Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Čet Nov 11, 2010 9:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Ovako nesto sam i ja cuo sa par strana. Ali ne mogu da poverujem nikako. Zapravo ne ide mi iz dupeta u glavu zasto je to tako. Koji je razlog sto nece da pokazu? I cemu im sluze te titule Prof. zar ta titula ne znaci da je u obavezi da obucava na fakultetu. Mozda im sluzi da je okace u privatnoj ordinaciji da nabiju cene?

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Pet Nov 12, 2010 1:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Evo i ja da se ubacim u priču :D
Studentbgd evo da ti i ja dam par primera kao apsolvent na medicini...
Lično poznajem devojku koja ima 10 prosek na medicini, koja je anonimna u smislu da nije dete poznatog roditelja, koja je završila fax u roku i koja evo već treća godina volontira bez obzira na to što je ona sjajna i bajna. U zemlji Srbiji ti je za dalji uspeh u radu ( u smislu da ti spec. prođe savršeno, da pokupiš sva znalja iz oblasti koja te zanima) najbitnije ko si, čiji si a ne lični uspeh. I sam znaš koliko je poremećen sistem vrednosti, kako u drugim oblastima društva tako i ovde... Nema tu puno filozofije.
A što se tiče profesora, to je klasika. Ja sam baš sad završila turnus iz pedijatrije, gde svaki student dobija mentora. Dobila sam profesora koji me nije ni pogledao a kamoli dozvolio da nešto radim, prvi dan sam ga čekala 3 sata dok je on išao u vizite i ko zna šta još, drugi dan mi pukne film i lepo samopozvana odem u prijemnu ambulantu kod doktorke ( koja nije ni asistent, ni docent, ni profa), objasnim joj zašto sam došla i žena bez imalo kopleksa, predrasuda i šta ja znam pregleda klince i usput mi objašnjava... a sve što je spadalo u pozitivan nalaz dala mi je da auskultujem, palpiram ili pogledam (u zavisnosti od patologije). I mogu slobodno da kažem da sam manje više prošla najbolje u odnosu na ostale kolege koji nemaju tako kratak fitilj kao ja :roll:, oni su te 2 nedelje čekali svaki dan po hodnicima a ako im profa posveti 2 sata pažnje to je lutrija. Da li se radi o iskompleksiranosti ili o tome da sam ja sitna riba (a i jesam jer sam takođe anonimna u tom smislu da mi roditelji nisu 'velikani'), ne znam, ali tako je.
Koliko sam ja do sada videla ( a videla sam dosta jer sam šesta godina) najbolje smo prolazili onda kada nas preuzme 'obični' lekar... jer je vežbodržač ( opet bez obzira da li je asistent, docent ili profa) iz nekog razloga zauzet ( mada ja mislim da je to više po principu može mi se). A u krajnjoj liniji i bolje je da nas preda nekome ko je voljan da radi nego da mi on prosipa neke svoje priče koje ni ne moraju imati veze sa medicinom. Naravno, imala sam i divne vežbodržače ( u nekih 70% slučajeva), nije baš toliko crno bar ne kad si student. Zaista verujem da je specijalizantima mnogo gore jer konačno izučavaš ono što voliš i što te zanima a na kraju se sve svodi na to da postaješ nečiji potrčko ili držač kuke :x
donalea je apsolutno u pravu, nažalost!!!
Valjda će biti bolje...

A da, higijena je kraljica medicine (upravo je spremam za decembarski rok) :evil: :evil: :evil:

Pozdrav za sve :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Pet Jan 21, 2011 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 9:01 pm
Postovi: 7
donalea je napisao:
Ja ti rekoh-kolicina znanja koju mozes da dobijes proporcionalna je sledecem:vezama koje imas (neko je ovde spominjao da je tvoj otac neko ko ima dosta veza),zatim da imas srece pa da nekome budes simpatican...i slicne stvari. Ne znam sta bih ti rekla,ja sam ti samo iznela ono sto sam videla i sto znam,specijalizant bez ijedne samostalne operacije i tome slicno. Bio bi sposoban da radis rezanj operacije,impakcije i tome slicno,al to sve mozes i sa oralnom hirurgijom,zar ne,za deformitete i tome slicno odmah da ti kazem nema sanse da bi bio sposoban iz prostog razloga jer ne bi imao priliku da takvu op izvedes u toku spec,prema tome...inace zna se ko radi deformitete najvise,a valjda i ti pobogu znas ko je sve zaposlen na toj klinici i sta ko radi tamo. Zatim,sigurno nije bez razloga da su ljudi napustali tu spec,evo drecun,ja se secam da je on bio na spec,vidjala sam ga sredom popodne :D ,i tek sam ovde na forumu procitala da je napustio,zasto,ako procita ovo i ako bude hteo neka ti odgovori,ja naravno ne znam tacan razlog ali znam sta razlog sigurno nije-svako ko dodje na tu kliniku ne boji se rada,ucenja,odricanja i sl,svi su svesni sta ih ceka,ali se brzo ispostavi da su ulozeni trud i rad disproporcionalni onome sto dobijes-mislim na znanje-pogotovo prakticno,znam jos mnoge koji su odustajali,sto specijalizanata,sto magistranata,sledece,nekoliko magistranata su pojedini prof koristili kao kurire za svoje privatne potrebe,aj mozes jednom,dvaput da nekome nesto zavrsis,al nisi dosao tu da bi isao po necija odela sa hemijskog ciscenja,zar ne (ili mozda jesi,reci sam),sad cu malo da skrenem sa teme al isto je na svim klinikama,ja sam staz obavila na fakultetu,za vreme staza jedan profesor sa klinike za decju stom je angazovao stazere (ja sam u to vreme bila na drugoj klinici ali je nekoliko mojih koleginica bilo na decjoj) i specijalizantkinje da mu "tovare" neke kutije u kola,odnosno nose iz njegove kancelarije sa bese 2 sprata do kola i jos su dve posle ostale da mu srede kancelariju (cak su i prasinu brisale),pa one to mozda ni u svojoj kuci ne rade,pa nisu valjda dosle na spec da bi radile takve stvari,to je meni van svake pameti. Valjda sam sad bila malo jasnija :D ,ako imas jos nesto da pitas-pitaj :D ,i jos jednom da napomenem-iznosim ti samo ono sto sam licno videla i cula,nema rekla-kazala :D , pozz


NIJE VALJDA SVE TAKO CRNO???!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 12:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
maxfac je napisao:
donalea je napisao:
Ja ti rekoh-kolicina znanja koju mozes da dobijes proporcionalna je sledecem:vezama koje imas (neko je ovde spominjao da je tvoj otac neko ko ima dosta veza),zatim da imas srece pa da nekome budes simpatican...i slicne stvari. Ne znam sta bih ti rekla,ja sam ti samo iznela ono sto sam videla i sto znam,specijalizant bez ijedne samostalne operacije i tome slicno. Bio bi sposoban da radis rezanj operacije,impakcije i tome slicno,al to sve mozes i sa oralnom hirurgijom,zar ne,za deformitete i tome slicno odmah da ti kazem nema sanse da bi bio sposoban iz prostog razloga jer ne bi imao priliku da takvu op izvedes u toku spec,prema tome...inace zna se ko radi deformitete najvise,a valjda i ti pobogu znas ko je sve zaposlen na toj klinici i sta ko radi tamo. Zatim,sigurno nije bez razloga da su ljudi napustali tu spec,evo drecun,ja se secam da je on bio na spec,vidjala sam ga sredom popodne :D ,i tek sam ovde na forumu procitala da je napustio,zasto,ako procita ovo i ako bude hteo neka ti odgovori,ja naravno ne znam tacan razlog ali znam sta razlog sigurno nije-svako ko dodje na tu kliniku ne boji se rada,ucenja,odricanja i sl,svi su svesni sta ih ceka,ali se brzo ispostavi da su ulozeni trud i rad disproporcionalni onome sto dobijes-mislim na znanje-pogotovo prakticno,znam jos mnoge koji su odustajali,sto specijalizanata,sto magistranata,sledece,nekoliko magistranata su pojedini prof koristili kao kurire za svoje privatne potrebe,aj mozes jednom,dvaput da nekome nesto zavrsis,al nisi dosao tu da bi isao po necija odela sa hemijskog ciscenja,zar ne (ili mozda jesi,reci sam),sad cu malo da skrenem sa teme al isto je na svim klinikama,ja sam staz obavila na fakultetu,za vreme staza jedan profesor sa klinike za decju stom je angazovao stazere (ja sam u to vreme bila na drugoj klinici ali je nekoliko mojih koleginica bilo na decjoj) i specijalizantkinje da mu "tovare" neke kutije u kola,odnosno nose iz njegove kancelarije sa bese 2 sprata do kola i jos su dve posle ostale da mu srede kancelariju (cak su i prasinu brisale),pa one to mozda ni u svojoj kuci ne rade,pa nisu valjda dosle na spec da bi radile takve stvari,to je meni van svake pameti. Valjda sam sad bila malo jasnija :D ,ako imas jos nesto da pitas-pitaj :D ,i jos jednom da napomenem-iznosim ti samo ono sto sam licno videla i cula,nema rekla-kazala :D , pozz


NIJE VALJDA SVE TAKO CRNO???!!!!


Nije baš ni mnogo šareno, ali nismo došli da prosipamo žuč po forumu, valjda?!

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Pet Jan 28, 2011 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 2:25 am
Postovi: 43
Lokacija: bg
drecun je napisao:
Nije baš ni mnogo šareno, ali nismo došli da prosipamo žuč po forumu, valjda?!


nije to prosipanje zuci,vec samo realno iznosenje cinjenica,decko je pitao,ja mu odgovorila,pa necu valjda da ga lazem,takodje sam ostavila prostora da i drugi (ako zele,naravno) daju svoje komentare,pritom sam se ogradila i iznela samo ono sto sam videla,naravno ako zelis mozes i ti da izneses svoje vidjenje stvari (inace smatram da si daleko kompetentniji,a i napisala sam da bi bilo najbolje da se javite ti ili milance srb pa da ga bolje uputite),
evo za studenta bgd,upisao je jedan kolega spec iz mfh na vma i koliko sam cula za sada je zadovoljan (nije ga poslala nijedna ustanova,vec je otisao na spec iz privatne prakse),tako da nije sve (ili svuda) tako crno :D ,pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sub Jan 29, 2011 2:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Hvala, donalea! Mladom kolegi želim sve najbolje na specijalizaciji i puno uspeha u daljem radu, i nadam se da će imati drugačija (lepša) iskustva.

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Sre Feb 28, 2018 4:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2018 4:00 pm
Postovi: 1
Dobar dan. Poslednjih godina na vilici su mi se javili, ja mislim, benigni tumori. Zubar je sumnjao na maligni tumor, pa sam otisao na Univerzitestku kliniku gde su mi rekli da su verovatno benigni tumori i da ih moram snimiti. Snimio, izrasline, iako su velike i tvrde koliko i kost, ne vide se na snimku. Simetricne su, velike kao jagodica prsta, po širini i dužini, a visoki oko 2 cm, simetrično raspoređeni. Pored njih je počeo i da raste treći. Sluzokoža preko njih je zdrava i napeta. Često osećam nelagodnost, kao neki vid pritiska u tim tačkama gde su izrasline. Zubar u privatnoj ordinaciji, ne maksiofacijalni hirurg, rekao je da misli da je u pitanju tuber mandibule, i da možda ne mora da se operiše. Lično mislim da nije dobro imati ni benigne promene u ustima. Kao laiku, deluju mi da su benigni tumori koji mi dugo nisu smetali i odjednom su počeli da stvaraju neugodan osećaj. Da li je bolje operisati opisane promene, koliko traje oporavak, i da li se radi sve u lokalnoj ili totalnoj anesteziji? Hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Maksio facijalna hirurgija
PostPoslato: Čet Mar 01, 2018 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
verovatno se niste dobro razumeli ... jer tuber mandibule ne postoji u anatomiji. zovi ordinaciju i pitaj da ti procitaju iz kartona tachnu dijagnozu. mozda je kazao "torus mandibule" ... torus mandibularis ili tori mandibularis.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 68 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: