Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povreda desni
PostPoslato: Pon Feb 17, 2020 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 17, 2020 4:25 pm
Postovi: 2
Mislim da sam usled nepažnje povredio desni pre neka 3 meseca jako tvrdim hlebom. Očekivao sam da će proći ali ništa, ne prolazi uopšte. Ako se iritira bilo čime što je dovoljno tvrdo boli po nekoliko sati dok se ne smiri. Nema krvi niti crvenila, bar koliko mogu ideti jer je lokacija između 5-ice i 6-ice gore desno, sa unutrašnje i spoljašne strane. Pre neki dan sam prstom pritiskao i nije bolelo nešto posebno ali sada se znatno teže smiruje i mnogo više boli kada nešto iole čvršće zakači to mesto. Ranije sam bar mogao jesti ali posle bi mi bilo jako neprijatno jer zna da prilično boli ako se jako izritira. Naravno izbegavam tu stranu kada jedem.

Da li u pitanju neka upala, imam jedan džep na drugoj strani ali to je lečeno i smirilo se, higijena bi trebalo da je adekvatna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda desni
PostPoslato: Uto Feb 18, 2020 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пробај прстима да масираш ткиво пар минута у току дана.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda desni
PostPoslato: Sub Feb 29, 2020 9:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 17, 2020 4:25 pm
Postovi: 2
Kasnim sa odgovorom jer sam malo pratio situaciju. Problem je između 6-ice i 7-ice, zato je teško videti ali osetio sam ukus krvi po prvi put pre desetak dana nakon pritiskanja, masiranje nije moguće jer je problem između zuba, posle sam čistio koncem i bilo je sitnih komadića hrane koja je već počela truliti jer sam bio idiot i to nisam očistio ranije. Dakle po prvi put je čišćeno 2,5-3 meseci kasnije, bilo je krvi i malo se smirilo nakon čišćenja, mislio sam da će proći ali sada se ponovo pogoršava. Kada se malo iritira boli po nekoliko sati nakon toga, a nakon čišćenja je relativno brzo prolazilo. Nema krvi više i sve je čisto, bar koliko je koncem moguće očistiti.

Jesam li uspeo inficirati nešto dublje? U svakom slučaju moram kod stomatologa, ionako kasnim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povreda desni
PostPoslato: Ned Mar 01, 2020 1:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако се нешто заглави између зуба то изазива инфекцију и упалу десни, то је сигурно. Редовно чишћење зубним концем је обавезно али важно је да се правилно чисти - у правцу раста зуба. Такође је могуће да се опна од кокица или семенки заглави између десни и зуба а то се најчешће може извадити тек код зубара.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: