Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: lecenje zuba
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 10:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
Prije mesec dana pukao mi je zub setica i komadic ispao i nije me bolio tako da nisam ni isla zubaru jer ese strasno bojim. I pocne da me bojli prije dva dana i odem zubaru i ona mi ga izbrusi i stavi neki lijek pa da dodjem za 7 dana posto ja nemam iskustva sa tim lijecenjima zuba dal je normalno da imam bolove i sa tim lijekom boli pa prestane i u ustima imam taj ruzni ukus tog lijeka vec dva dana. a zub me boli pa prestane pa utrne pa sve tako.Juce me ujutru nije bolio samo samo neki osjecaj nelagodnosti.Da bi me sinoc poceo boliti pa prestane utrne pa opet tako.Dal je to normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 10:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ne znam da li ti je vadjen zivac, kod mene je slican slucaj.takodje sestica, malo napukla, ali bakterijski karijes koji mora da se leci ohoho.Vec dva tri puta mi puni supljinu lekom, pa ce sledeci put plombirati.Takodje, imam nelagodan osecaj, ali ja imam i neko pulsiranje,Je li imas osecaj da nesto pulsira, mislim da je normalno da te malo bolucka, pa da utrne.Ja imam takav osecaj, ali ne i bol.Bol sam imala jedan dan pre stavljanja leka., ali pored te sestice imala sam ranu zasivenu jer sam imala hirursko vadjenje zuba pored, tako da nisam sigurna da li je rana ili je zub.Dr kaze verovatno zub.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Čet Jan 14, 2010 10:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
aleksandram77 je napisao:
Prije mesec dana pukao mi je zub setica i komadic ispao i nije me bolio tako da nisam ni isla zubaru jer ese strasno bojim. I pocne da me bojli prije dva dana i odem zubaru i ona mi ga izbrusi i stavi neki lijek pa da dodjem za 7 dana posto ja nemam iskustva sa tim lijecenjima zuba dal je normalno da imam bolove i sa tim lijekom boli pa prestane i u ustima imam taj ruzni ukus tog lijeka vec dva dana. a zub me boli pa prestane pa utrne pa sve tako.Juce me ujutru nije bolio samo samo neki osjecaj nelagodnosti.Da bi me sinoc poceo boliti pa prestane utrne pa opet tako.Dal je to normalno.


Draga Aleksandra,
kako opisujete celu priču, moguće je da se krenulo od pogrešne dijagnoze, pa se samim tim nastavilo i sa pogrešnom terapijom.
Ako je zub "živ", i stavi se otrov, on prestaje da boli dok pacijenta prođe anestezija, eventualno može još kraće vreme postojati osetljivost na kuckanje i slično. Ako se umesto "otrova" stavi jedna vrsta dezinficijensa (daleko jeftinija varijanta), onda se zub samo trenutno umiri, ali nastavlja dalje da čini ovakve probleme kakve vi opisujete.
AKo zub nije živ, ako je živac već "odumro" delimično ili potpuno, onda lečenje ide otvaranjem zuba i "iglicama", a ne ovako kako ste opisali.
Dakle, neko je nešto omašio, na žalost. Mogu samo da vam kažem da potražite drugo mišljenje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 12:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
isla sam zubaru i pozalila se da me boli pa malo pulsira paprodje i ona je otvorila zub malo bruslila i opet stavila neki lijek i kaze da treba da mi umrtvi zivac,dok mi je sad brusila ponovo nesto mi je dotakla i zabolilo me trenutno pa je proslo ponovo stavila lijek i rekla da dodjem u utorak ujutru da radi taj zub al mi je naglasila ujutru.Posto mi je sa tim radila uporedo i gornju seticu isto stavila lijek ta setica me povremeno boli al manje a ova me juce nije bolila pa me opet malo boli al podnosljivo vise mi smeta pa sam razmisljala da popijem nimulid.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 4:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Poz

Sto bas nimulid, situacija ti je kao meni, i meni nesto pulsira, stim sto je meni dr vec dva puta stavljala lek, pa i ja idem sutra.Ja pijem kafetine, mislim da je i miminamama naglasila negde da se prvo pipije kafetin, recimo brufen jeste za bolove ali sporije deluje....


Poz i javi sta je bilo, ratni druze :wink:

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 4:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
Ma i meni je dva puta stavljala lijek i drugi put 24h me nista nije bolilo i juce sam hodala a bilo malo hladnije i kad sam dosla kuci poceo me boliti i boli pa prodje nije to jaka bol al dovoljno da je prisutna i da smeta.Kafetin mi smeta zelucu muka mi bude nisam jos nista popila mogu da istrpim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Pet Jan 15, 2010 5:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Potpuno isto, ona bol, sto gnjavi. :cry: Ne znam da li ti je rekla da snimas, ja sma snimala, pa da vidim sutra sa njom sta cemo.Moj suprug je tako imao problema , gjnavio ga zub koji mu je lecen, pa kad su ga izvadili, gnojna kesica na korenu.Valjda to moze da se vidi na snimku, bas cu da javim sta je bilo, javi i ti.Najlakse je izvaditi zub. :cry: :-?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Ned Jan 17, 2010 10:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 10:16 pm
Postovi: 61
Ma da sam bogdom otisla lijepo i izvadila bez razmisljanja gore ovako ovo mucenje.Meni niko nije rekao da snimim e sad se prepadoh da se sta ne iskomplikuje.Ja u utorak ujutru idem tako mi je zakazala.Juce me najslabije bolio skoro nikako a za danas cu da vidim.Ti pisi kako si ti prosla.Ma ako ovo meni dosadi ja odo ovo drugom zubaru i trazicu da vadi valjda smijem tako uraditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Ned Jan 17, 2010 4:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Pa, da kucnem u drvo, misim da sam dobro prosla, jer juce mi je dr punila ponovo zub, i reka je da je to sa definitivno punjenje.Rekla mi je ako krene da pulsira da joj se javim, ali hvala Bogu za sad nista ne osecam.Meni je inace jedan dr rekao da ovaj zub tesko da moze da se spasi, pa mi je ona rekla da ce uciniti sve da se ne vadi.Tako da mozda bi bilo dobro da pitas jos nekoga, ali ako te ne boli, sacekaj.Kada ti stavljaju plombu?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Ned Jan 17, 2010 4:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ovde kod nas se moze zub snimiti na svoju ruku., odes u dz i kazes da zelis da snimas zub nezavinso od lekara.Tako da, verovatno to moze i kod tebe.

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Sre Nov 11, 2015 9:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2015 9:03 am
Postovi: 13
Ljecenje zuba .. pogledaj, mozda ti pomogne :) ali imaj na umu da je to dugotrajni proces


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lecenje zuba
PostPoslato: Sre Nov 11, 2015 3:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако га није излечио за ових пет година никада и неће. :D

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: