Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: krunice
PostPoslato: Sre Avg 04, 2010 12:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Ivana, sine, nemoj da se ljutiš. Ima nas ovde koji smo nekih šest godina proveli učeći po raznim klinikama pa posle još desetak i više učeći što na svojim što na tuđim greškama i uspesima. O specijalizacijama, magisterijumima, doktoratima i ostalim vidovima usavršavanja da ne govorimo. Internet, kao što vidiš, umemo da koristimo, a da čitamo, isto tako znamo, uglavnom na više jezika. Spusti neosnovanu samouverenost, biće ti korisnije. Veruj mi, nemam loše namere! :wink:

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krunice
PostPoslato: Sre Avg 04, 2010 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
U vezi sa privikavanjem na krunice: desetak dana bi obično trebalo da bude više nego dovoljno, bilo bi dobro da odeš do svog stomatologa i da mu/joj izneseš probleme sa kojima se suočavaš. Niko od nas ovde, i pored sve dobre volje, ne može da ti pomogne bolje od onoga/one koji/a poznaje situaciju u potpunosti.

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krunice
PostPoslato: Sre Avg 04, 2010 1:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
bar me nazovite imenom,pravim :) msm kad umemo da citamo :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krunice
PostPoslato: Sre Avg 04, 2010 2:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Nisam rekao da umem da pišem! :lol:

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krunice
PostPoslato: Sre Avg 04, 2010 4:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
hehe
pa to se valjda podrazumevalo :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krunice
PostPoslato: Čet Avg 05, 2010 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 16, 2010 7:23 pm
Postovi: 38
problem je sto recimo slovo f izgovaram nekako skroz frfljajuci ne znam ni ja,medjutim kod svoej zubarke ona mi kaze da njoj zvuci sasvim normalno :S ali dobro polako,valjda jos koje vreme pa ce doci sve na svoje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krunice
PostPoslato: Pet Avg 06, 2010 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 06, 2010 3:53 pm
Postovi: 2
Lokacija: Zgb, HR
denzel je napisao:
problem je sto recimo slovo f izgovaram nekako skroz frfljajuci ne znam ni ja,medjutim kod svoej zubarke ona mi kaze da njoj zvuci sasvim normalno :S ali dobro polako,valjda jos koje vreme pa ce doci sve na svoje.


Uf, ja imam isti problem, radio sam krunicu na gornjoj jedinici početkom 6. mj., a još uvijek se ne mogu u potpunosti opustiti i ne misliti o izgovoru. Osjećam piskutanje i šuštanje pri izgovoru glasa "c" (a posebice u komibnaciji -sc-) što me ometa i dekoncentrira u govoru, a svi drugi me uvjeravaju da se to ne čuje (zubarica mi je rekla da glasno čitam novine, ali mi ne pomaže). Pomalo me to izluđuje i ne znam što da radim. Postoji li mogućnost da se jezični mišić nekako prilagodi novonastaloj situaciji u usnoj šupljini i da se glasovi s vremenom počnu normalno izgovarati? Je li uopće normalno toliko se dugo privikavati na krunicu? Dok sam imao privremenu akrilnu krunicu nekih tjedan dana, u potpunosti sam zaboravio na nju, a na ovu se nikako ne mogu u potpunosti priviknuti. :( Nadam se da neću morati raditi novu. Ima li tko kakav savjet ili iskustvo za podijeliti? :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krunice
PostPoslato: Sub Avg 07, 2010 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 16, 2010 7:23 pm
Postovi: 38
matori ja imam cak 4 krunice...Prvo sam nekoliko dana bio skoro pa bez zuba sa onim patrljcima tj izbrusenim zubima gde nisam pricao uopste imao sam osecaj ko da nemam nijedan zub u vilici ko neki dekica pa me bilo i sramota i skoro sam precutao tih nekoliko dana :) verovatno onda da sam se navikao na to tako :s Inace moja zubarka mi nije stavljala privremene krunice.
e onda kad sam stavio krunice onda sad imam osecaj da frfljam...mene najvise iritira slovo F koje izgovaram cini mi se sacuvaj Boze. Uglavnom primetio sam da u vecini slucajeva kad lose izgovaram neko slovo mislim na krunice koje imam dakle jos se nisam privikao psihicki na njih,dok kad nekad zaboravim uopste na njih onda je sve ok ili bar ne razmisljam odnosno ne konstantujem ako lose izgovorim. Kod zubarke sam joj rekao za taj problem i pricao slova ona kaze da uopste ne cuje nista lose u izgovoru,a ja ko da mi nesto zakacinje tako mi deluje.

Sad moje misljenje da je to najvise psihicka neka barijera...doduse ti si cak u maju radio,pa ne znam moguce da nesto nije dobro uradjeno,pogotovo sto imas samo jednu krunicu :S ja vec polako se privikavam,sto duze vreme prolazi lakse je a ipak sam ja krunice radio pre samo 2 nedelje,tako da me cudi za tebe.

Uglavnom ne mislim da se nisi mogao za 3 meseca privici na jednu krunicu nekako je mnogo veliki vremenski period,tako da najbolje da odes kod zubarke i proteticarke koji su ti radili i da vidis sta je problem,pa i da zamenis ako ima problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krunice
PostPoslato: Sre Avg 11, 2010 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 06, 2010 3:53 pm
Postovi: 2
Lokacija: Zgb, HR
Ma ne bih nikada očekivao da me jedna krunica može toliko smetati. Nekad i ja zaboravim na izgovor pri govoru, ali sam ipak prečesto svjestan tog izgovora. Vidjet ću hoću li se konačno priviknuti, a ako ne, onda ću morati vidjeti sa zubarkom kako to riješiti jer će me izluditi. :( Ili ću potražiti drugo mišljenje. :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: krunice
PostPoslato: Pon Nov 09, 2015 9:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2015 9:03 am
Postovi: 13
Jel mislis na ovakve keramicke krunice ?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: