Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 30, 2004 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 30, 2004 2:00 am
Postovi: 2
Ja sam Sofija i imam 20god. ,bila sam kod stomatologa i rekao mi je da bi mi trebalo staviti krunu na zub,posto mi je zub pre nekoliko meseci pukao na pola,do sada sam imala plombu kao nastavak zuba ,ali mi je stalno ispadala i sad mi je doktor preporucio da stavim krunu sa mostom.posto on kaze da zub koji se sastoji od 5 delova ima samo jedan zdrav deo i to sa spoljne strane a ostali delovi su plombirani i jedan je ispao tj.slomio se (,i iz zuba je izvađen živac još ranije!)doktor mi je takođe ponudio ,kako bi to jace stajalo da zub do ovog zuba poveze krunom u most! Ne znam da li da pristanem da mi pravi krunu s mostom ,ipak mi je samo 20god.! i bojim se da ce to ruzno izgledati i da ce mi vremenom ispadati i boleti.
Molim Vas da me posavetujete da li postoji mozda neki drugi nacin da mi se to nadogradi,a da se ne unistavaju citava dva zuba! S srdacnim pozdravom,Sofija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 07, 2004 1:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 07, 2004 2:00 am
Postovi: 6
Nisam stomatolog ali imam malo iskustva tako da ti predlazem sledece: Zub se poravna do desni, napravi se rupica u njemu, ubaci se mala metalna sipkica na koju se kasnije nabaci keramicki zub. Tako je kod mene uradjeno i zasada sam zadovoljan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 07, 2004 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 2
Lokacija: beograd
zub se izbrusi u vidu klina i stavi se porcelanska kruna.Nisam stomatoplog ali toliko sam se napatila sa zubima da ponesto i znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 10, 2004 11:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 10, 2004 11:13 pm
Postovi: 80
zub koji ima samo 1 od 5 zidova vec predstavlja indikaciju za izradu krunice, bilo koja druga opcija je privremena i ispadanje plombi bi ti bilo neminovno. sto se tice cinjenice da brusiš zdrave zube da bi napravila valjan most ne bi li nadoknadila nedostajuce, to je nesto sto ni jedan stomatolog ne voli da radi ali na zalost izbora za sada nema ako zelis da postignes punu funkcionalnost i estetiku. estetski... nikad ne jedan vestacku zub ne moze da zameni prirodan, ali su metalokeramicke krunice i mostovi sam vrh estetike u stomatologiji i nema boljeg

naravno ovo sve govorim o normalnim platnim mogucnostima
postoji i metode implantacije vestackih zuba kojima se stede zdravi zubi kao i bezmetalna keramika ali to je bar za sada i za nase uslove jako skupo

naravno ja ne mogu da tebi dam savet jer ne znam kakvo ti je stanje u ustima al eto malo da dileme razresis cisto
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: