Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Strah od stomatologa
PostPoslato: Uto Nov 21, 2017 7:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 21, 2017 1:15 am
Postovi: 1
Nedavno sam na kontroli saznala da inan dva zuba za popravku, a nikada do sada nisam popravljala ni jedan zub. Interesuje me da li imate neki savet kako da prevazidjem strah od stomatologa? Imam 17 godina i mislim da je krajnje vremw da se suočim sa ovim strahom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od stomatologa
PostPoslato: Uto Nov 21, 2017 12:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само имај у виду да ако не одеш на време код зубара, за неки месец ћеш имати много тежи квар, а за годину-две ћеш морати на прилично тешко вађење зуба уз гангрену и ко зна какве последице.

Ако ти треба нешто за смирење узми тинктуру валеријане коју производи Институт Јосиф Панчић. Требало би да ти буде довољно двадесетак капи на коцкицу шећера, пар сати пре одласка код зубара.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od stomatologa
PostPoslato: Sre Nov 22, 2017 4:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
UchihaMikotoSama je napisao:
Nedavno sam na kontroli saznala da inan dva zuba za popravku, a nikada do sada nisam popravljala ni jedan zub. Interesuje me da li imate neki savet kako da prevazidjem strah od stomatologa? Imam 17 godina i mislim da je krajnje vremw da se suočim sa ovim strahom.
*** nekoliko saveta koji mogu da pomognu jer i ja imam OGROMAN (iracionalni) strah od zubara:

- OBAVEZAN jutarnji susret sa zubarom
- pre nego sto sednes u stolicu trazi da drzis ampulu sa anestetikom u ruci? zasto? zato sto davanje hladnog anestetika MNOGO vise boli nego ako je anestetik na telesnoj temperaturi
- zamoli da kada ti se daje anestetik ... da ti se ubrizgava ne krace od 2min. brzo davanje anestetika izaziva bol specijalno kada se daje anestezija sa nepchane strane gornje vilice
- neki od lekova koje je aca pomenuo i te kako pomazu ... mozes da uzmes recimo 0.5- 1.0 mg dijazepama 1/2 sata pre nego sto udjes u ordinaciju
- dan pred susret sa zubarom dobro se ispavaj i nemoj da ides u ordinaciju "na prazan stomak". OBAVEZNO nesto pojedi ... ako nista drugo uzmi kasichicu meda ili neki slatkis.
- zubi se nisu pokvarili u jednom danu i NEMOJ da pristajes da ti se svi zubi popravljaju u 1-nom danu ... idi postepeno, jedan zub jedan = jedan susret sa zubarom
- NEMOJ da slusas tudje priche jer svako od nas je "pricha za sebe" ... to sto je nekoga bolelo NIKAKO ne znachi da ce i tebe boleti

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: