Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sub Apr 03, 2010 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 03, 2010 10:10 pm
Postovi: 4
Naime, pre tacno godinu dana sam imao nezgodu u vidu dvostrukog preloma donje vilice. Operisao me je doktor Anicic na Maksilofacijalnoj klinici u Beogradu. Posle 6 nedelja mi je skinuta imobilizacija i polako sam poceo da se oporavljam. Nakon 6 meseci mi je uradjena jos jedna operacija, tj. vadjenje titanijumskih plocica koje su mi drzale donju vilicu. Problem je sledeci: nakon godinu dana ja (kod mesta preloma) nemam nikakav osecaj (i unutar i spolja), a donja usna kao da mi je blago otecena u levo. U opustenom stanju mi donja usna nije simetricna. Takodje levi zglob mi stalno "pucka" kada otvorim vilicu. Ne znam da li je neki nerv povredjen, pa zbog toga nemam osecaj ili je nesto drugo u pitanju? Zanima me da li ce se osecaj povratiti, kako donju usnu vratiti u simetrican (normalan) izgled i sta uraditi sa problemom levog zgloba ( koji nije bio povredjen i kod koga se problem javio tek posle skidanja imobilizacije)? Mozda nisam lepo objasnio probleme, ali se nadam da ce neko shvatiti. Molim sve dobre ljude za pomoc, naravno u skladu sa mogucnostima. Pozdrav i sve dobro zelim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Pon Apr 05, 2010 3:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Osecaj ce se povratiti, ali bi trebalo da uzimate b vitamin, recimo Beviplex. Sto se tice ostalih pitanja, da bih vam dao adekvatan odgovor morao bih da vas pregledam, tako da je najbolje da se javite maksilofacijalnom hirurgu i da ponesete sve papire od prethodnih intervencija.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 1:20 am
Postovi: 5
Pitanje .
Imam dosta izbačenije gornje sekutiće. Jedinice velike, dvojke male . Od trojke na dalje sve normalno . Trebao sam da nosim proteze kad sam bio klinac , al nisam i ono , sad kad mi već smeta , proteza ne verujem da može da mi pomogne ( 20 godina ).
Otprilike između korena gornjih jedinica i vrha donjih nema puno mesta , možda milimetar dva , ali između korena donjih i vrha gornjih može da se stavi prst :)
Uradio bih neku operaciju ili tako nešto . Šta god je potrebno da se to ispravi. Verovatno bi te dve jedinice i dvojke morale da se vade , pošto su nesrazmerne . Gde trebam da idem , koliko koštaju takve operacije i da li ću da imam neka ograničenja sa recimo , 4 gornja veštačka zuba :) ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Potrebno je da se javite specijalisti ortodontu. Nema veze koliko imate godina, vasi zubi se mogu dovesti u optimalan polozaj pomocu fiksnog ortodontskog aparata. Posle pregleda znacete i cenu.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 1:20 am
Postovi: 5
A kada bih hteo da izbegnem fiksni aparat ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Čet Maj 20, 2010 11:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Koliko sam razumeo iz toga sto ste napisali vi nemate problem samo estetske prirode vec i nepravilan zagriz i svako drugo resenje nema nikakvog smisla. Za precizan odgovor potreban je pregled, pa se svakako javite ortodontu.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sub Maj 22, 2010 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 20, 2010 1:20 am
Postovi: 5
Hvala na odgovoru ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Ned Apr 17, 2011 7:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 7:32 pm
Postovi: 1
Vidim da je na ovoj temi davno pisano,ali se nadam da ce mi neko odgovoriti.Imam skeletno otvoren zagrizaj,nosim fiksnu protezu 6 meseci i zadovoljna sam rezultatima,ali sve vise razmisljam i o operaciji.Ortodont mi je na pocetku nosenja fiksne pomenuo operaciju ali tada mi je sam proces zvucao strasno i nisam o tome razmisljala,ali sto vise citam o operaciji ne cini mi se tako jezivo.Intresuje me kod kog dr na maksiofacijalnoj hirurgiji na stomatoloskom je najbolje da odem i da nisam zakasnila,da li je hirurg trebalo da bude prisutan i u saradnji sa ortodontom od pocetka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 10, 2011 12:40 pm
Postovi: 1
Gledao sam po forumu i vidio vase postove u vezi pljuvacne zljede, i vidim da ste oko toga veoma dobro upoznati i da se pravi strucnjak.
Javljam se iz Zrenjanina imam 38god. moj problem je sledeci: pre nekih 16 mjeseci sam se razbolio od herpesa zostera koji mi je obuhvatio celo oko i pola glave od tad ima stalno probleme sa zljedama i stalno mi se javljaju Aftne u ustima od pre nekih 6 mjeseci ima ispod jezika malu kvrgu manju od klikera koja mi povecava pljuvacku u ustima ponekad se smanji ali vecinom mi je uvecana pa sad vise ni sam neznam jel to normalno da je toliko dugo prisutna a da se ne povuce popio sam za imunitet mnogo kojekavvih prirodnih lekova od ajkuline jetre do aloje i mnogo toga jos ali nikako da vratim imunitet u normalu, mnogo me nerviraju i te aftne koje su prisutne stalno u ustima i imam osjecaj da mi je i na vratu malo uvecana zljeda ali ne smeta kao ova ispod jezika.
Sad da li je to sve na psihickoj bazi ili ne, ni sam neznam ali u svakom slucaju mnogo mi smetaju .
Svaki strucan savjet bi mi dobro dosao UNAPRED HVALA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Pon Okt 08, 2012 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2007 6:40 pm
Postovi: 9
milanche_srb je napisao:
OVDE POSTAVLJAJTE PITANJA VEZANA ZA MAKSILOFACIJALNU HIRURGIJU


Poštovani doktore Ivanović,

Nadam se da Vam neće biti teško da odvojite malo svog vremena da biste mi pojasnili i pomogli oko sljedećeg:
Imam kćerkicu 6 godina, kojoj se početkom ove godine na vratu pojavila sitna kvržica, na prevoju podbratka prema vratu. Vodili smo je kod pedijatra, upućeni smo na UZ i tamo je postavljena dijagnoza - sitni granulom - koji je bezopasan i nije ga potrebno otklanjati.
U periodu januar-septembar 2012. kvržica se više puta povlačila, gotovo do potpunog nestajanja, da bi onda ponovo narasla, a zadnja 3 puta je osim rasta i koža na njoj postajala jako crvena i napeta.
Ponovo smo je odveli kod pedijatra, odakle su nas uputili kod maksilofacijalnog hirurga. Tu je doktor rekao da je najvjerovatnije u pitanju Cysta colli mediana i poslao nas na UZ, koji je potvrdio njegovu dijagnozu. Rečeno nam je da se cista mora otkloniti hirurškim putem.
Kćerki je sa 3 mjeseca starosti dijagnostikovana srčana mana Foramen ovale apertum, te mali muskularni VSD, a "rupice" su se nakon određenog vremena same zatvorile. Redovno idemo na kontrole kod kardiologa, svaki put je nalaz uredan, ali me interesuje da li je operacija kod nje zbog toga rizičnija. Da li postoji ikakva veza između Foramen ovale apertum i nepotpuno zatvorene kosti na kojoj se pojavila Cysta colly?
Takođe me interesuje kada je najbolje uraditi ovu operaciju - da li odmah, ili čekati da dijete još malo poraste, da li je bolje raditi je u jesen, ili čekati zimu, kada je manje prisustvo virusa u okolini? Koliko dugo traje hospitalizacija, a koliko oporavak od operacije? Suprug i ja radimo u privatnoj firmi, gdje duga bolovanja nisu poželjna, dijete inače ide u vrtić, pa me interesuje koliko dugo nakon operacije je moguć povratak u društvo velikog broja djece!?

Ako biste bili ljubazni da mi na PP pošaljete svoju e-mail adresu, poslala bih Vam UZ snimak, kao i nalaz ljekara koji je obavio taj pregled!

Unaprijed Vam najljepše hvala!

Pčelica Maja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Pon Okt 08, 2012 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Pčelica Maja je napisao:
milanche_srb je napisao:
OVDE POSTAVLJAJTE PITANJA VEZANA ZA MAKSILOFACIJALNU HIRURGIJU


Poštovani doktore Ivanović,

Nadam se da Vam neće biti teško da odvojite malo svog vremena da biste mi pojasnili i pomogli oko sljedećeg:
Imam kćerkicu 6 godina, kojoj se početkom ove godine na vratu pojavila sitna kvržica, na prevoju podbratka prema vratu. Vodili smo je kod pedijatra, upućeni smo na UZ i tamo je postavljena dijagnoza - sitni granulom - koji je bezopasan i nije ga potrebno otklanjati.
U periodu januar-septembar 2012. kvržica se više puta povlačila, gotovo do potpunog nestajanja, da bi onda ponovo narasla, a zadnja 3 puta je osim rasta i koža na njoj postajala jako crvena i napeta.
Ponovo smo je odveli kod pedijatra, odakle su nas uputili kod maksilofacijalnog hirurga. Tu je doktor rekao da je najvjerovatnije u pitanju Cysta colli mediana i poslao nas na UZ, koji je potvrdio njegovu dijagnozu. Rečeno nam je da se cista mora otkloniti hirurškim putem.
Kćerki je sa 3 mjeseca starosti dijagnostikovana srčana mana Foramen ovale apertum, te mali muskularni VSD, a "rupice" su se nakon određenog vremena same zatvorile. Redovno idemo na kontrole kod kardiologa, svaki put je nalaz uredan, ali me interesuje da li je operacija kod nje zbog toga rizičnija. Da li postoji ikakva veza između Foramen ovale apertum i nepotpuno zatvorene kosti na kojoj se pojavila Cysta colly?
Takođe me interesuje kada je najbolje uraditi ovu operaciju - da li odmah, ili čekati da dijete još malo poraste, da li je bolje raditi je u jesen, ili čekati zimu, kada je manje prisustvo virusa u okolini? Koliko dugo traje hospitalizacija, a koliko oporavak od operacije? Suprug i ja radimo u privatnoj firmi, gdje duga bolovanja nisu poželjna, dijete inače ide u vrtić, pa me interesuje koliko dugo nakon operacije je moguć povratak u društvo velikog broja djece!?

Ako biste bili ljubazni da mi na PP pošaljete svoju e-mail adresu, poslala bih Vam UZ snimak, kao i nalaz ljekara koji je obavio taj pregled!

Unaprijed Vam najljepše hvala!

Pčelica Maja


Odgovoreno u pp.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sub Nov 24, 2012 8:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 24, 2012 8:14 am
Postovi: 1
Pozdrav.Imam problem sa isturenom gornjom vilicom,mislim da sam slucaj za maksilofacijalnu hirurgiju.U okviru pripreme za operaciju se u dosta slucajeva nosi fiksna proteza.Mene zanima da li bi rezultat nosenja te 'pripremne' proteze bio isti kao rezultat nosenja proteze cisto radi ispravljanja zuba bez ikakve operacije u planu.To pitam jer bih da stavim lingvalnu fiksnu protezu a nisam sigurna da li bih se odlucila za operaciju,pa bih volela da znam postoji li mogucnost da nosim protezu nezavisno od operacije i ako bih se na kraju ipak odlucila za operaciju da se racuna da sam odradila taj pripremni dio.Ja tek treba da idem na prvi razgovor sa izabranim ortodontom,ovo je samo hipoteticko pitanje,razmatram razne opcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Uto Nov 27, 2012 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 23, 2011 3:40 pm
Postovi: 6
Postovani,

Imam problem koji traje godinama, i situacija je sve gora. Naime, imao sam velike probleme sa zubima pre par godina, i izvadio vecinu zivaca. Tada je doslo do pojave hronicnog bola (ne isuvise jakog ali vrlo iritantnog, tupog bola) sa leve strane vilice, koja ide od predela ispod levog uha pa skoro do oka, pokrivajuci polivnu leve strane vilice. Na toj strani mi je ostala samo gornja sedmica koja ima zivac, i zaista ne znam da li to moze biti uzrok. Izvadio sam oba umnjaka, ali bol je ostao. Obisao sam sve doktore, uradio snimke, snimio glavu magnetnom rezonancom- i nista- sve je ostalo po starom. Tri stomatologa kazu da oni ne vide nista na snimku, a otraralingorolog sumnja na neuralgiju trigeminusa, dok je neurolog bio neodredjen i preporucio je vitamine. Ono sto buni jeste da su bolovi konstantni, i da nikada ne prestaju, ali reguju an rpomenu vremena. U medjuvremenu pojavili su se slicni, ali ipak nesto blazi, opet konstantni bolovi i na desnoj strani vilice, i zaista sam u problemu ne znam kome da se obratim i kako da ovaj problem resim. Imam 28 godina i to mi prilicno otezava zivot. Trebalo bi da napomenem da se bolovi malo pogorsavaju kada otvaram vilicu isuvise ili kada zvacem an levoj strani iako su zubi uglavnom mrtvi. Da li imate bilo kakav savet?

Da, inace valja spomenuti i to da ni brufen ni kafetin ne mogu da umanje bol.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Pon Dec 03, 2012 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 09, 2012 6:34 am
Postovi: 9
Zbog stanja osamucenosti i glavobolje, radio MRI i MRA glave. Sa mozgom je sve u redu, medjutim u dnu desnog maksilarnog sinusa vidi se fokalna proliferativna ovalna lezija, nehomogene strukture (najverovatnije granulom sa rekativnom inflamacijom desnog maksilarnog sinusa). Receno mi je da je to verovatno od zuba. Meni su sa te strane vadjeni zivci kod petice i sestice. Mene zanima da li ovo moze da bude uzrok mojim simptomima osamucenosti i glavobolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA
PostPoslato: Sub Dec 07, 2013 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 07, 2013 9:58 pm
Postovi: 1
Postovani milanche_srb ja sam imala operacija papiloma na donjoj strani jezika, odsekli su mi taj tumor, i zasili konce, jezik mi je i dalje utrnut tj ne osecam sam vrh jezika, jel to od tih konaca? I da li ce mi tako biti sve dok ne skinem konce? vec me pomalo nervira, ne mogu lepo da pricam ni da jedem skoro nista... hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 159 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: