Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Za Stomatologa
PostPoslato: Uto Avg 24, 2004 1:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Interesuje me da li skirveni mlečni zub mora da se vadi, da li on može da izazove neke komplikacije i koja je procedura kod takvog zuba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 02, 2004 9:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2004 11:13 pm
Postovi: 80
ne znam sta znaci skirveni , predpostavljam da mislite skriveni odnosno da nije jos iznikao? koliko dete ima godina, koji je zub u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 03, 2004 10:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Nisam sigurna da ću baš dobro da objasnim ali evo pokušaću:
Prilikom snimanja trojke zbog nadogradnje utvrđeno je da imam implantiran mlečni zub kako su mi tad rekli. Zatražili su mi da ponovim snimak što sam i uradila ali se i na ponovljenom snimku vidi isti zub mada je malo čudno što je jako nisko.
Ono što mene zanima jeste da li on mora da se vadi pošto su mi spomenuli hiruršku intervenciju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 03, 2004 7:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2004 11:13 pm
Postovi: 80
Nisam ni ja bas shvatio sve al evo pokusacu da pomognem.
Posto se se radi o vama (odrasloj) predpostavljam da se radi o impaktiranom(stalni zub koji nije nikao zbog nedostatka prostora) ocnjaku, a vama je trenutno u ustima mlecna trojka koja je verovatno sitnija nego ostali zubi. Impakcija stalnog ocnjaka (trojke) je prilicno cesta. Ukoliko je to slucaj a vama treba da se uradi nadogradnja na toj trojci onda predpostavljam da su vam stomatolozi rekli da se ta stalna impaktirana trojka mora izvaditi. Da li treba da se izvadi? U principu da. Svaki neiznikao zub moze biti opasnost za formiranje upalnog procesa koji kasnije moze uzrokovati probleme na ostalim organima (jetra, bubrezi, oci, pluca, srce itd.) a pored toga moze biti i kasnije problema sa protetskim radom (krunicom, mostom, protezom) koji od takvog zuba zavise. Naravno ja ne znam stanje u vasim ustima tako da ne mogu da se slozim ili ne sa vasim stomatologom ali predpostavljam da se on opredelio za vadjenje. Samo vadjenje (operativno) zuba nije nista strasno, sve se radi u lokalnoj anesteziji kao kada se zub opravlja. Razlika izmedju obicnog vadjenja i hirurskog vadjenja zuba ima ali cilj je isti .. izvaditi zub, samo sto se hirurski to mnogo elegntnije uradi. Opet vas ce stomatolog dati pravu ocenu stanja i predloziti terapiju.
Nadam se da sam pomogao
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: