Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: INMAN aparati... info
PostPoslato: Uto Avg 28, 2007 11:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Pozdrav svima. Kao sto vidim na ovom forumu postoji tema "Alternativa fiksnoj" koju je postavila devojka kojoj sam ja radio INMAN aparate.
Posto sam u poslednjih 2 meseca preko nje dobio preko 20 mailova u kojima se ljudi interesuju o cemu se radi, da li oni mogu da nose Inmane i gde mogu da ih dobiju, resio sam da ovde licno postavim temu u kojoj cu sve detaljno objasniti jer mi je lakse nego da odgovaram na svaki mail pojedinacno.
Dakle:

Inman aparati

...izgledaju otprilike ovako:

SlikaSlika
SlikaSlika
Slika



Da ne bi bilo zabune Inman aparat sluzi za korekciju zubnog niza u FRONTU, tj. sekutića, dok se fiksnim aparatom moze korigovati skoro ceo zubni niz.
Fiksna proteza je moćniji ortodontski aparat ali kod slucajeva korekcije polozaja sekutica Inman postize podjednako dobre i brze rezultate.
Dakle Inman aparat moze biti resenje ukoliko imate, naprimer izbacen ili rotiran sekutic, teskobu niza ( kad vam se zubi preklapaju jer jer nema dovoljno mesta)...
Ja nazalost za sada nemam "before-after" slike posto ih jos cekam ali evo nekih slika sa sajta lekara koji radi Inmane u UK, cisto radi i lustracije

SlikaSlika
SlikaSlika


SlikaSlika
SlikaSlika
SlikaSlika

Koga zanima jos slucajeva moze ih videti OVDE
Kao sto vidite vecina pacijenata su odrasli, tako da godine nisu ogranicenje za nosenje aparata.
Inman aparat se nosi oko 10 sati u toku dana (ili noci), od 6 do 20 nedelja u zavisnosti od tezine slucaja, godina pacijenta...
Nije preterano neudoban, privikne se na njega za nedelju dana otprilike, dakle disciplinovanom pacijentu nije problem da se adaptira.
Fiksni aparat ima tu prednost da kada se postavi na zubice ne daje pacijentu izbor da aparat izvadi, sto osigurava uspeh terapije , dok Inman mozete izvaditi dok ste, recimo na poslu ili u skoli, izlasku... sto moze biti i prednost ali samo odgovornom pacijentu koji zeli rezultate za novac koji daje.
Inmani se kod nas rade nesto vise od pola godine i nisu jos popularizovani tako da je jako mali broj zubara koji ga imaju u ponudi.
Sto se tice cene ona se razlikuje od ordinacije do ordinacije, otprilike bi trebalo da bude za nijansu skuplja od cene decijeg mobilnog aparata, mada opet daleko manja od fiksnog aparata.

Ukoliko neko ima dodatna pitanja moze ih postovati ovde ili na privatnu poruku. Kontakt ordinacija koje rade Inmane necu ostavljati u ovom postu posto nisam siguran da smem da ih reklamiram bez dozvole admina. Meni ce biti drago da vam pruzim sto vise informacija mogu.
Stomatolozi ortodonti koji su zaiteresovani za vise tehnickih detalja me mogu kontaktirati na PP ukoliko zele promo materijal.

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 5:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 24, 2007 12:21 am
Postovi: 21
greska


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 07, 2007 12:05 am
Postovi: 24
Da li su inman aparati indikovani i u slucaju klase 2/I? Koji je period nosenja potreban?naravno okvirno receno. hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 07, 2007 9:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Inman aparati sluze za ispravljane polozaja zuba u frontu. Opruge sluze da bi zube "pogurale" ili derotirale u zeljeni polozaj.
Poslednjih 3 meseca veliki broj ovih aparata je testiran na klinici za ortodonciju i u vecini slucajeva terapija je trajala od 8 do 12 nedelja u zavisvosti od tezine slucaja.
Standradnom verzijom ovog aparata se ne mogu korigovati poremecaji kod zagrizaja, ali se radi istovremene korekcije moze kombinovati sa drugim aparatima kao sto su Twin blok, monoblok, Herbst aparat, "M"blok (tj. aparat sa srafom po Shening-u) i mnostvo drugih.
Ukoliko ste zainteresovani za fotografije primera koriscenja Inmana u kobinacijama sa aparatima za korekciju zagrizaja slobodno mi se obratite na mail ili na privatnu poruku.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 06, 2008 12:51 am
Postovi: 1
Molim nekoga dobre volje da mi posalje na pp spisak ordinacija u Beogradu (ili Novom Sadu, jos bolje) koje rade ove aparate. Znam da se ne mogu koristiti u svim slucajevima, ali zelim da se konsultujem sa nekim ko mi nece sa vrata ordinacije traziti 1000-1500 evra za fiksnu protezu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 8:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
Imam 14godina I nosim obicnu protezu,gornji zubi su mi krivi(izbaceni napred) tako da mi je razmak izmedju gornjih I donjih zuba velika,stane mi ceo prst izmedju.
Zanima me da li otprilike znate koliko dugo trebam da nosim protezu I koliko sati dnevno.Znam da za duzinu nosenja treba pregled da bi znali,ali evo maker otprilike mi recite ako nosim nap.14 sati dnevo,koliko jos meseci./godina treba da nosim protezu


Sta mislite da li bi bilo dobro da stavim lingvalnu protezu,koliko ona kosta?
i Da li bi mogla nositi u mom slucaju taj inman aparat,otprilike koliko kosta.?

Pa ako imate neki savet recite mi!pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 10:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Pozdrav Jefi.
Pacijenti obicno primecuju samo IZGLED svojih zuba, dakle te sekutice kojima ti nisi zadovoljna. Po opisu tvojih zuba rekao bih da imas duboki zagrizaj odnosno da je ODNOS VILICA poremecen.Siguran sam da je tvoj ortodont odredio aparat koji je odgovarajuci za tvoj slucaj.
Inman aparat je dizajniran da sekutice postavi u idealan niz za kratko vreme ali ne moze se koristiti sam da bi ispravio odnos vilica. Nitinolski lukovi se mogu ukljuciti u dizajn aparata koji trenutno nosis da bi ubrzala nizanje sekutica. Ukoliko okacis sliku zubica ili sliku aparata oji nosis mogu ti reci vise.
Bye

P.S. Cenu lingvalne ne znam, Inman kosta oko 250 - 300 u zavisnosti od ordinacije koja ih radi i tezine slucaja. Inmane mozes dobiti i na klinici za ortodonciju za DZ posto si maloletna i socijalno ti pokriva troskove ali bi morala da naletis na ortodonta koji ih radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 12:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:31 pm
Postovi: 97
Pa meni su zubi u nizu,ali izbaceni napred,ako razumes,jer moze za to da posluzi inman aparat?250-300e ili din?predpostavljam evra,ali pitam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 1:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Uz svu dobru volju ne mogu ni poceti da nagadjam samo na osnovu verbalnog opisa. Imas kameru na mobilnom telefonu pa okaci neku slicicu.
Dobro pretpostavljas da je okvirna cena u evrima, dva pica u kaficu su vise od 300 dinara :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2008 6:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 1:03 pm
Postovi: 93
Dali je neko od vas stavljao ovu protezu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: inman
PostPoslato: Uto Sep 30, 2008 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 1:33 pm
Postovi: 1
molim da mi neko posalje adresu ortodonta kod koga je radio Inman protezu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: INMAN aparati... info
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 7:55 pm
Postovi: 2
I meni treba adresa nekog ortodonta koji radi Inman proteze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: INMAN aparati... info
PostPoslato: Pet Avg 14, 2009 8:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Za koji grad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: INMAN aparati... info
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 9:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 14, 2009 7:55 pm
Postovi: 2
Za Beograd!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: INMAN aparati... info
PostPoslato: Ned Avg 16, 2009 10:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Poslo kontakt na PP


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 108 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: