recimo na donjoj vilici zbog blizine nerava lateralizacija donjeg alevolarnog nerva, sto kad vas nije slucaj. Opusteno i bez brige, pozdrav i srecno!

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 08, 2015 11:51 pm
Postovi: 5
Ovaj post zelim da podelim sa svim zenama koje planiraju ugradnju implanta a ne znaju nista o tome ili samo slepo veruju. Ja sam neko ko je pre 10 godina nakon cetiri porodjaja donela odluku da malo vratim volumen svojim grudima. Kako sam svako dete dojila po godinu dana, grudi su mi bile potpuno "sasusene". Operisala sam se u bolnici koja i danas radi (na zalost). Tada mi je receno da su Mentor implanti dozivotni. Danas citam na nekom sajtu:
"12. Može li implant da pukne ? – Kvalitetan implant ne može. Čak ni u slučaju , ne daj Bože, saobraćajne nezgode kvalitetni implanti ne pucaju, ne cure, ne deformišu se niti se smanju. Ljudi iz Mentora su toliko sigurni u kvalitet proizvoda da daju besplante implante, plaćaju operaciju zamene i pacijentkinjama još daju solidan iznos novca ako implant pukne. Ali, nema reklamacija." I pitam se zar ti ljudi nemaju strah bar od Boga? Marketing je cudo. Dakle, prva operacija mi je uradjenja lose, pa sa, nakon tri meseca isla na popravku, jer su dve doktorke radile svaka po jednu dojku. I sve to nema veze, prezivela sam, nisam se zalila niti dizala paniku. Za 10 godina nikad nisam bila zadovoljna rezultatima ali to je bila moja "mala tajna". Pre 7 dana sam primetila da se leva dojka pomerila i izgleda cudno. Kako sam pre 8 meseci upoznala jednog od retkih postenih doktora, pozalila sam mu se. Na sta je on rekao da odmah dodjem jer on misli da je implant pukao. Kako sam bila u inostranstvu, otisla sam na ultra zvuk, cisto da budem mirna da necu dobiti sepsu. Doktor mi je uradio ultra zvuk i rekao da ne brinem, samo je ispao iz lezista i sve je ok. Rezultate sam poslala mom doktoru, na sta je on ponovio da mu se taj izvestaj ne dopada i da dodjem. Na srecu, poslusala sam ga i na pregledu je ustanovljeno da je implant pukao. Operacija je uradjena, potrudicu se da postavim fotografiju samog implanta, jezivo izgleda. Cak ima i neku zelenu boju za koju nemam jos uvek odgovor iz Mentora sta je. Kada sam obavestila doktorku koja me je prvi put operisala, ona me je posavetovala da posaljem Mentoru pa ce mi oni poslati nove. Ovog puta moj izbor su Alerganovi Natrell koji su dosta skuplji od Mentorovih. Doktori guraju Mentor zbog zarade koju imaju na njima. Sad se pojavljuju razne nove firme. Kao sto se pojavio i kineski botox za 120€.... Nisam ocajna, nisam ljuta, samo cu biti zadovoljna ako bar jednoj osobi svojim iskustvom pomognem. Jeftine cizme mozete da kupite, ali jeftine implante ili filere, to sebi ne smete da dozvolite. Ne igrajte se zivotom. Da nisam poslusala upozorenje, danas ne bih pisala ovaj post. Vodite racuna sa kim dogovarate bilo koju intervenciju, bila to operacija ili fileri. Ne dozvolite sebi da vas izmanipulisu. Svi su slatki i sve je slatko dok se ne pojave problemi. A pojave se u 80% slucajeva.
Slika

Iz Mentora nemaju odgovor zasto implant ima ovu boju, sta mu se desilo itd. Svi cute!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 08, 2015 11:51 pm
Postovi: 5
Spasena je napisao:
Ovaj post zelim da podelim sa svim zenama koje planiraju
ugradnju implanta a ne znaju nista o tome ili samo slepo veruju.
Ja sam neko ko je pre 10 godina nakon cetiri porodjaja donela odluku
da malo vratim volumen svojim grudima.
Kako sam svako dete dojila po godinu dana, grudi su mi bile potpuno "sasusene". Operisala sam se u bolnici koja i danas radi (na zalost).
Tada mi je receno da su Mentor implanti dozivotni.
Danas citam na nekom sajtu:

"12. Može li implant da pukne ? – Kvalitetan implant ne može.
Čak ni u slučaju , ne daj Bože, saobraćajne nezgode kvalitetni implanti ne pucaju,
ne cure, ne deformišu se niti se smanju.
Ljudi iz Mentora su toliko sigurni u kvalitet proizvoda da daju besplante implante, plaćaju operaciju zamene i pacijentkinjama još daju solidan iznos novca ako implant pukne. Ali, nema reklamacija."

I pitam se zar ti ljudi nemaju strah bar od Boga?
Marketing je cudo. Dakle, prva operacija mi je uradjenja lose,
pa sam nakon tri meseca isla na popravku, jer su dve doktorke radile svaka po jednu dojku. I sve to nema veze, prezivela sam, nisam se zalila niti dizala paniku. Za 10 godina nikad nisam bila zadovoljna rezultatima ali to je bila moja "mala tajna".
Pre 7 dana sam primetila da se leva dojka pomerila i izgleda cudno.
Kako sam pre 8 meseci upoznala jednog od retkih postenih doktora,
pozalila sam mu se. Na sta je on rekao da odmah dodjem jer on misli da je implant pukao.
Kako sam bila u inostranstvu, otisla sam na ultra zvuk,
cisto da budem mirna da necu dobiti sepsu.
Doktor mi je uradio ultra zvuk i rekao da ne brinem,
samo je ispao iz lezista i sve je ok.
Rezultate sam poslala mom doktoru, na sta je on ponovio da mu se taj izvestaj ne dopada i da dodjem.
Na srecu, poslusala sam ga i na pregledu je ustanovljeno da je implant pukao. Operacija je uradjena, potrudicu se da postavim fotografiju samog implanta, jezivo izgleda.
Cak ima i neku zelenu boju za koju nemam jos uvek odgovor iz Mentora sta je. Kada sam obavestila doktorku koja me je prvi put operisala, ona me je posavetovala da posaljem Mentoru pa ce mi oni poslati nove.
Ovog puta moj izbor su Alerganovi Natrell koji su dosta skuplji od Mentorovih.
Doktori guraju Mentor zbog zarade koju imaju na njima.
Sad se pojavljuju razne nove firme. Kao sto se pojavio i kineski botox za 120€....
Nisam ocajna, nisam ljuta, samo cu biti zadovoljna ako bar jednoj osobi svojim iskustvom pomognem. Jeftine cizme mozete da kupite, ali jeftine implante ili filere,
to sebi ne smete da dozvolite. Ne igrajte se zivotom.
Da nisam poslusala upozorenje, danas ne bih pisala ovaj post.
Vodite racuna sa kim dogovarate bilo koju intervenciju, bila to operacija ili fileri.
Ne dozvolite sebi da vas izmanipulisu. Svi su slatki i sve je slatko dok se ne pojave problemi. A pojave se u 80% slucajeva.
Slika

Iz Mentora nemaju odgovor zasto implant ima ovu boju, sta mu se desilo itd. Svi cute!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 10:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ово треба да поставиш негде другде а не у стоматологију.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 08, 2015 11:51 pm
Postovi: 5
Molim Moderatora da to uradi umesto mene.
Imala sam malih poteskoca na ovom forumu.
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 11:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема модератора.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 08, 2015 11:51 pm
Postovi: 5
.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Uto Nov 03, 2015 10:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 10:15 am
Postovi: 4
Molim nekoga tko ima iskustva da mi kaze koliko traje to, vremenski :)
___________________
Dentalni implantati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Sre Jul 27, 2016 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 01, 2016 1:32 pm
Postovi: 3
Što se tiče trajanja obično je dosta dugo, no imate i mogućnost ugradnje zubni implantati za 72 sata pa se raspitajte malo kod svog stomatologa, svakako preporučujem privatnu kliniku ili ordinaciju pa sretno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Čet Okt 20, 2016 8:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2016 9:43 pm
Postovi: 1
Ja sam silom prilika naučio dosta o implantima (i ugradio dva) tokom poslednjih godinu dana, tako da evo šta je moguće od komplikacija (srećom, ja nisam imao problema):

- Ako je vilična kost previše tanka implant možda neće čvrsto ležati u vilici i neće biti dugotrajan;
- Ako organizam (kost) nije dobro prihvatio implant može doći do gubitka dela mase vilične kosti posle ugradnje. U tom slučaju ugradnja implanta je na neki način više šteta nego korist;
- Treća mogućnost je razvijanje bolesti koja se zove peri-implantitis, kada dolazi od upale i povlačenja desni oko implanta. Ovo je moguće lečiti ali samo u smislu ograničavanja posledica.
- I naravno tu su manje neugodnosti odmah posle ugradnje - otoci, bol, manje oštećenje okolnih zuba itd. Sve ovo može da se desi ali i ne mora.

Moj vam je savet da uvek kada ste u nedoumici čitate tekstove u stručnim časopisima i sajtovima za zubare kao npr. u ovom slučaju http://bit.ly/2emIySP

Čak i ako ne znate engleski koristite Google translate. Samo su ovi tekstovi realni, dok na sajtovima zubara nikada nema negativnih strana priča, a na opštim forumima ljudi jesu dobronamerni ali su im znanja ograničena.

E sad, kako izbeći ove komplikacije? Ako ste bacili oko na tekst iz linka vidite da se svi ovi problemi mogu izbeći ili se šansa od pojave može smanjiti za 80% ako se koriste adekvatne procedure, kao i korišćenjem kvalitetne opreme i implanata. Trik je u tome da nađete zubara koji daje garanciju na svoj rad, tj. koji će sve probleme da otklanja besplatno i ako treba opet besplatno da ugradi implant. Znam da nije neka radost to što ćete morati nešto dva puta da prođete, ali nije u tome štos već u tome da oni zubari koji daju garanciju imaju tako veliki procenat uspešnih ugradnji (oni kažu 95%) da nikada ne moraju nešto dva puta da rade - tj. to su zubari kojima se gafovi ne dešavaju. Ja sam lično išao kod jednog koji kaže da u poslednjih 10 godina ima 97% procenat uspšenosti i izuzetno sam zadovoljan. Neću da ostavljam linkove po forumu ali dovoljno je da izguglujete "zubar, autokomanda" i kliknete na prvi link.

Puno sreće i ne bojte se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ugradnja implanta – koje su moguće komplikacije i problemi?
PostPoslato: Čet Mar 25, 2021 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 25, 2021 2:51 pm
Postovi: 1
Pozdrav.Hteo bi malo vise da se rspitam sto se tice ugradnja vestacke kosti i implanta na mestu jedinice gore.koja su vasa iskustva.naravno neka preporuka.Moj trenutni slucaj je da moram da vadim koren jedinice i da se tu ugradi vestacka kost i inplant.Raspitivao sam se malo i neko bi radio prvo kost, pa to dok ne zaraste 3-4 meseca pa onda inplant.molim vas ako moze jos neki savet.hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: