Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 7:39 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
zocki je napisao:
Zanima me da li pristati ako doktor kaze da bi morali da se vade neki zubi? I sta ako dva umnjak uopste nisu izrasla?


Ako te u dilemi, uvek pitajte i drugog, i treceg ortodonta.
Vidite, nijedan ozbiljan lekar vam nece iz cefa reci da vadite neke stalne zube - postoje IZUZETNO jasna pravila (sa vrlo preciznim merenjma na otiscima, analizom bocnih telerentgen snimaka itd.) na osnovu kojih se pacijentu sugerise da se zubi vade, tj. da treba prostora.
Kad se dodje do toga da ima "zuba viska", onda se odlucuje (cesto i konzilijarno) koji su to zubi: pre neki dan smo odlucili, sa endodontom na celu, da su na jednom 21-godisnjem momku "visak" gornje sestice, jer su u takvom stanju da ima smisla zrtvovati njih, u celoj slici, pre nego cetvorke (klasicno razmisljanje), i da fiksna ortodoncija to moze da "poredja" bez problema.
Da li vaditi umnjake ili ne - ako se vade iz ortodontskih razloga, takodje postoje vrlo jasna pravila na tu temu. Ima ortodonata koji tvrde da ne postoji tzv. tercijerna teskoba (situacija u kojoj su zubi "poredjani" a nicanjem umnjaka se problemi vracaju i situacija ortodontski pogorsava), ali mi to vidjamo svaki dan, ipak nismo nordijska zemlja... Ako je procena ortodonta takva, onda se umnjaci vade pre nicanja (zermektomija), sto, verujte, nije opasno ni strasno, eto to je prosla recimo ta Mima kojoj sam ja mama :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 7:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
TE@ je napisao:
Pazi misljenja oko toga su podeljena.
Vadjenje nije uvek neophodno ali ima slucajeva gde to jednostavno mora da se uradi.
Posto se vadjenjem zuba, najcesce premolara dobija ogromna kolicina neophodnog prostora za pomeranje zuba to dosta olaksava posao zubaru i moze znatno da skrati vreme terapije.
Ukoliko je jedina opcija vadjenje zuba na pacijentu je da odluci da li je spreman na taj korak i da li ce time dobiti na celokupnom stanju zuba i medjuvilicnog odnosa.
Kao sto ranije rekoh- pacijenti uglavnom gledaju estetiku dok o medjuvilicnom odnosu i ne razmisljaju. Zubi gornje i donje vilice u nepravilnom polozaju mogu da ostete jedni druge sto olaksava kvarove. Da li ces se odreci par zuba u korist ostalih ukoliko je to jedina opcija?
Finalna odluka je uvek na pacijentu.

P.S. Ja recimo ne bih pristao na vadjenje, ali moj stav je subjektivan posto je moja situacija takva da nemam potrebu za vadjenjem zubica.


Uopste nije tacno da se vadjenjem premolara dobija "ogromna" kolicina prostora, jer vam samo za spustanje gornje trojke, ako je recimo ektopicna, treba 8-9 mm, to nije tako tragicna situacija da se ne da resiti.

Vas subjektivan stav je vasa stvar, ali bi me zanimalo jedno: kako bi vi, konkretno, bez vadjenja zuba resili jednu zestoku II/1 klasu, sa mesovitom teskobom, gde cete u postojecoj situaciji jako lepo poredjati zube fiksnom, i ONDA posle svega imati incizalni razmak 5+ mm, o incizalnom uglu, interkuspidaciji da ne govorimo? Evo ja juce videla jednog momka koji nije - svojevremeno - pristao na ekstrakcionu terapiju, sad ima, sav ocajan, protruziju da covek ne zna sta bi rekao. Sta bi onda, suzavali incizalni luk, ili sta? Pravili naknadno poludrugu klasu? :)
Kojesta.
Pazite, vasa glava je vasa stvar, ali i kao student treba da pazite na razlikovanje licnog od objektivnog stava, jer je ortodoncija sasvim objektivna, egzaktna nauka....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 25, 2008 10:29 am
Postovi: 20
miminamama

Šta recimo, ako zbog našeg interesa posetimo vise ortodonata i desi se da ti daju različita mišljenja. Recimo, u domu zdravlja mi preporuče fiksnu, jer inman ne rade, tačnije nikad nisu čuli za inman aparate, plus da vadim neke zube. Jedna privatnica mi preporuči inman, tražila mi onaj veliki snimak i kaže moćiće bez vađenja zuba bez problema, čak šta više, ne preporučuje mi fiksnu zbog mogućnosti pojavljivanja upala i gnojnih desni, kako kaže može da mi napravi haos u vilici i onda moram da prekidam terapiju i šta sam onda uradila-ništa, a istina imam osetljive desni. Na stomatološkom kažu fiksna, kad ih pitam za inman iskuliraju me. I kome ja sad da verujem. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 12:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
@ Miminamama, pre svega pozdrav od jednog Miminogtate :) Izvini unapred zbog ne-persiranja ali nemam obicaj da presiram ljudima po forumima sto ni sam ne ocekujem. Drago mi je da na ovoj temi ucestvuje neko cije su reci potkovane relevantnim znanjem o temi.
Pre svega bi se osvrnuo na tvoj komentar
Citiraj:
Pazite, vasa glava je vasa stvar, ali i kao student treba da pazite na razlikovanje licnog od objektivnog stava, jer je ortodoncija sasvim objektivna, egzaktna nauka....

Ako sama procitas moj post, koji si i sama citirala videces da kazem da je moj stav po ovom pitanju SUBJEKTIVAN sto sam i naglasio.
Tako da smatram da je tvoj komentar na ovaj nacin nepotreban.
Druga stvar je da ja uopste nisam student niti cu to, sudeci po mojim godinama ikad biti. Moje znanje iz ortodoncije je zasnovano na vise od 700 ortodonskih aparata koji su prosli kroz moje ruke od pocetka OVE GODINE. Posto ovaj posao radim vec godinama i laboratorija sa kojom sam povezan je u stalnoj profesionalnoj saradnji sa oko 30 zubara ( kao i sa onim BR.1 cije ime i titulu sigurno znas ukoliko si u struci ) imao sam prilike da svoj stav o finansijskom aspektu price o ortodonciji izgradim iz ugla nekoga ko zubare opskrbljuje orto aparatima i zna sta se trazi u velikom broju privatnih praksi.
Po broju retencionih aparata, sto folija sto fixnih reteinera sto ret.ploca mogu da kazem da vecina praksi forsira fiksne aparate. Posto, kao sto znas kao tehnicar izradjujem studijski model po kome se, kao sto ti rece preciznim merenjima dolazi do adekvatnog pristupa i plana terapije. Garantujem ti da se u bar 30 % slucajeva fiksna koristi nepotrebno. Ralozi za ovo mogu biti razni, od zelje stomatologa za apsolutnom konrolom toka terapije, neadekvatnim poznavanjem tehnike mobilnog aparata koji je indikovan do jednostavne zelje za boljom finansijskom dobiti. Ovo zadnje je ono sto stvara losu sliku o ortodonciji.
Moras razumeti da bi bilo nekorektno od mene kao tehnicara da ospem paljbu po pitanju motiva kojima se doktori vode kada se odluce za fiksnu ili mobilni aparat.
Ukoliko bi ja imao takav pristup to bi se se lako protumacilo kao prezir prema stomatoloskoj struci i raspodelu finansijske dobiti ( citaj: kesha ) takve kakva je trenutno. Ja sa ovime nemam problem posto od ovog posla zivim dobro i vodim se idejom da kvalitet mog rada diktira cene i potraznu koje, hvala bogu ima sasvim dovoljno.
Iako se moj prvobitni post u vecem delu fokusira na fiksne aparate to ne znaci da sam ja zagovornik fiksne tehnike. Ja od fiksne imam jako malo direktne koristi tako da nisam vodjen ovim motivom. Ja daleko vise cenim mobilnu tehniku ali ne mogu da diktiram stanje stvari na trzistu.
Cinjenica je da je vecina ljudi koji ovaj forum posecuju da bi se informisali o ovoj temi punoletno. Takodje je fakat da se u mladi-odrasli ljudi najcesce odluciju za tretman iz estetskih razloga. Isto tako je fakat da su ti isti ljudi finansijski najsposobniji da izdvoje novac za ortodontski tretman.
Fiksna tehnika je najprovereniji nacin za izgradnju funkcionalne privatne prakse. Mobilni aparati se u Srbiji pretezno prepisuju deci i mladjim tinejdzerima - mobilni aparati su pokriveni socijalnim osiguranjem za ljude ispod 18 godina sto znaci da bilo koje dete moze dobiti aparat FOR FREE ukoliko za time ima potrebu. Fiksni aparat nije pokriven socijalnim te se placa i u drzavnim ustanovama.
Sve ovo dovodi do slabije potraznje mobilnih tehnika u privatnoj praksi a samim tim i do slabijeg interesovanja doktora u procesu specijalizacije za bilo sta sem fiksne koja ce mu na kraju dugogodisljeg skupocenog obrazovanja i enormnog truda doneti plodove rada. Novi specijalisti ostaju nedovoljno upoznati sa mobilnom tehnikom pa je i ne primenjuju adekvatno vec rade ono sto su dobro proucili i znaju da ce im doneti sigurne rezultate.

Ljudima sam opisao ono za sta znam da se trazi kod starosne dobi posetilaca foruma. Nisam se ni u jednom trenutku "gadjao" strucnim izrazima i dijagnozama sto i nije moj fah i bilo bi eticki neispravno da sporim bilo sta sto je MIMINAMAMA izjavila.
Razlike u cenama fiksnih aparata najvise zavise od doktorovog kvaliteta rada, iskustva i uspesnosti terapije. Doktor koji se najcesce preporucuje od usta do usta je ili dobar strucnjak ili dobar advertiser. Znajuci ovo pacijent treba da bude informisan koje opcije ima i sta sve postoji u ponudi.
Informisanost pacijenata je deo dobre zastite njega kao krajnjeg postrosaca.
Zastita potrosaca je najbolji nacin da imamo zadovoljne pacijente koji i vama kao stomatolozima i nama kao tehnicarima donose nagrade.
Ovo je jedini motiv mog postovanja ove teme.

Sto se tice "lepljenja" bravica, znam strucnjaka ciju visoku akademsku titulu necu spominjati koji glass ionomerima odvaljuje komadice gledji pri skidanju zato sto bravice temeljno ( citaj: musavo) lepi da bi izbegao eventualno odlepljvanje i proces zamene koji sledi.
To o "lepljenu" bravica sam spomenu da bi pacijent izrazio svoju brigu o ovom pitanju sto ce bar ih bardelimicno zastititi od ovog scenarija.

Sto se tice slucajeva od 6 meseci googlaj SIX MONTH BRACES pa vidi.
Ne sporim da je adekvatan pristup problemu krucijalan ali ima slucajeva za koje ovo uspesno primenjuje.
Ukoliko zelis da budes u toku preporucujem ti da se pridruzis DENTALTOWN forumu gde mozes da besplatno razmenis znanje sa svojim kolegama koji su strucnjaci. Imas dosta prezentacija slucajeva radjenih INVISALIGNOM kao i 6 month braces.
"Cepanje nepca" je izraz za koji se pada na ispitu kod coveka koji je tu tehniku doneo u Srbiju. RPE radimo cesto kao i u kombinaciji sa NiTi lukom baziranom na Inman aparatu. Rezultati su vise nego impresivni. Mogu ti poslati slike progresa terapije okoliko si zainteresovana.

Mobilna ortodontska tehnika zahteva dobru kombinaciju doktora specijaliste i tehnicara. Ovo je podjednako vazno kao i dobra saradnja lekar-tehnicar kod vrhunskih protetskih radova. Usko specijalizovanih ortodontskih tehnicara ima jako malo a samo par koji se mogu meriti kvalitetom i brojem opcija i tehnika sa laboratorijom na cijem radu zasnivam profesionalno iskustvo.
Sve najbolje miminamama hvala na ispravkama i dopunama.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dragi Mimin-tata :)
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 6:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Prvo, da se ja vama izvinim zbog toga sto sam mislila da ste student, i molim vas da to shvatite samo kao kompliment, jer imate znanje koji imaju bar studenti stomatologije - sto se tice klinike - a to je ipak, pre 25 i vise godina kad sam ja studirala - bila negde cetvrta godina :).
Hvala vam na preporuci, ja sam clan Dentaltown-a (docere.com) od pre nekoliko godina, a toliko i dobijam njihov casopis (koji nije Bog zna sta, ali forum jeste, itekako). Na sopstvenu zalost, ne citam ortodonciju, jer vidite i sami da sam druge specijalnosti, a moji stavovi jos uvek jasno reflektuju stavove dr Dese Maric :), i to mi je sinoc rekla jedna mlada koleginica koja ponekad cita ovde postove.
Hvala vama na korekcijama, gde bi mi bili da (ne dao Bog i daleko bilo) mi moramo da radimo tehniku :), a pravo je cudo naici na kolegu koji ovako voli svoj posao i prati materiju.
Jos jednom - ne zamerite na klinickim opservacijama, jer ja sam dinosaurus koji pokusava da razmislja prakticno, a ne za pare, a ortodonti sa kojima saradjujem su izuzetno korektni dinosaurusi :), i izuzetno pazljivi ljudi, ne secam se da sam ikad videla neke od problema koje navodite kao moguce nevolje u lecenju fiksnom/mobilnom.
I mnogo pozdravite vasu Mimu :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 6:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
zocki je napisao:
miminamama

Šta recimo, ako zbog našeg interesa posetimo vise ortodonata i desi se da ti daju različita mišljenja. Recimo, u domu zdravlja mi preporuče fiksnu, jer inman ne rade, tačnije nikad nisu čuli za inman aparate, plus da vadim neke zube. Jedna privatnica mi preporuči inman, tražila mi onaj veliki snimak i kaže moćiće bez vađenja zuba bez problema, čak šta više, ne preporučuje mi fiksnu zbog mogućnosti pojavljivanja upala i gnojnih desni, kako kaže može da mi napravi haos u vilici i onda moram da prekidam terapiju i šta sam onda uradila-ništa, a istina imam osetljive desni. Na stomatološkom kažu fiksna, kad ih pitam za inman iskuliraju me. I kome ja sad da verujem. :roll:


Ufff....
Kad ne poznajem materiju, ja gledam u ljude, nije bitno da li je automehanicar ili ortodont. Kako kolega Te@ rece, krupna zvanja ne moraju da znace nesto, a za ortodontsko lecenje je potrebna sjajna motivacija, i odlicna saradnja i komunikacija sa lekarem, te bih posla od toga.
Posto sam ja od onih koje zivo zanima ZASTO, a imam i slicnih pacijenata :), obicno nije neki problem da se trazi analiza modela (uzimanje otisaka i njihovo izlivanje u gipsu, sa "crtanjem" pacijentu gde, sta i koliko), to bi trebalo da ne normalna procedura.
Ako je slozena situacija, nije nenormalno da postoji 5 mogucih resenja, a ja bih bila slobodna da opet kazem ono isto sto sam i ranije: trazite i napismeno to sto vam se kaze, pogotovo ako vam se "kaze preko ramena". To obicno malko pomogne u "dijagnostikovanju" stomatologa....
Ovako na nevidjeno, da se usudim da kazem da bih se ipak odlucila za Fakultet. Za dom zdravlja ne, a privatnike u Beogradu ne poznajem (bar ne u toj specijalnosti), pa ne mogu da sudim.
Zao mi je sto nisam od vece koristi. Mnogo srece.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 01, 2008 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 25, 2008 10:29 am
Postovi: 20
hvala...i dalje :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 21, 2008 4:26 am
Postovi: 1
Ja sam imala veoma losa iskustva sa jednim ortodontom prilikom skidanja bravica( na donjoj vilici) sto je dovelo do ostecenja gledji. Zaista ne znam koju vrstu lepka je taj stomatolog koristio ali znam da je bilo uzasno bolno sve to skinuti. ( Moram da kazem da pomenuti ortodont radi na Stomatoloskom fakultetu i pri tom je veoma poznat). Pored toga, momenuti gospodin mi je za vreme trajanja terapije svake nedelje zatezao bravice sto je dovelo do enormnog pritiska na koren zuba i drugih problema ...
Posle godinu i po dana sam odlucila da promenim stomatologa( i dalje sam nosila protezu na gornjoj vilici) i naravno zatrazila svoje snimke i ostalu dokumentaciju, medjutim moj ortodont nista od toga nije posedovao ... Zaboravio, covek, da uzme snimke i otiske na pocetku terapije :):) Stvarno je zalosno sa kakvim neprofesionalizmom moramo da se nosimo u Srbiji :(
A sto je najstrasnije od svega, morala sam da platim celu terapiju iznova kod novog ortodonta :(:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 12:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 9:57 am
Postovi: 21
Lokacija: Skopje
Jel moze neko da mi kaze dali imam jos vremena da stavim mobilni aparat. Da li ce se moje zube spojiti?! Kazu da imam prirodna rastresitost zuba, tako da razmak izmedju jedinice ja 2 mm, a izmedju ostale zubi 1 mm i to samo na gornu vilicu. Osim toga imam i duboki zagriz....Koje su moje sanse da ne nosim fiksni aparat, a da to ispravim??!! Bila sam kod 3 stomatologa, i dva su mi rekli da nema sanse sa mobilni aparat, a jedan je rekao da moze!
I da, imam 22 godina. Hvala unapred na odgovor..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 7:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Sve moze da se ispravi i mobilnom tehnikom samo je pitanje mogucnosti kontrole toka terapije odnosno koliko ti nosis aparat i koliko je ortodont upoznat sa datom tehnikom.
Zanimljivo je da ja recimo nekim od mojih zubara izradjujem Crozat aparate (skroz od zice bez plastike) kojima oni postizu sjajne rezultate ali to samo kod pacijenata za koje prethodno procene da ce sigurno aparat i nositi.
Okaci sliku zubica i pazi na padeze :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 08, 2009 9:57 am
Postovi: 21
Lokacija: Skopje
:)) Iz Makedonije sam, zato ne pricam srpski bas najbolje, i slabo baratam s padezima :) sorry
Poslacu ti mail (onaj na yahoo) sa slikama i pognjaviti te jos sa neko pitanje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 15, 2009 4:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 6:21 am
Postovi: 23
vec sam spominjala na par tema pa rekoh da pitam ovde na brzaka nekoga ko za promenu odgovara na pitanja :D
ako su mi se ocnjaci krivili (tj rotirali i izbijali ka napred) dok su rasli umnjaci, koji su sad izvadjeni, da li ima razloga da se plasim da ce nastaviti da izbijaju iz niza? nisu se nesto brzo pomerali, ocigledna razlika je bila mozda kad se uporede slike u razmaku od pola godine-godinu dana. Logika me tera na zakljucak da ako nema sta da vrsi dodatni pritisak zubi ce biti tu gde jesu ali nije logika dovoljna za tacan zakljucak :D
ako bih se ipak odlucila na to da li je prsten oko poslednjih umnjaka obavezan? posto su mi zubi em na prakticno nikakvom rastojanju em mi je uz sedmice 'pozadi' meso prakticno u visini zuba pa ne vidim nacin da se postave a da mi se ne struze zub i da nemam posle ozbiljne probleme sa ciscenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 08, 2009 4:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 8:30 am
Postovi: 4
TE@ je napisao:
Sve moze da se ispravi i mobilnom tehnikom samo je pitanje mogucnosti kontrole toka terapije odnosno koliko ti nosis aparat i koliko je ortodont upoznat sa datom tehnikom.
Zanimljivo je da ja recimo nekim od mojih zubara izradjujem Crozat aparate (skroz od zice bez plastike) kojima oni postizu sjajne rezultate ali to samo kod pacijenata za koje prethodno procene da ce sigurno aparat i nositi.
Evo ja sam voljan da nosim aparat po ceo dan, samo da je mobilan, da mogu da ga skinem po potrebi - to je mozda najvise 3 sata dnevno. Mozes li da mi posaljes detalje na private, ko radi te Crozat aparate, ili uopste neke druge mobilne i ako moze s cenama. Meni bi valjalo ispraviti donje zube 1-5, poneki je malo uvucen, nisu bas u pravoj liniji.

Posto meni svi rekose da mobilni nije za odrasle :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 3:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Istina je da se mobilnim aparatom lakse "ispravljaju" zubici dok si klinac. Najcesci razlog neuspeha terapije kod dece je to sto dete izbegava da nosi aparat. Ne bi verovali sta klinci mogu da smisle kao opravdanje, od izgubljene protezice do psa koji jede pa cak i "slucajno" ispustanje u wc sholju...
Na zalost odrasli pacijenti sa mobilnim aparatom se u 90% slucajeva ne ponasaju nista odgovornije nego deca. Kod odraslih je problem to sto ce terapija svakako trajati duze nego kod deteta pa vecini dojadi i samostalo odluce o prekidu terapije ili je nose neredovno. Ovakvo ponasanje dovodi do polovicnih ili nikakvih rezultata =Glavni razlog oko price da mobilni aparat nije za odrasle.
Fiksni aparat, pored svojih mana postize gotovo sigurne rezultate jer prosto ne moze da se izvadi.
Crozat aparati su tehnika koja se koristila pre buma fiksne tehnike, upotrebljava se vec 90 godina. Evo linka do pitanja i odgovora
http://www.crozatdoc.com/faq.html#q1
Slika
Slika
Aparat je prilicno diskretan i udoban, po potrebi moze da se "cementira", ako ortodont odluci da ce tako postici bolje rezultate.
Glavna mana je to sto se opruge i elementi moraju kljestima podesavati relativno cesto, na oko 2 nedelje - znaci kontrola 2 puta mesecno.
Poslo sam ti kontakt ordinacije i doktora koji ti mogu pomoci da se odlucis.
Koji aparat je solucija za tebe ti moze reci samo zubar buduci da se nista ne moze reci bez pregleda i analize modela. Prvi pregled i konsultacija se ne naplacuje tako da je sve sto ti je potrebno za odluku vreme.
Cheers :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ortodoncija - kratki vodic
PostPoslato: Pon Avg 24, 2009 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 24, 2009 12:47 am
Postovi: 0
Te@ ,prvo svaka cast na veoma opsirnim i detaljnim informacijama. Hteo bih da vas pitam da li ste mozda upoznati sa cenama tih proteza ? ja razmisljam da stavim fiksnu protezu za gornje i donje zube,gde se zicani luk nalazi sa unutrasnje strane zuba. I koga biste mi vi preporucili kom doktoru da se obratim da me leci ?
Mozete odgovoriti i na mail: [email protected]

Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: