Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Ned Jul 12, 2009 4:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
OVDE POSTAVLJAJTE PITANJA VEZANA ZA MAKSILOFACIJALNU HIRURGIJU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 08, 2009 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 29, 2009 2:51 am
Postovi: 3
Da li u ove vrste operacija spadaju i operacije vilice? konkretno za overbite overjet i da li se to radi kod nas.. mozda neko iskustvo..

mislim na primer na ovako nesto:

http://www.youtube.com/watch?v=FwwyJEt3UPo

i post-op:

http://www.youtube.com/watch?v=YN9fw-qW ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 09, 2009 1:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 2:25 am
Postovi: 43
Lokacija: bg
Rade se,na Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Stomatoloskog fakulteta,nadam se da se milanche srb nece naljutiti sto sam dala odgovor na temi koju je on otvorio :D ,a detaljan odgovor vezan za ovu vrstu operacije sacekaj od njega,jer kao sto rekoh ipak je tema njegova,pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 10, 2009 2:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Naravno da se ovakve, kao i druge hirurske korekcije ortodontskih anomalija rade na klinikama za maksilofacijalnu hirurgiju u Beogradu, Novom Sadu, Nisu, a verujem i u jos nekim gradovima u zemlji i to vrlo uspesno!
Donalea, nema nikakvih problema, temu sam postavio da svi zajedno odgovaramo, tako da bih voleo da svi ucestvujemo u njoj! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sub Sep 05, 2009 10:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
milanche_srb je napisao:
OVDE POSTAVLJAJTE PITANJA VEZANA ZA MAKSILOFACIJALNU HIRURGIJU


ja imam da postavim pitanje u vezi MAKSILOFACIJALNE hirurgije...........malo glupo,ali me injteresuje...sta leci ova grana hirurgije? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 3:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Maksilofacijalna hirurgija predstavlja granu hirurgije koja se, grubo rečeno, bavi problemima glave i vrata, naravno bez centralnog nervnog sistema, čime se bavi neurohirurgija. Spektar ove stomatološke hirurške grane je poprilično širok i ona se bavi najrazličitijim intervencijama koje spadaju u domen oralne hirurgije, pa sve do trauma vilica i kostiju lica, malignih i benignih tumora glave i vrata, infekcija, urođenih i stečenih anomalija glave i vrata, estetske hirurgije, pa čak se poklapa donekle sa ORL kod hirurgije nosa i paranazalnih šupljina, a sve više se na ovim klinikama radi i plastika ušiju i pojedine intervencije vezane za očnu duplju. Iz tog razloga najbolji opis je da je ovo hirurgija glave i vrata bez mozga, kičmenog stuba i kičmene moždine.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Ned Sep 06, 2009 12:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
milanche_srb je napisao:
Maksilofacijalna hirurgija predstavlja granu hirurgije koja se, grubo rečeno, bavi problemima glave i vrata, naravno bez centralnog nervnog sistema, čime se bavi neurohirurgija. Spektar ove stomatološke hirurške grane je poprilično širok i ona se bavi najrazličitijim intervencijama koje spadaju u domen oralne hirurgije, pa sve do trauma vilica i kostiju lica, malignih i benignih tumora glave i vrata, infekcija, urođenih i stečenih anomalija glave i vrata, estetske hirurgije, pa čak se poklapa donekle sa ORL kod hirurgije nosa i paranazalnih šupljina, a sve više se na ovim klinikama radi i plastika ušiju i pojedine intervencije vezane za očnu duplju. Iz tog razloga najbolji opis je da je ovo hirurgija glave i vrata bez mozga, kičmenog stuba i kičmene moždine.


hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 2:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Da li izvodljivo paralelno specijalizirati maksilofacialnu hirurgiju , raditi u privatnoj ordinaciji i biti dovoljno posvecen svojoj porodici. Moze li neko da opise specijalizaciju iz maksilofacialne hirurgije. Dakle kako izgleda. Od kad do kad ste na klinici?

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 3:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Kolega, veoma teško ćete se u slučaju koji ste naveli moći posvetiti porodici. Što se tiče ostalih pitanja : specijalizacija traje 5 godina, od tih 5 godina godinu ipo provodite na drugim klinikama po par meseci i to na opštoj hirurgiji, oralnog hirurgiji, ORL, plastičnoj hirurgiji i neurohirurgiji. Za vreme specijalizacije imate određen broj radova koji morate da ispunite, a koji nije ni malo mali. Dolazite ujutru za 7 da se spremite za jutarnju vizitu, a kući odete nekad u 2, nekad u 3, a nekad u 6. Ma koliko zvučala prestižno, maksilofacijalna hirurgija je izuzetno teška specijalizacija i izuzetno odgovorna. Ona zahteva kontinuiranu edukaciju tokom celog života i posvećenost. Za razliku od većine poslova gde, kad ih završite u 3, odete kući i više o tome ne razmišljate, ovde toga nema. Naši bolesnici su većinom teški, sa malignim tumorima, traumama glave i vrata, itd i da biste bili dobar hirurg maksilofacijalna hirurgija mora biti vaš život. Naravno, daleko od toga da ne možete imati porodicu. Možete joj se i posvetiti. Ipak, svako ko je u situaciji da upiše ovu specijalizaciju trebalo bi još jednom da dobro razmisli da li je to zaista ono što želi u životu, ili su mu se operacije samo učinile zanimljive tokom studija.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Ned Nov 15, 2009 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Hvala na brzom odgvoru. Ruku na srce mene zanima estetska hirurgija lica , facelift, blefaroplastika, opoplastika i slicno i time bi zeleo da se bavim. Naravno specijalizacija koja se bavi samo estetskom hirurgiom lica ne postoji . Maksila je dakle kod nas jedina specijalizacija u okviru koje se tako nesto uci uz mnogo vise propratnih stvari. Ruku na srce tumori, pokusaji samoubistava i slico me bas i ne zanimaju previse. Ali je jasno ko dan da je to nesto sto mora da se prodje dok se ne dodje do onoga sto mene zanima. A sto se mora, nije tesko.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sre Nov 18, 2009 12:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2009 3:00 am
Postovi: 70
milanche_srb je napisao:
OVDE POSTAVLJAJTE PITANJA VEZANA ZA MAKSILOFACIJALNU HIRURGIJU


tema maksilofacijalna hirurgija vec postoji, nema razloga da duplirate teme. Pozz
stomatologija/maksio-facijalna-hirurgija-t7857-30.html#p238761


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sre Nov 18, 2009 12:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Postoji tema koja je napisana nepravilno, a osim toga bila je davno zaboravljena. Ne vidim uopste vasu potrebe da ostavite komentar ovog tipa. Ako administratorima ne smeta, ne bi trebalo ni vama. Osim toga, vi ste vec dobili odgovor na vasa pitanja i to licno od mene, pa bih vas ljubazno zamolio da se ubuduce javljate sa konkretnim pitanjima, a za prituzbe se mozete obratiti administratorima. Hvala.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sre Nov 18, 2009 12:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2009 3:00 am
Postovi: 70
ja nemam nista ni protiv vas ni protiv ''vase'' teme, samo posto pratim doticnu temu mislim da je zbog korisnika foruma preglednije da sve bude na jednom mestu a ovde maksilofacijalnih hirurga ionako nema tako da nije bitno da li je pravopisno pravilno ili nije, poenta je da li ce nekome koristiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sre Nov 18, 2009 12:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Ima maksilofacijalnih hirurga, a osim toga kao sto rekoh tema je bila uveliko zaboravljena i bilo je potrebno postaviti novu. Ne verujem da bi neko trazio neku 25. stranu i tamo nasao ovaj podnaslov. Ako malo pazljivo pretrazite ovaj sajt videcete da postoje i desetoduple teme, cak i teme koje se nalaze u vise oblasti medicine. Pozdrav.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Čet Nov 19, 2009 3:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2009 3:00 am
Postovi: 70
dobro, evo saradjivacu :D danas mi je zakazana operacija za decembar pa ako prezivim evo me na Vasoj temi sa svim detaljima, mozda dobijete i fotografiju 8)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: