Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kvržice u usnoj duplji
PostPoslato: Pet Maj 01, 2015 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2015 10:14 pm
Postovi: 1
Poštovani,
Prije neko veče prelazio sam jezikom preko gornjeg nepca, i na levom delu sam osetio sitnan čvorić koji me je zabolelo kada sam ga pritisnuo jezikom, posle sam taj dio pritisnuo prstom i slučajno sam noktom prešao preko toga. Ujutru mi se pojavilo uzvišenje na tom delu koje je crvenkasto-ruzičaste boje, a proteže se od 4 zuba do mekog nepca i ne prelazi na desnu stranu nepca, otprilike je 1 u prečniku,samo pri pritisku me boli.Isto tako na unutrašnjem delu luka mandibule imam sitne kvržice koje me pri pritisku ne bole. Jedna mi je sa leve strane ispod 4 zuba, a ispod prvog zuba i sa desne i leve strane mi se nalaze po 2 kvržice. Ove četiri su mi se pojavile pre 2 a ova pre 1 godinu. Nemaju tendenciju rasta, kakve su se pojavile takve su i ostale. Na bukalnoj sluznici imam sitne hiperplazije koje su mi se pojavile kada sam počeo da pušim. Bola pri gutanju nemam. Imam beličaste naslage ispred arcus-a palatoglossus-a, koje počinju od ispod nepčanih tonzila pa se pruža ka dole. Nepčane tonzile su mi uvećane, desna nešto više nego leva, 1 limfna žlezda sa desne strane vrata mi je uvećana nešto više od 1 cm u dužini, pokretljiva pod prstima, nije bolna, meka. Sad ne znam koliko su ovi ostali simptomi bitni. Možda je ovaj drugi deo više za ORL. Od viška ne boli glava :D
Unapred Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: