Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoć
PostPoslato: Pet Mar 08, 2013 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 4:47 pm
Postovi: 12
Evo, imam nekih problema sa gornjim desnim kecom, kao mali sam pao i podbio ga, i sada mi je malo izbaceniji napred od ovog levog keca, a kada sam bio kod stomatologa, on mi je rekao da mogu sa 18 godina(sada imam 16) taj zub da popravim, međutim ovo mi strašno smeta, i još imam plombu u njemu, pa da li mi možete dati neki savet ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Pet Mar 08, 2013 10:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Како тај стоматолог мисли да га поправиш? На који начин? И зашто тек тада?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Pet Mar 08, 2013 2:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 4:47 pm
Postovi: 12
Rekao je nesto u fazonu, da ce stavljati neku navlaku, valjda se mora brusiti do korena, i postavljati ta "navlaka"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Pet Mar 08, 2013 3:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ма немој. Баш је "паметан" тај твој стоматолог. Пусти будалу.

Прво промени стоматолога.

Затим нађи доброг протетичара да ти направи протезу и да на тај начин врати зуб на своје место. Када се зуб врати, протезу скидаш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Pet Mar 08, 2013 10:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 09, 2012 4:48 pm
Postovi: 48
@aa_aca, nema potrebe da tako vredjate doticnog stomatologa. Misljenje mozete iznesete i bez ruznih reci. Osim toga, komentarisete na skoro svakoj temi, a na ovoj "stomatoloskoj" dosta povrsno i netacno. Nije proteticar taj moji moze protezicom da ispravi jedinicu, vec je to ortodont, tj, specijalista ortopedije vilica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 4:47 pm
Postovi: 12
Znači trebam nositi protezu, samo mozete mi reći kako izgleda proteza za samo jedan zub, ili moram nositi celu protezu, i koliko se treba nositi ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 4:47 pm
Postovi: 12
Samo da napomenem, da je meni taj zub izbijen iz korjena, i da mi je žut.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 4:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Mislim da ti ne treba nikakva proteza, jer ako ti je zub vec zut, a on je verovatno u stvari mrtav zub posto ti je zivac izvadjen i onda vremenom gubi boju.Rresenje ti je da poslusas svog zubara. Ja imam fiber kocic ili kako se vec zove. Ne primecuje se nikakva razlika da zub nije moj. Puno srece i javi kako si prosao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 4:47 pm
Postovi: 12
Ma u totalnoj sam dilemi, ne znam šta da radim, a neću da ga vadim i stavljam umjetne, molio bih iskusnog stomatologa da mi malo pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 4:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Mislim da ako ti je u redu koren zuba nema potrebe da ga vadis. Samo ti da sastruze i dobijes nov zub.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 4:47 pm
Postovi: 12
Aha, pa ne znam, da li to mogu sa 16 godina, ili trebam čekati 18 ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Sub Mar 09, 2013 5:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
ZubaNiš je napisao:
@aa_aca, nema potrebe da tako vredjate doticnog stomatologa. Misljenje mozete iznesete i bez ruznih reci. Osim toga, komentarisete na skoro svakoj temi, a na ovoj "stomatoloskoj" dosta povrsno i netacno. Nije proteticar taj moji moze protezicom da ispravi jedinicu, vec je to ortodont, tj, specijalista ortopedije vilica.

Не вређам дотичног стоматолога јер уопште не знам о коме се ради. Да је дотични паметан и професионалан, дечка би одавно послао на даље прегледе. Па шта ако коментаришем на скоро свакој теми? Смета вам? Ако сам шта погрешио, то напишите на одговарајућем месту, а не овако да се понашате.

Потпуно је небитно да ли се зове протетичар или ортодонт и то је тотално маргинална ствар. Вероватно ћете да коментаришете и моје штампарске грешке као кардиналне.

Мојој другарици су у ВМА са њених 35 година живота исправили јединице и двојке иако су јединице биле жуте. Какве то има везе?! Жена сада има прелепе зубе без вађења и којекаквих глупости. Ако неко нешто не зна, то не значи да тако нешто нигде не постоји.

ShoortyFL, ако хоћеш јави ми се преко емаила и ја ћу да сазнам ко је њој радио зубе у ВМА па иди код њега. Стварно је мајстор!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Ned Mar 10, 2013 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 4:47 pm
Postovi: 12
Evo odlučio sam se za postavljanje krunice na zub, samo me interesuje da li moram biti punoljetan za taj zahvat, posto ja imam 16 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pomoć
PostPoslato: Sub Mar 16, 2013 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2012 12:05 pm
Postovi: 44
ovako....
rast zuba se zavrsava sa nekih 18 godina....
ne mozemo biti 100% sigurni da je zub mrtav(mada ako je pozuteo to je od povrede nastale udarcem, i od krvi koja se slila u krunicu zubai najesce je simptom mrtvog zuba), medjutim u retkim prilikama zub ostane ziv...za to treba da se urade nekoliko testova......
ako je mrtav zub, ne postoji mogucnost da se on ortodontski pomeri na odgovarajuce mesto, jer bi se time on najcesce ostetio(pukao, istanjio....)...dakle stomatolog je procenio da :
-da je zub mrtav
- da se ceka maturacija zuba sa 18 godina
- da se zub izbrusi
-da se uradi metalokeramicka ili bezmetalna kruna(moj glas ide bezmetalnoj-lepsi estetski efekat)

svaki zub i svaki korisniik usluge(pacijent) je specifican na svoj nacin, i ista pravila se ne mogu pimenjivati na svaki zub....jos narocito preko foruma, kada imamo veoma malo objektivnih informacija, bez pregleda, i bez snimka....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: