Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 2:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 1:00 am
Postovi: 99
tedydent: :) svakako da posjecujem svog stomatologa redovno, bez obzira na sve ovo, necu pobogu kao Mr. Been, sama sebi :lol: :lol: mada sma na nekim yu diskusijama citala kako pojedini sami sebi popravljaju i lijece zube, pri tome nisu stomatolozi, jasno :D , vec 'zdravstveni radnici' , cak spominju i apikotomiju, tj. ispituju, kako se radi ista, da bi istu sami sebbi uradili :roll: :roll: mamamia :lol:

miminamama: eh ta vasha dilema sa suvom cetkicom :) necu da ulazim u to, mada mi s ecini da ste mijesali pojam suve cetkice sa soft mekim cetkicama. Ili ja nisam dobro pokopcala? :oops:
Iskreno, uvijek nakvasim cetkicu prije stavljanja paste za zube, iz cistog razloga da pasta vishe pjeni i da se lakse aplikuje tokom tehnike pranja. A sto se tice ispiranja nakon zavrsenog pranja, pretpostavljam da nije pozeljno toplom vodom , zbog bakterijske kontaminacije tokom pranja i temp. kao pogodnog medija za produzeno obitavanje mikroba na istoj i nakon pranja?zbog toga ? :-?
Slicna su i istrazivanja da cetkica mora biti udaljena bar 1 m od wc solje, jer isparavanja iz kanalizacije i svega ostalog, dovode do situacije da se na brisevima uzetih sa takvih cetkica nalaze fekalne bakterije. Opet istrazivanja da ne smije se stavljati catkica nakon pranja u kutiju, zatvorenu posudu i slicno, itd, itd. Sve je to vazno, bez sumnje, no rekla bih nije presudno i kategoricko, eto, nadams e d a nisam u zabludi .. :-? pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 9:42 pm
Postovi: 11
Iskreno, uvijek nakvasim cetkicu prije stavljanja paste za zube, iz cistog razloga da pasta vishe pjeni i da se lakse aplikuje tokom tehnike pranja.

E ,upravo je o tome bilo reci,ali miminamama je pogresno shvatila da joj neko trazi naucne radove iz toga - ne,samo linkove ili da kaze da je NJENO misljenje da ne treba (eventualno i zasto) ili da citira nekog ko to kaze (i opet ,eventualno,zasto),da bi i nama automehanicarima (barem je za to rekla da se ne razume) objasni zasto sa SUVOM,kad ima ,pored ovih sto ste rekli ,jos razloga zasto NE sa suvom,cisto logicno:koliko sekundi tu suvocu ,dok ne dodje u dodir sa ustima ,cetkica zadrzava,da ne pitam o kolicini i stepenu upijanja materijala od kojih je izgradjena cetkica - tek za to nece imati linkove,a to vec imam,samo me je interesovalo misljenje stomatologa o tome ( i njihovim zabludama o tome).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 6:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
Evo na primer,uzmimo da hocete da oribate kadu,koja nije potpuno suva ,vec su po njoj kapi vode i sipajte tecni vim po njoj - iz mog skromnog iskustva odrzavanja kucne higijene(jedno 20 godina aktivno),mnogo je bolje oribam ukoliko sundjer ne nakvasim.Da ,pasta kao i vim,ce vise peniti,sto je vode vise ali da li je to poenta-po meni ne jer se na taj nacin vise rastvore abrazivne cestice koje se u pasti nalaze(jer slozicemo se da je prenje zuba mehanicka radnja ).Ja to tako vidim,tako radim i tako sam davno cula od nastavnika cije misljenje jako postujem.Takodje,ne volim da koristim paste u gelu jer je meni licno bolji efekat i osecaj prenja zuba kremastom pastom-to je vec moje misljenje i ja tako mojim pacijentima pricam i oni nakon nekog vremena dodju sa znatnim boljitkom i zadovoljni su!
E A TO JE ZA MENE NAJVAZNIJE :wink:
I necu vise da se pecam za suvu cetkicu i tehniku prenja ,a pogotovu da se trudim da "mrtvom magarcu ....." Izvinjavam se :roll: Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 7:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
carolija je napisao:
miminamama: eh ta vasha dilema sa suvom cetkicom :) necu da ulazim u to, mada mi s ecini da ste mijesali pojam suve cetkice sa soft mekim cetkicama.


:)
Ne, ako se dobro secam, suva cetkica se (studentima) spominjala u smislu tvrdoce, i mislim da je Tedy to imala u vidu primarno kad je rekla da smo tako uceni, zbog toga poredjenje sa ultrasoft. Obaska ti higijenski razlozi :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 9:42 pm
Postovi: 11
jer se na taj nacin vise rastvore abrazivne cestice koje se u pasti nalaze(jer slozicemo se da je prenje zuba mehanicka radnja )

Abrazivne cestice za svo vreme pranja zuba ostaju i dalje nerastvorne (inace bi izgubile funkciju ,mnogo vise vremena treba da bi se one rastvorile u vodi),kao sto ste rekli u primeru sa pranjem kade,sundjer je samo na pocetku suv,dalje perete sa vlaznim,ali abrazivne cestice iz (recimo) vim-a se i dalje "osecaju" kao neka zrnca - ako ne racunamo tecna sredstva za pranja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 9:42 pm
Postovi: 11
da smo tako uceni, zbog toga poredjenje sa ultrasoft
A od trenutka kad ste tako uceni ( a,rekoste pre nesto,recimo 20 godina) pa do danas se promenilo preko 7 vrsta materijala (koliko sam do sada nasla,mozda ima i vise).Polazeci od onoga da ste rekli da cenite stalno usavrsavanje,nije vam palo na pamet da se nesto promenilo, ili tvrdokorno i dalje zastupate svoj stav.Svet se menja.Pa i cetkice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 12:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 1:00 am
Postovi: 99
miminamama je napisao:

:)
Ne, ako se dobro secam, suva cetkica se (studentima) spominjala u smislu tvrdoce, i mislim da je Tedy to imala u vidu primarno kad je rekla da smo tako uceni, zbog toga poredjenje sa ultrasoft. Obaska ti higijenski razlozi :).


OKi-doki. Ja sam upravo u fazi ucenja bas tih momenata iz oralne higijene, ucim iz 3 razlicite literature i iskreno da vam kazem, ni u jednoj se ne pominje da je pozeljno/nepozeljno da cetkica bude suha(nenakvasena) prije nanosenja paste za zube na nju.

Dakle, bitna je tvrdoca cetkice, preporucene su mekse, eventualno medium cetkice. Sinteticke svakako, sa zaobljenim vrhom vlakana, ucim broj vlakana u svakom snopicu, pozeljan raspored, duzinu vlakana i slicno. Tehnike pranja preko : Basove, Gotlib-Orban-Kirerove, modifikovane Stilmanove. I sustina price je uspesno odstranjenje dentalnog plaka, a da se pri tome ne ostecuju ni zub ni meka tkiva.
Abrazivna sredstva su pozeljna u umjerenoj kolicini u pastama.
Pjena u pastama pomaze odstranjivanju ostataka hrane, a abrazivne cestice pomazu glacanju povrsine zuba.

Iskreno,izuzetno postujem stavove prozizasle iz iskustva , svakako nisam zatvorena za to, jer sam u fazi primanja novih saznanja, apsolutno :) , ali moram da prokomentarisem, da je ovo po meni samo "igla u plastu sijena".
Neophodno je forsiranje higijene i redovnog pranja zuba i okolnih struktura,uklanjanje plaka a ove ostale cakice, po mom skromnom misljenju nisu presudne. Lijep pozdrav svima :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 8:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
carolija je napisao:
.... ali moram da prokomentarisem, da je ovo po meni samo "igla u plastu sijena"....:


Bogu fala pa se neko setio da kaze :):). I vama sve najlepse :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 04, 2006 1:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
postovani-a kompdent
(i dalje nisam shvatila u kom rodu da vam se obracam) ,
za vasu informaciju,od kada sam pocela nesto da ucim o stomatologiji pa do danas,promenilo se mnogo vise od sedam vrsta materijala(naravno zavisi kog ) i naravno da sve ono novo sto se pojavi i ucini mi se iole intersantnim probam (onda kada za to postoje uslovi)prvo na sebi ili nekom meni bliskom i pratim rezultate.
Zasto-
zato sto u mom poslu,nije dobro samo sedeti i citati i LUTATI po netu,vec je podjednako bitno raditi ,biti inventivan i mastovit,razmisljati svojom glavom i iz svega sto cujete i procitate izaberete sta cete primeniti u svojoj praksi - ukoliko ste u njoj.
A ako pak u praksi niste ,pa samo sedite i citate, rezultate necete ni imati i nece vam nista znaciti svo znanje sveta - jer je stomatologija sa dve leve ruke KATASTROFA !! :lol: I ukoliko ste ikada poseciveli evropske ili svetske skupove u bilo kojoj oblasti stomatologije,videli bi da se svaki rad zasniva na praksi ,kao i da postoji dosta kontradiktornosti iz kojih se moze ,ukoliko mislite svojom glavom,izvuci puno toga i pozitivnog i negativnog.
Takodje, imate jako los manir da izvlacite citate i recenice iz konteksta(kao npr. kada ste se ukljucili na forum sa cuvenom transplantacijom kostane srzi, pa i na dalje) - to odlicno prolazi u politici,mozda novinarstvu..) ali u mom poslu je to izuzetno opasno a pogotovu na ovim stranicama iz razloga sto se ovde pojavljuju i ljudi koji sa stomatologijom nemaju nista zajednicko i traze savete i pomoc!!
Zato mislim da je dobro da uzmete instrumente u ruke pa na posao ili da probate politikom da se bavite, tamo i bez prakticnog rada moze biti uspeha-makar se postaje poznat za siroke narodne mase (samo mora da se izadje iz anonimnosti i naravno da se odredi prema rodu):roll:

Carolia,
slazem se sa vama ,naravno u nasem poslu ima toliko sitnica i zackoljica,da ako se samo za jednu sitnu stvar uhvatimo sve ce biti igla u plastu sena.I mnoga nova pitanja mogu da se otvore ,kao npr. cemu uopste firm cetkice,cemu elektricne cetkice,itd.itd.Sveukupno,oralna higijena na ovom podneblju je izuzetno losa tako da mislim da je za pocetak bitno ovaj narod navici da uopste peru zube i raditi na razvoju oralne kulture i institucije stomatologa - sve donde dokle vas pacijen pozove telefonom da vam otkaze termin jer ima zakazano kod frizera,dotle mislim da je situacija u velikom broju beznadezna
:lol: :lol: :lol: Srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 04, 2006 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 9:42 pm
Postovi: 11
promenilo se mnogo vise od sedam vrsta materijala(naravno zavisi kog

Pa,onog o cemu pricamo-cetkicama za zube,ja sam i rekla da ima vise od 7 (za koje imam dokumentaciju,uglavnom sa net-a),sad ,da li bas mnogo vise,bila bi vam zahvalnija da ste naveli koji su.

zato sto u mom poslu,nije dobro samo sedeti i citati i LUTATI po netu,

U mom jeste,za to sam cak i dobro placena,pa kad sam naletela na ovaj forum ( a ne sajt-kako ste ga nazvali) odmah sam reagovala.


vec je podjednako bitno raditi ,biti inventivan i mastovit,razmisljati svojom glavom i iz svega sto cujete i procitate izaberete sta cete primeniti u svojoj praksi - ukoliko ste u njoj.


Ne,nisam u praksi.rekoh vec,samo sedim,ali i tu ima i te kako inventivnosti i razmisljanja-na kraju krajeva ja jedino mozgom i radim (a kompjuter mi je samo sredstvo za komunikaciju i obradu podataka)

A ako pak u praksi niste ,pa samo sedite i citate, rezultate necete ni imati i nece vam nista znaciti svo znanje sveta

Ja vec imam odredjnih rezultata,samo ih i dalje dopunjujem,daleko sam od svog znanja sveta


Takodje, imate jako los manir da izvlacite citate i recenice iz konteksta(kao npr. kada ste se ukljucili na forum sa cuvenom transplantacijom kostane srzi, pa i na dalje)

Uhvatio vas virus "miminamama"?Da me niste pobrkali sa nekim?Samo polako,sve zivo analizirate o meni kao licnosti,a jednostavan odgovor na pitanje nikad niste dali - "Zasto mislite da treba na suvu cetkicu?" (da bih vam olaksala,ponudila sam opciju da posaljete link,posto toga nema ocekivala sam "objasnjenje",ali ni toga nema ,nego se i dalje uplicete u seno sa iglama i pominjete kostanu srz?Pogledajte jos jednom u korisnicima od kada sam na forumu i sa kojom (jedino) temom sam ukljucena,naravno da primam izvinjenje.


Zato mislim da je dobro da uzmete instrumente u ruke pa na posao ili da probate politikom da se bavite,
tamo i bez prakticnog rada moze biti uspeha


A a filozofijom,psihologijom?Instrumenti (kompjuter) su mi vec u ruci ,a i mozak mi je ukljucen


-makar se postaje poznat za siroke narodne mase

Tacno,ali to meni nije potrebno,ne radim ja sa sirokim narodnim masama


(samo mora da se izadje iz anonimnosti i naravno da se odredi prema rodu)

Opet nema veze sa temom - rod, ovde vec prave viceve sa tim - pa i za muski i zenski rod je bolje da bude vlazna nego suva,cetkica,podrazumeva se .Uozbiljimo se,vidim da ste se navrzli na rod - u timu koji, recimo: "ispituje zablude u medicini,pa i stomatologiji",su pored ostalih i vas kolega stomatolog,a njegova je ideja bila da "pogresimo" u rodu da bi videli da "oni koji izbegavaju odgovor ce se nakaciti na licnost,a ne na temu".Ja sam rekla da nece - i izgubila sam 10 dolara.A prevideli ste mnogo bitniju gresku,,samo necu skretati sa teme,to druge ne interesuje.Javicu se jedino bude li bilo nesto vezano za temu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 05, 2006 2:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
BRAVO,samo vi sedite i istrzujte ali ste katastrofalno zalutali u oblast koju na vasu veliku zalost samo jednim delom cini istrazivanje a vecim delom instrumenti .Mnogo mi je zao vasih 10 $ - za tako sitni novac se samo preko bare kuka.A i mozak vam izgleda funkcionise samo timski(stalno vam je potrebna pomoc prijatelja)

da bih vam olaksala,ponudila sam opciju da posaljete link,posto toga nema ocekivala sam "objasnjenje",ali ni toga nema ,nego se i dalje uplicete u seno sa iglama - pa ste bistroumno i visoko intelektualno,naucno ,sa orudjem za rad u vasim cudotvornim rukama i prerazvijenim hemisferama pustili tekst istrgnut iz rada koji se bavi pecijentima koji su u postoperativnom toku a kojima je zbog prisutne leukemije presadjena kostana srz!!!??? B R A V O postigli ste veliki uspeh sa vasim sredstvom za rad,mozak vam fantasticno radi ili mozda mislite da ljudi u ovoj zemlji ne poznaju jezike .Stvarno razni ljudi mogu za razne gluposti da "dobro placaju" ( a vrlo je diskutabilno sta je za koga dobro)
I uz sve to mislim da vama suva a bogami ni vlazna cetkica(a bogami ni bilo sta drugo)nemogu bitno da pomognu-mozda jedino potrazite pomoc tog vaseg prijatelja. Mozda za pocetak da probate sa vlaznom/im ,malo da se druzite izlazite,provodite,potrosite citavih 10$ na neke lepse stvari,trnutke ili ne daj boze 100-200$ na neku romanticnu veceru,restorancic,muziku - znate sta je to???
Probajte,efekat je neverovatan!!! :wink: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 05, 2006 3:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 9:42 pm
Postovi: 11
BRAVO,samo vi sedite i istrzujte ali ste katastrofalno zalutali u oblast koju na vasu veliku zalost samo jednim delom cini istrazivanje

Ne znam zasto ili na ciju zalost? - pa moje i jeste istrazivanje (izmedju ostalog i toga sta "prakticari" savetuju,a vidim da je stanje katastrofalno,zaista,koliko vidim ,tek mladje generacije mogu to da promene,na mladima svet ostaje)

Mnogo mi je zao vasih 10 $ - za tako sitni novac se samo preko bare kuka.

Sad,zasto vam je zao,ako je sitan novac,niko nije kukao,resila sam vam dilemu oko pola,a za uzvrat sam ocekivala nesto vise od 7 pomenutih materijala,a ne toliko ljutnje,ljubomore,cega vec,ostavite to po strani,znate li objasnjenje ,kao sto rekoh za nas automehanicare,zasto bi trebalo sa suvom cetkicom - ili je vas odgovor i dalje "zato"?


A i mozak vam izgleda funkcionise samo timski(stalno vam je potrebna pomoc prijatelja)

Tako je kad radimo timski.Pomoc prijatelja mi je trebala (i dalje ce mi trebati) za neki,bilo koji primer,ali svelo se na "ne znam-a koji ste pol-lepo se zabavljamo-zao mi dolara".Zato ovde na forumu i trazimo "pomoc publike" (ako ste vec u fazonu "milionera")

pa ste bistroumno i visoko intelektualno,naucno ,sa orudjem za rad u vasim cudotvornim rukama i prerazvijenim hemisferama pustili tekst istrgnut iz rada

Da,svakako,rekla sam vec,samo kao primer,hvala na komplimentima,tj.prenecu pohvale "prijatelju"

B R A V O postigli ste veliki uspeh sa vasim sredstvom za rad,mozak vam fantasticno radi

Hvala,jos jednom
ili mozda mislite da ljudi u ovoj zemlji ne poznaju jezike

Ne,nego mislim da slabo poznaju struku i da ima jako puno zabluda.Cast izuzecima,zaista.

Stvarno razni ljudi mogu za razne gluposti da "dobro placaju"

Jadni pacijenti,narocito oni koji jos i placaju za to,mada mislim da se saveti na naplacaju,ali onda barem nek budu ispravni,u najmanju ruku

( a vrlo je diskutabilno sta je za koga dobro)

Svakako.Ali za "ono drugo misljenje" - nema objasnjenja,linka,bilo cega.

I uz sve to mislim da vama suva a bogami ni vlazna cetkica(a bogami ni bilo sta drugo)nemogu bitno da pomognu-mozda jedino potrazite pomoc tog vaseg prijatelja. Mozda za pocetak da probate sa vlaznom/im ,

Hvala na savetima,mi i radimo sa vlaznim (cetkicama),ne znam kako je sa suvim,da vi ipak probate sa vlaznim?

malo da se druzite izlazite,provodite,potrosite citavih 10$ na neke lepse stvari,trnutke ili ne daj boze 100-200$ na neku romanticnu veceru,restorancic,muziku - znate sta je to???

Nemamo vremena,evo vidite koliko je sati,a i dalje radimo.Kolega vas pita :"na koju baru mislite"?Da skratimo,nije Atlantik u pitanju i necu vam vise odgovariti,koliko god vi nastavili da budete cinicni i zajednljivi,razumem vas bes i nemoc da odgovorite,samo u slucaju da nadjete neko prihvatljivo-logicno-naucno objasnjenje zasto SUVA cetkica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 05, 2006 1:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
STETA<
ali ipak probajte,ako uopste ikada nadjete ,makar i prijatelja sa kojima cete te velike novce potrositi na licna zadovoljstva,koja ne predstavljju iskljucivo samodokazivanje putem racunara - mada cisto sumnjam.Mozda ima neki link i za to .,probajte makar i tako
I za vasu informaciju, kazite kolegi bara ima mnogo - probajte neki link da pronadjete i za tu informaciju.

pa moje i jeste istrazivanje (izmedju ostalog i toga sta "prakticari" savetuju,a vidim da je stanje katastrofalno
kako to vidite - virtuelno- za vasu informaciju ovaj posao cini ime i prezime,deset prstiju, sposobnost zakljucivanja,iskustvo kao i JAVNOST u ukupnom radu - znate sta je to?A o uspesima ili ne prosudjuju javno,licem u lice oni koji nam poklone poverenje-ne poslodavci vec pacijenti koji vide kod drugih pacijenata rezultate - znate sta su rezultati???

.Da,svakako,rekla sam vec,samo kao primer,hvala na komplimentima,tj.prenecu pohvale "prijatelju"

Niste jos uvek shvatili da ste uzeli pogresan,uzasno los primer a samo i iskljucivo vam je to posao !???- jadan vas poslodavac,a bogami KATASTROFALNO je to vase automehanicarsko istrazivanje.

I probajte ipak sa onih 100-200$,nemojte da vam je zao,pronadjite vremena, ali nemojte da pravite greske kao ja sinoc,da posle lepo provedene veceri napravim gresku i otvorim postu pa delom umanjim utisak savrseno provedene veceri!Zelim vam vise srece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 07, 2006 8:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
KompDent, necete me razocarati da sad odustanete? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 07, 2006 5:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 9:42 pm
Postovi: 11
miminamama je napisao:
KompDent, necete me razocarati da sad odustanete? :)


Ne,zasto bih,igramo i dalje ovu "igru" - znate li zasto treba da bude suva cetkica (objasnjenje za automehanicare)?Ili ste i vi dosledni kao ostali koji nece da se "pecaju",a i dalje pisu o svemu ,samo ne o temi - ja sam rekla da cu samo o temi dalje da raspravljam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: