Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Pon Nov 04, 2013 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 15, 2013 9:08 pm
Postovi: 2
Htela sam da dodam ovaj link http://www.youtube.com/watch?v=1ErQqiaYWEQ
ali ne znam kako da editujem post, pa sam morala da napisem novi :P
ne vidim nigde dugme Edit


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Uto Jan 21, 2014 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 21, 2014 12:38 am
Postovi: 1
I ja se pripremam za operaciju na stomatoloskom, i sto se tice ustanove i dragih doktora- sve pohvale. Imala sam neslavno iskustvo sa privatnim ortodontom koja me umalo nije trajno unakazila, tako da sam tu izgubila neke 2 godine, ali sve u svemu- radujem se operaciji jer ne mogu vise da podnesem proteze. Elem, procitala sam sve vezano za sam zahvat i moram priznati da me preterano ne zanimaju detalji jer sve zvuci nepotrebno zastrasujuce a u stvari nema razloga za brigu; ono sto me zanima je oporavak. Cula sam razne price i razna iskustva, od toga da period oporavka traje do 2 meseca pa do toga da si kao nov vec posle 4-5 dana. Volela bih dami neko ko je prosao kroz ovo da konkretne informacije. I, da, ne mogu da kazem da mi je drago da vidim da ima puno ljudi koji imaju problem koji imam ja, ali u mom okruzenju sam oduvek bila usamljen slucaj tako da mi vasa iskustva svakako pomazu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Uto Jan 21, 2014 4:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Odgovorio sam i u temi maksilofacijalna hirurgija ali evo i ovde da iskopiram svoj post i svoje iskustvo i kako izgleda ceo proces od stavljanja fiksne pa do operacije.:

Citiraj:
Ja sam pre mesec dana imao operaciju progenije na maksilofacijalnoj klinici stomatoloskog fakulteta u Beogradu. Nista se ne placa, ni fiksna ni operacija, sve ti pokriva zdravstveno osiguranje. Prvo sto treba jeste da se javis na ortopediju vilica na stomatoloskom fakultetu, oni ce ti objasniti sta i kako ide dalje. Ali uglavnom je procedura sledeca:

sa ortopedije vilica ti zakazu konzilijum na maksilofacijalnoj hirurgiji gde ti odobre celu proceduru, znaci fiksnu i operaciju, posle toga za koji mesec ti stave fiksnu, nosis je dok se zubi ne srede, posle operacija, pa onda jos malo fiksna i kraj.

Nemoj da se brines, doktori na maksilofacijalnoj hirurgiji su sve profesori, njima je to bukvalno rutinska operacija. Ako mozes da biras izaberi doktora Jezdica, ubedljivo najbolji i najiskusniji hirurg sto se tice progenije. Bukvalno svake nedelje radi po jednu operaciju progenije, tako da mu je to rutinska operacija. .Oporavak je malo smor, 5 nedelja su ti vezane vilice i samo pijes tecnost, ali i to prodje, u principu skoro da nista ne boli posle operacije, mozda prvih dva tri dana i to vrlo malo. Ako te jos nesto zanima pitaj.



I jos nesto da dodam, evo posle 40 dana od operacije, jos uvek mi je sve utrnuto u ustima, i zubi i desni i obrazi sa unutrasnje strane, ali to ce se povratiti tek za par meseci. Sto se tice otoka, vrlo malo ga ima sada. Spolja mi je utrnuta leva strana usne i nesto malo brada, ovo ostalo sve osecam normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sub Feb 08, 2014 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 08, 2014 4:33 pm
Postovi: 3
LJudi jako se brinem, ja sam operisala vilicu pre 15 dana na klinici za maksilofacijalnu hirurgiju u Beogradu...imala sam steceni deformitet, duga prica..operisali su mi i gornju i donju vilicu, imala i 3 konca spolja, ostalo se sve radi u usta, nista spolja. Otok haos, otecena do neprepozatljivosti, bolove sam imala , ali sada otok je manji i bolovi takodje kosti se vezuju titanijumskim mikroplicicama, bradu i donju usnu ne osecam nikako...rekli su mi da cu sine kojima su mi zubi vezani nositi 12 nedelja, i pomirila sam se sa tim , nego imam utisak da m se zubi pomeraju, mrdaju, ja sam sinoc kada sam legla da spavam nagonski otvorila usta, ucinilo mi se da mi se vilica pomerila i od straha otvorila toliko da bi moj prst mogao uci.i jako me zabolelo .sada mi se po malo pomera...pa plasim se, ne znam moze li mi se nesto desiti tipa da mi se zubi rasklate, ili da poremetim ovo sto su vec radili na klinici..jel imao neko slican problem, jako sam zabrinuta????????? :x :x :x :x :x :( :( :o :o :o :o :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Uto Feb 11, 2014 10:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Sto se tice utrnutosti to ce ti se vremenom vratiti, kroz par meseci pa mozda cak i do godinu dana, ja i dalje ne osecam gornju vilicu i deo brade i usne a evo proslo je 2 meseca od operacije. Sto se tice naglog otvaranja usta meni se to desilo odmah kad sam se probudio iz anestezije i isto me zabolelo i krcnulo nesto ali nista nije bilo strasno jer plocice sve drze na mestu. U tvom slucaju posto si mnogo vise otvorila usta, idi na kontrolu kod tvog hirurga koji te operisao i ispricaj mu, mada verovatno su ti se samo sine odvezale. Klacenje zuba je normalno, i meni su se malo klatili. Meni se i grcila vilica povremeno, pa sam je nagonski stiskao kao da zvacem nesto, valjda to tako mora. Idi kod tvog hirurga nek te pregleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 08, 2014 4:33 pm
Postovi: 3
Proslo je dva meseca od operacije i jos uvek ne osecam bradu i usne :( :( :(Kada se vama vratio osecaj i otok skroz spao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Ned Mar 23, 2014 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 08, 2014 4:33 pm
Postovi: 3
je l operisao neko ovde jagodicnu kost i kako to izgleda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Uto Mar 29, 2016 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 27, 2016 1:30 pm
Postovi: 1
Da podijelim i ja sa vama svoje iskustvo... :) Progeniju sam rijesila operacijom u Podgorici prije dvije godine i mnogo sam zadovoljna. Doktor sa VMA mi je to radio. Operacija je bila u totalnoj anesteziji i trajala je 2 h. Nijesam imala nikakvih bolova nakon toga. Rez ide duz ivice mandibularne kosti sa unutrasnje strane. Prvi dan operacije sam sa intezivne njege izasla na odjeljenje, imala sam uvecanu i ispucalu donju usnu i blag otok. U donjoj vilici je isla sina koja je bila fiksirana velikim brojem sitnih zica za friksnu protezu na gornjoj vilici i ostavljen mi je bio prostor izmedju zica za slamku da bih mogla da se hranim. Prvi dan sam morala lezati na stranu da bi velika kolicina krvi iz rane izlazila vani. Drugi dan je vec to bilo mnogo manje. Ukljucena mi je bila terapija protiv otoka i nijesam imala skoro ni malo otoka i opet da ponovim da nema nikakvoga bola ! U bolnici sam bila nedelju dana. Nakon toga sam se hranila dva mjeseca preko slamke i skinuta mi je sina posle cega sam mogla jesti normalno. :) Dugo traje osjecaj pretrnutosti u bradi i donjoj usni ali on vremenom prolazi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Uto Nov 08, 2016 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 7:25 pm
Postovi: 1
Pozdrav.
Danas sam otisao sa uputom na maksilofacijalnu, stomatoloski fakultet, odatle su me poslali na odtopediju vilica, druga zgrada gde je dosao profesor i rekao zagrzi, pa jos jednom zagrizi i to bi bilo to. Kaze ne treba operacija, stavi i donju protezu, posto vec nosim gornju zbog navedenog problema, stavljenu privatno kod ludi koji nemaju veze sa ortopedijom vilica i naravno rezultati su blagi ili gotovo da ih nema. Stvarno sam isfrustriran kako me se otarasio covek, tj. kako je ofrlje sve to izgledalo. hocu da snimim to i da neko strucno pogleda snimke a ne ovako da li je to moguce u ovoj drzavi? U mogucnosti sam da stavim donje zube ispod gornjih ali mi se tada javlja jak pritisak u obrazima, kao da imam dve breskve a ne obraze pored toga sto je blago isturena donja vilica.
Moze li mi neko reci sta je potrebno kako bi mi se odradio detaljan pregled, snimilo to sve i neko strucan da pogleda i izmeri ili sta sve tu ide?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: