Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: komplikacije od vadjenja?
PostPoslato: Pon Okt 23, 2017 2:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2016 5:46 am
Postovi: 4
U cetvrtak sam izvadila donju sesticu, vadjenje je bilo jako tesko 20 min trajalo. Od tada imam bolove, veoma jake nocu i pocela je i slepoocnica sa te strane da me probada.Takodje zubi do te sestice me isto bole, a pre vadjenja nisu. Drugog i treceg dana sam imala malu temperaturu, pa je vise nema.Takodje i mali otok koji je splasnuo, ima ga u unutrasnjosti malo.Zubar je rekao da nije nikad video takav zub, zato sto imao tri korena, nista mi nije bilo jasno i da mi je ostalo malo korence u mesu i da nece da mi stvara problem.Ja ne vidim i ne osecam taj koren. Meso pored rane je naduveno sa jedne strane,rana me ne boli na dodir, ali je sva bela skoro , pomalo crna.. i pojavila se velika bela prosana zutim i crnim kao kesica.Ispiram zalfijom i stavljam hidrogen. Pijem pre spavanja brufen jer je uzas.. Brinem se da nije neka infekcija ili sta god..Pogotovu sto su se pojavile afte posle vadjenja...Uzas.. Molim neka neko odgovori..Strah me je..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: komplikacije od vadjenja?
PostPoslato: Pon Okt 23, 2017 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То наравно није нормална последица вађења зуба. Иначе ако ти је зубар рекао да то "мало коренче" у месу неће да ти ствара проблем треба да знаш да се ради о особи у народу познатој под називом будала.

Већ си морала да почнеш да пијеш антибиотике. Мораш код лекара.

Лично стварно не знам шта бих радио у твојој ситуацји. Вероватно бих отишао на стоматолошки факултет ако тамо још увек раде такве случајеве.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: komplikacije od vadjenja?
PostPoslato: Ned Okt 29, 2017 3:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
U cetvrtak sam izvadila donju sesticu, vadjenje je bilo jako tesko 20 min trajalo. Od tada imam bolove, veoma jake nocu i pocela je i slepoocnica sa te strane da me probada.Takodje zubi do te sestice me isto bole, a pre vadjenja nisu. Drugog i treceg dana sam imala malu temperaturu, pa je vise nema.Takodje i mali otok koji je splasnuo, ima ga u unutrasnjosti malo.Zubar je rekao da nije nikad video takav zub, zato sto imao tri korena, nista mi nije bilo jasno i da mi je ostalo malo korence u mesu i da nece da mi stvara problem.Ja ne vidim i ne osecam taj koren. Meso pored rane je naduveno sa jedne strane,rana me ne boli na dodir, ali je sva bela skoro , pomalo crna.. i pojavila se velika bela prosana zutim i crnim kao kesica.Ispiram zalfijom i stavljam hidrogen. Pijem pre spavanja brufen jer je uzas.. Brinem se da nije neka infekcija ili sta god..Pogotovu sto su se pojavile afte posle vadjenja...Uzas.. Molim neka neko odgovori..Strah me je..

*** i ako tvoje vadjenje bar po opisu ne izgleda dramatichno DOBRO bi bilo da si dobila antiobiotik da popijes. sto se tice afti ... to je normalno posle teskih vadjenja zuba a lek za aftu bukvalno ovako ide " lecio ne lecio za 7 dana ce da prodje".
parche korena koje je ostalo ne treba da te sekira ... posto je to sada "mrtav deo" za godinu dve ili tri ce poceti da ti izlazi ... izgledace kao bela kostana tvorevina koju mozes sama pincetom da izvuces. ovo moze da ti se dogodi ALI i ne mora. za par meseci (pod uslovom da je casica mnogo razorena) pocece da ti izlaze tzv. kostani sekvestri ... i to ce biti bele boje, grebace ti malo jezik ALI bez panike, uzmi pincetu za obrve i polako uhvati taj deo koji vidis ... i sama ga izvuci.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: