Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Molim za pomoc...hitno
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2012 2:01 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Ja sam se potpisao imenom i prezimenom tako da Vam odgovorno potpisujem da dve jedinice i jedna dvojka ne mogu da nose most od 6 članova. Ili ste Vi nešto pogrešno shvatli vašeg stomatologa ili on baš nema blage veze sa stomatološkom protetikom.

Te dve jedinice i ta jedna dvojka mogu da se koriste jedino za retenciju neke parcijalne proteze, na duže staze gledano šta god da uradite one će propasti zbog preopterećenosti.

Po meni bi najbolje rešenje bilo da se ide na All on 4 sistem u obe vilice, i da se postavi fikni rad na 4 implantat. Isto mislim i za gornju vilicu. Ako niste pri novcu onda dole parcijalna proteza a gore totalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc...hitno
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 2:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Sada moram na gornjoj da vadim sve zube, ostala su mi.jos 4... U zadnjih nedelju dana ukupno.sam izvadio 7 zuba... Dan za danom...na donjoj vilici imam zdrava tri zuba 1,2, lijevo I 1 desno. Zubar preporucuje da odradim na donjoj vilici most na ta tri nosaca od 6 navlaka porculanskih a sa strana valplast proteza... a na gornjoj privremeno akrilatna proteza... Naravno kada budem u boljoj finansijskoj situaciji planiram neke implante , mislim protezu na mini implantima...
Dabar, zanima me tvoje misljenje o preporuci.zubara da odradim gore navedeno. ***

1. a kada ce da se radi proteza? prvo da se izvade SVI zubi ili ce da se ceka da rane zarastu?
2. ne razumem situaciju u donjoj vilici ... kako 3 zuba u donjoj vilici mogu da nose 6 zuba ... mora da se niste dobro razumeli ili je zubar malo VECHA budaletina.
3. budite jako oprezni sa Valplast protezama one nisu dobar izbor!!! zasto? zato sto ako pukne proteza, ako treba da se ugradi neki zub, ako treba da se "podlozi" proteza ... MORA da se radi nova proteza.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc...hitno
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 3:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2018 7:13 pm
Postovi: 7
Prvo je dogovor bio da se na.gornjoj vilici uradi totalna proteza I ostalo je na tome. Kad rane zarastu.

A na donjoj da odradim Valplast protezu da bi po rijecima zubara " bolje legla" da ne bi zuljala itd

Odem ja kod oralnog hirurga koji.stvarno vazi.za strucnjaka I pitam ga sta bi bilo najbolje rjesenje

I on mi kaze kako.bih trebao na donjoj vilici da uradi 3 ili 4 porculanska zuba da bih ih zastitio a sa strana valplast proteza, na gornjoj privremena totalna, a nakon 6 mjeseci da na gornjoj vilici.uradim Wisil protezu.....

Naravno jj pitam svog zubara moze li vise od 4 zbog estetike.on.kazeda moze 6 ili 5


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc...hitno
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 3:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2018 7:13 pm
Postovi: 7
Zasto ne bi moglo 5?
Na gornjpj vilici mi je na 6 nosaca bio most sa 13 zuba, dva nosaca su bila 6,7, sadesne strane , a sa lijeve 4,5,6,7...

Zbog toga sam ja mislio da moze 6 zuba na tri.nosaca... I to.me zbunjivalo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc...hitno
PostPoslato: Ned Mar 18, 2018 5:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
bilo bi krajnje ne profesionalno sa moje strane da kometarisem bilo sta u vezi vaseg tretman plana jer niti sam vas video u stolici, niti sam video rengenske snimke, niti imam modele vasih zuba, niti znam koji ste tip zvakanja, niti ... u svakom sluchaju ako je ovo tretman plan to NIKAKO nece biti dobro. ne postoji chak ni jedna jedina tachka po kojoj bi' se slozio sa vasim zubarima. *** doktor za koga kazete da je OH ... on zna SAMO da vadi zube, resava probleme oko impaktiranih umnjaka, radi apikotomije ... a o protetici zna otprilike kao i moja pokojna baba, znachi nema pojma. tri donja zuba koje pominjete imaju gracilne korenove i NE MOGU da nose jos 3 zuba. u sluchaju da ste tzv. maseterichni tip te krune nece da izdrze duze od 2-3 nedelje ... sve ce da popuca.

u svakom sluchaju zelim vam SVE najbolje.

Dabar™

p.s. trazite da vam se TACHNO objasni sta je vizil/skeletirana proteza i koje su joj indikacije. o valplast protezama sam vam vec napisao ... ma sta da treba da se doradi na protezama NECE mochi ... morachete da radite novu protezu. ovo sto sam napisao i celu prepisku mozete da isprintate i da pokazete vasim zubarima ... bilo bi jako interesantno da chujem njihova objasnjenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc...hitno
PostPoslato: Uto Mar 20, 2018 2:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једном речју: промени зубара.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim za pomoc...hitno
PostPoslato: Pon Mar 20, 2023 11:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Donja vilica. Trenutno stanje. Desno 1,2 bez navlake i 3 lecen zub , kočić sa navlakom koja nosi "muski deo" za protezu sa atecmenom.
Levo 1,2 bez navlake, 3 i 4 sa navlakom koja nosi " muski deo" za protezu. 8 levo pod navlakom. Izmedju toga je proteza. Desna trojka se rascementirava na par meseci.
Stomatologov predlog:
Izbrusiti 4 sekutića dole i zajedno sa trojkama i cetvorkom ( ukupno 7 zuba ) povezati u blok i proteza sa atecmenima.
Ono sto me buni je sto hocu bezmetalnu keramiku za tih 7 krunica i ne znam da li je to moguce da se uklopi sa wizil protezom na atecmenima?
Savet strucnjaka molim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: