Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 12:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Ja bih da pitam posto me jako zanima maksilofacijalna hirurgija a ceka me taj deo staza gde je dobro da idem da mogu nesto da vidim , da budem u sali a da me ne otkace i posalju me da dodjem po potpis za mesec dana??? Zanimaju me tumori (rekonstrukcije defekata naravno) i ortognatska hirurgija, posebno ortognatska.

Hvala unapred

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 7:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 07, 2013 1:22 pm
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Najbolji staž po meni je na VMA-a tamo stvarno ima raznih slučajeva i stvarno je odlično za praksu.

Vaš stomatolog Dr. Marijana Herceg[http://vasstomatolog.blogspot.com/url]

_________________
dr Marijana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 07, 2013 1:22 pm
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
Najbolji staž po meni je na VMA-a tamo stvarno ima raznih slučajeva i stvarno je odlično za praksu.

Vaš stomatolog Dr. Marijana Herceg http://vasstomatolog.blogspot.com/

_________________
dr Marijana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sre Jan 08, 2014 2:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 1:31 am
Postovi: 6
Da li je neko jos uvek aktivan ovde?? Zanima me, koliko kosta ugradnja fiksne u sklopu pripreme za operaciju progenije i koliko se prosecno dugo ona nosi ako je nikada nisam nosila? I da li je operacija besplatna ako imam overeno zdravstveno osiguranje? Imam 21 godinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 8:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Ja sam pre mesec dana imao operaciju progenije na maksilofacijalnoj klinici stomatoloskog fakulteta u Beogradu. Nista se ne placa, ni fiksna ni operacija, sve ti pokriva zdravstveno osiguranje. Prvo sto treba jeste da se javis na ortopediju vilica na stomatoloskom fakultetu, oni ce ti objasniti sta i kako ide dalje. Ali uglavnom je procedura sledeca:

sa ortopedije vilica ti zakazu konzilijum na maksilofacijalnoj hirurgiji gde ti odobre celu proceduru, znaci fiksnu i operaciju, posle toga za koji mesec ti stave fiksnu, nosis je dok se zubi ne srede, posle operacija, pa onda jos malo fiksna i kraj.

Nemoj da se brines, doktori na maksilofacijalnoj hirurgiji su sve profesori, njima je to bukvalno rutinska operacija. Oporavak je malo smor, 5 nedelja su ti vezane vilice i samo pijes tecnost, ali i to prodje, u principu skoro da nista ne boli posle operacije, mozda prvih dva tri dana i to vrlo malo. Ako te jos nesto zanima pitaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Pon Jan 27, 2014 1:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 1:31 am
Postovi: 6
Hvala puno na odgovoru, super je sto je besplatno. Nisu mi problem bolovi, vec sve to sto treba odraditi pre operacije. A ako nisam iz BG-a vrv mi treba uput od lokalnog ortopeda? Da li je ta procedura duga? Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 1:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Treba ti uput od tvog lekara opste prakse, za ortopediju vilica na stomatoloskom fakultetu. Ne znam kako je ako nisi iz bg-a, moras da vidis sa svojim lekarima, ono sto sam cuo od drugih ljudi, je da nece bas tako lako da daju te upute, iz kog razloga, ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 1:31 am
Postovi: 6
Ma prvo mi stomatolog da uput za ortopeda, pa mi ortoped da za bg najverovatnije, to cu lako. A je l' se dosta smrsa nakon operacije, dok imas imobilizaciju? pretpostavljam da da. Koliko si ti dugo nosio fiksnu pre op?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 12:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Nosio sam 2 godine i jos godinu dana cu verovatno nositi. Smrsa se od 5 do 10kg, ja sam skinuo negde 6kg.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 10:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 1:31 am
Postovi: 6
to je bas puno :o A jel ti bilo zeznuto dok su ti bile spojene vilice? Jel su ti operisli i gornju i donju, ili samo donju? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Pet Jan 31, 2014 2:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Bilo je zeznuto, cimanje je sa spremanjem hrane i samim procesom jedenja iste. Sreca pa mi je falila sedmica dole pa sam mogao špric sa crevom da proturim direktno u usta, pa sam mogao i neku kašastu hranu da pojedem, inače bih smršao mnogo više jer bih živeo bukvalno na čistoj tečnosti. Operisali su mi i gornju i donju vilicu. Gornja je išla napred 4mm a donja 2mm nazad čini mi se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Pet Jan 31, 2014 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 25, 2013 1:31 am
Postovi: 6
To je definitivno najteze izdrazati od svega ostalog sto prethodi, jbg. Mada citam da u inostranstvu stavljaju samo neke elasticne gumice, tako da ti vilice nisu vezane, ali je kod nas to zaostalo... Hvala ti na informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Ned Mar 16, 2014 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 27, 2010 8:53 pm
Postovi: 5
Operisana sam posle pada , imala sam prelome gornje vilice la fort I i La Fort II , i sastavili su me titanijumskim plocicama , lepo sam podnela sve , i operaciju i oporavila se , ali ostalo je par manjih problema , za koje ne znam kome da se uopste obratim i da li su zaista i problem ili ce i to samo po sebi vremenom da se resi i bez lekarske intervencije.
(Sad nosim trajnu protezu da bi mi se zubi postavili u ispravan polozaj -zagriz , jer su se posle skidanja sina malo izvrteli i izbacili vise napolje- i to mi nije neki problem...)
Problem je to sto mi je pre par nedelja ocela da curi neka tecnost iz desne nozdrve , kao voda.Od operacije i pada proslo je 10 meseci. Curela je neko vreme, tekla , pa stala , pa opet procurela , pa stala - i to mi lici na curenje one tecnosti iz mozga kroz neku manju rupicu , jer se i desava tako , povremeno i ne smem da duvam nos jer to mi posle hoce da malo i procuri. Zuckasto je , i nema sluzi. E sad - guglala sam malo sama , i to i nije toliko strasno koliko mi je bilu u startu , pa mozda se i samo zatvori , isto onako kako se i otvorilo ? Ne curi bas stalno. A mozda i nije to - pa kako da utvrdim sta je i za gde da uzmem uput ? I da li treba nesto da znam -ako to imam da li nesto ne smem da radim ?
Drugi problem je to sto me i dalje povremeno zateze nesto ispod oka , na mestu gde je bio udarac i prelom , i ponekad mi to oko i dalje ima pojacan sekret. Tada samo stavim kapi i namazem hloromfenikol , kao sto su mi mazali u bolnici posle operacije , i to prodje , jedino -ponavlja se ... Da li i za to da cekam da prodje jos vremena , ili da se javim nekom specijalisti da to pogleda ? Jer moj hirurg je rekao na on vise nema potrebe da me pregleda , sto se njega tice sve je OK. Snimak je ponovljen 10 dana po operaciji i sve je tada bilo na mestu na kom je i trebalo da bude . Ako kod njega ne treba da odem , kome uopste da se javim na pregled ? Je li to i dalje pitanje maxilofacijalne hirurgije ili oftamologije ili neka druga grana medicine ? Eto - toliko , ako neko zna da me uputi i da savet sta dalje i koliko cekati i ne raditi bas nista po ovim pitanjima ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Ned Mar 16, 2014 8:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Da li ste imali prelom baze lobanje?
Pošto nazolikvoreja (to što zovete curenje tečnosti iz okoline mozga) se tada javlja, ako nema prelome te regije nije nazolikvoreja.

Pregledajte se svakako, ne znam odakle ste, ali je za početak možda jendostavnije da vas pogleda oftalmolog i orl doktor jer njih ima po domovima zdravlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Ned Mar 16, 2014 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 27, 2010 8:53 pm
Postovi: 5
Iz Beograda ,sam i oftamolog ( obicni u Domu Zdravlja ) me je pregledao , doduse pre ovig curkanja iz nosa , i prepisao te kapi i mast , koju i stavljam kad se oko zakrmelji.
Napisali su da sam slomila nos , zigomaticnu kost i maxilu kad su me otpustili iz Urgentnog centra , posle skenera i svih pregleda.Ali tada nije nista ni curelo tog tipa. Tekla mi je krv iz nosa , i sluz ... i nos je bio skroz OK posle operacije. Curenje je pocelo par meseci posto sam stavila protezu na gornju vilicu .I smanjuje se i sve je redje i redje i po manje. Prvi put teklo je kao iz cesme , i jedva se malo smirilo do ujutru. Par dana je tako povremeno teklo , pa sve redje i po manje , sad kao da kaplje ponekad.
Kao dete sam imala takodje dve povrede glave sa poresom mozga , jako davno ,jednu frakturu kosti negde na potiljku sa ostajanjem u bolnici , ali nikad nista nije tecno islo iz nosa koliko ja pamtim.I sad sve mislim da ce se ovo samo povuci , ali za svaki slucaj pitam - ako se ne povuce koliko da cekam i za gde da uzmem uput ? ORL doktor u domu zdravlja da mi bude pocetak ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: