Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Ned Apr 10, 2011 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 7:45 pm
Postovi: 7
mislim da nemas potrebe da ides na prekvalifikacije za stomatolosku sestru, jer ti to mozes da radis i kao zubni tehnicar. samo ces izgubiti vreme, a i novac. ja sam radila i kao stomatoloska sestra, a zubni sam tehnicar :D . ali kako hoces, ti odlucujes... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Uto Maj 24, 2011 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 24, 2011 11:53 am
Postovi: 10
Ćao,narode!Evo i ja resila da podelim moja iskustva, u potrazi za posao,sa vama.Ja sam zubni tehnicar po struci.Pocela sam da radim odmah po zavrsetku srednje skole sto znaci da imam 6,5 godina radnog staza.Radila sam u jednom malom mestu u drzavnom Domu Zdravlja sto znaci da nisam imala sanse za usavrsavanjem,ne radim fiksnu,samo ortodonciju i klasicne proteze,imam iskustva i kao stomatoloska sestra,ali posto sam se pre par meseci udala i preselila za Beograd morala sam da dam otkaz,a od posla ovde nista.Zvala su me na razgovor u jednu privatnu ordinaciju ovde i ja se bas ponadala (inace konkurs je bio za stomatolosku sestru) ali nije njima bilo bitno sto ja imam iskustva,oni su mene pitali da li sam udata i imam li dece.Naravno posto im se verovatno nisam uklapala sa tom pricom vise me nisu ni pozvali.Sad ozbiljno razmisljam da se prekfalifikujem u farmaceutske teh. jer koliko vidim ovde je to zanimanje bas trazeno,ali lose stojim i sa hemijom, a i matematika mi nije jaca strana pa ne znam sta da radim.Inace od tehnike polako dizem ruke,sto je stvarno zalosno,jer volim taj posao i radila sam ga sa puno volje,po misljenju drugih veoma dobro. Ako imate neki predlog ili misljenje slobodno pisite.Pozdrav! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Uto Avg 02, 2011 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 02, 2011 10:12 am
Postovi: 1
CAKAN DENTAL je raspisao konkurs za posao zubnog tehnicara
www.cakandental.rs
ima i telefon 063-802-6907
bio mi je juce brat na probnom radu deluju ozbiljno i ima dosta posla,treba im 3 tehnicara pa probajte


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Pet Avg 26, 2011 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 29, 2010 3:00 pm
Postovi: 28
e zenske,upisacu u septembru prekvalifikaciju za sestru-stomatolosku ali ne mogu da nadjem knjige pa me sad i to muci da ih ne upujem ako znate nekog javite mi u pp,ili ostavite broj,vracam knjige,a inace sam iz beograda:) propali tehnicar,ma nece niko da me primi bez diplome za stom,sestru,ako neko bude dobre volje neka mi javi :*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 1:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 14, 2011 1:03 am
Postovi: 2
Devojke imam dobar savet sto se tice tih prekvalifikacija za stom. sestru.....
ja sam jedna od njih i verujte mi da se nisam ni trudila da trazim posao u struci jer je katastrofa, a znam iz iskustva moje kume inace skolske drugarice, zajedno zavrsile. Ona je nakon skole odmah odradila praksu i drzavni i od tada je proslo 8 godina i do pre godinu dana je non stop radila. U drzavnu nije mogla da se ubaci, jer vezu nije imala, pa je radila po privatnim ordinacjama, radno vreme nije imala a ni vremena za svoj zivot, samo sto nije spavala u ordinaciji, mada je bilo i takvih slucajeva da dodje kuci sa posla u 3h ujutru a ode u 8h ujutru. U privatnim ordinacijama je radila i kao sestra i kao sekretarica i kao spremacica i kao sluzavka i kafe kuvarica, cesto se desavalo i da ostavi sredjanu ordinaciju i da dodje na posao i da zatekne haos od orgijanja, jer privatne ordinacije cesto imaju salon za primanje pacijenata a neretko doktori primaju i privatnu posetu tu i ostave vama da sredite svinjac kao da je to vas posao. Sluzbeni mobilni telefon je bio na raspolaganju pacijentima 24h a i majstorima koji su opremali ordinaciju. Radila je sa velikim strcnjacima i profesorima sa stomatoloskog fakulteta, narocito hirurgiju i ima preporuke da se smrznes, ali poslednjih godinu dana trazeci posao je nailazila samo na ponude gde nije bitna strucnost nego koliko je dubok dekolte i kratka suknja, a pricam vam o vrlo poznatoj ordinaciji u BG, gde kada udjete kao da ste dosli na kasting za CKM :cry: :evil: Kao sto ste i same primetile vise nije bitno ni koju skolu imas da bi radio taj posao ako imas vezu, tako da mislim da je gubljenje i vremena i novca.... a dokaz tome je ceo moj razred od 45 ucenika od kojih je mozda 3 ostalo na tome a svi ostali su upisali vise skole, fakultete koji nemaju veze sa medicinom ili odradili neke prekvalifikacije ( cak i ta moja kuma planira da je odradi)
elem, i ja sam u toj prici, iako zavrsavam fakultet (od koga nema leba) planiram da odradim prekvalifikaciju za farmaceutskog tehnicara. Vidim ima jos interesenata, pa bih volela da razmenimo iskustva :)
ako se slazete sa mnom to je jako lep posao za devojku, narocito ako planira porodicu i zdrav zivot bez prevelikog stresa :) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 1:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 14, 2011 1:03 am
Postovi: 2
Tanja985 gde radis prekvalifikaciju i u kojoj skoli? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 4:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
Oca je napisao:
Tanja985 gde radis prekvalifikaciju i u kojoj skoli? :)


Srednja Stomatoloska skola / Zubotehnicka skola na Zvezdari u BGD-u...ja sam se tu raspitivala i nekako mi najlakse izadje...a ispiti mislim da su oko 3000,00 mada nisam najsigurnija....
Takodje prekfalifikaciju mozete da uradite i u bilo kojoj drugoj medicinskoj skoli koja ima smer koji zelite i da je krenuo sada u septembru u prvu godinu....

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Sub Sep 24, 2011 10:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 12:14 am
Postovi: 4
Ejjjj polozila sam drzavni,bila si u pravu,nije bio tezak. :D A od posla ni traga...sada volontiram ( naravno,za dzabe,ali dobro bar cu nauciti praxu) u privatnoj stomatoloskoj ordinaciji,za stomatolosku sestru.Nadam se da cu sa tim novostecenim znanjem uspeti da se zaposlim. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Sub Okt 01, 2011 1:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 01, 2011 12:45 am
Postovi: 1
Zdravo svima! čitala sam vaše postove ,vidim da vas ima dosta koji ste zainteresovani kao i ja za prekvalifikacije.Ja već neko vreme razmišljam šta bi mi bilo najbolje od ponudjenog-medicinskog smera.Može li neka od vas da mi kaže koja je cena prekvalifikacija za stomatološku sestru,koliko traje,šta se uči ,jel se ima praksa posle?i kako doći do literature?srdačno vas pozdravljam sve i želim da se zaposlite što pre :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Sre Okt 05, 2011 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 05, 2011 12:53 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima..
Vidim da ima puno vas koji ste u nedoumici sta da radite i kako,da li da se prekvalifikujete ili ne pa hocu samo da vam razbijem neke iluzije. Elem,ja sam stomatoloska sestra,zavrsila sam skolu 2003.godine i od tada sam radila u Domu zdravlja i 4 privatne ordinacije. Imam odlicne preporuke i znam svoj posao ali sam ipak trenutno (tj 8 meseci bez posla). Posla za stomatoloske sestre ima jako,jako malo,tesko je naci posao u struci a i kad ga nadjete,shavticete da vam je bilo bolje dok ga niste imali. Rad u privatnim ordinacijama je izrabljivanje,iskreno,mislim da je rudarski posao laksi. Ocekuju i traze od vas da radite sve,tj da radite svoj posao,cistite i perete ordinacije,negde cak i da perete i peglate "ves" koji je koriscen (komprese,peskiri,mantili,uniforme..),ribate wc,kuvate kafe,radite i administraciju i trebovanje itd.,znaci,pored vaseg posla i poslove koji nisu ni u domenu ni opisu vaseg radnog mesta. A sve to za (mozda) 300e i to kad vam ih daju,jer,sve moze i sve je ok dok ne dodje isplata. Kad dodje taj dan,cesto morate sami da trazite svoju platu koju ste posteno zaradili,i tad vam cak kazu da treba da sacekate neki dan jer imaju vaznijih stvari od toga. Moj savet je da se ne prekvalifikujete u stomatolosku sestru jer se necete najesti hleba od toga. Ja sam radila u ordinaciji koju je otvorio profesor sa fakulteta.osoba koja ima renome i ugled,vazi za jednog od boljih oralnih hirurga,obecavano mi je svasta,trudila sam se do besvesti,svakog dana sam bila u ordinaciji po minimum 12h,radila svasta,od asistiranja pri hirurskim intervencijama,konzervativi,itd. do pranja podova,casa,solja i ciscenja haosa koji ostave za sobom posle neke "zabave" u toku noci,radila i sa majstorima,organizovala posao,isla u banku,imala sam i mobilni telefon i morala da budem dostupna 24h za pacijente. Bezbroj puta se desilo a su me pacijenti zvali usred noci da pitaju sta da rade kad imaju neki problem,fakticki sam bila posrdnik izmedju dr i pacijenata. To je ok u ordinaciji,za vreme radnog vremena ali van toga,nije bas pametno. I na sve to sam pristala i cutala,trpela jer sam htela da radim u struci i da opravdam poverenje koje mi je taj dr ukazao time sto me je pitao da radim kod njega jer imam dobre kvalifikacije i preporuke, pri tom sam ostavila mnogo laksi i sigurniji posao da bih kod njega radila,misleci da ce biti bolje. Naravno da sam se zeznula. Na kraju,bez obzira na sav moj trud i rad,dobila sam otkaz jer sam pitala da li mozemo da se dogovorimo i napravimo radno vreme. Dozivela sam i vredjanje i teske reci tako da sam otisla iz te ordinacije ponizena i povredjena,bez isplacene plate za zadnjih 8 dana rada.
Verujem da ima i onih koji imaju lepse iskustvo,mozda ima stomatologa koji su ok po svakom pitanju ali eto,moje iskustvo je uglavnom lose.
Bezuspesno pokusavam da nadjem posao,slala sam cv bezbroj puta,nikad cak ni odgovor nisam dobila,ne pomaze mi ni sto znam dosta finih stomatologa koji su pokusali da mi pomognu. Jednostavno,oni koji hoce da prime sestru,ili nece da plate ili ocekuju svasta a oni koji ne primaju,ne primaju jer imaju nekog,zenu,sestru,cerku,drugaricu koje im pomazu ili cak sami rade sve.
Eto,to je moje iskustvo,nadam se da niko od vas nije doziveo i da nece doziveti slicne gluposti. Zato,pamet u glavu i dalje od stomatologije!
I jos jedna stvar,nemojte se iznenaditi ako odete na razgovor za posao i prvo pitanje koje vam postave bude da li ste udati,da li imate decu i ako vam kazu da niste atraktivni jer oni ocekuju da nosite mini suknje i dekoltovane bluze. Ja imam 27 godina i nekoliko puta su mi rekli da sam stara ili da sam u kriticnim godinama a posto po mom stilu oblacenja i drzanju zakljuce da necu da nosim mini suknju na poslu,ne nosim to ni privatno,automatski me odbiju bez obzira na znanje i sposobnosti.
Zbog toga cu se i sama prekvalifikovati u farmaceutskog tehnicara pa nadam se da cu bar moci da nadjem posao.
Pozdrav svima i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Ned Feb 19, 2012 6:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 6:01 am
Postovi: 3
:)


Poslednji put menjao TijanaZTS dana Ned Feb 19, 2012 6:13 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Ned Feb 19, 2012 6:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 6:01 am
Postovi: 3
Nova sam ovde i zainteresovala me je diskusija o stomatoloskim sestrama,farmaceutima i proteticarima. Ja sad zavrsavam Zubotehnicku skolu,smer stomatoloska sestra tehnicar . U slucaju da ne upisem Visu Medicinsku,razmisljam da volontiram kao stomatoloska sestra ili da se prekfalifikujem u farmaceutskog tehnicara...treba mi pomoc starijih i iskusnijih od mene,posto ja sa svojih 18 godina ne znam za sta da se odlucim,a to su poslovi koje volim. Tako da,ako neko i dalje posecuje ovu temu,bila bih srecna kad bi mi pomogao u izboru...da li da se prekfalifikujem za Farmaceutskog teh. ili da volontiram kao sst?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Čet Apr 19, 2012 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 19, 2012 10:22 am
Postovi: 1
Poštovana,

ja imama zubotehnički laboratorij u Hrvatskoj ,uskoro idem na porodajni.ako imate prakse u metal keramici mogu vam ponuditi suradnju .
Mirjana Burlovic 00385 95 811 5333

[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Ned Sep 22, 2013 5:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 22, 2013 3:27 pm
Postovi: 1
Pozdrav,
nasoj ordinaciji je potrebna hirurska stomatoloska sestra sa iskustvom. Kontakt telefon: 0655680060


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hitno potreban posao zubnog tehnicara
PostPoslato: Čet Dec 05, 2013 5:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 4:55 pm
Postovi: 2
Js sam zubni tehničar, ali nazalost nisam imala toliko prilike da radim u svojo struci koliko kao ortopetski tehničar, no I tu je sve manje posla jer u budžetu nema vise para toliko. J bih vise volela da se vratim svojo struci I da radim ono što volim. Da li igde ima ordinacija gde se moze usavršavati I ostati na duže staze?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: