Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Sep 18, 2015 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 17, 2015 8:11 pm
Postovi: 1
Moze li neko da preporuci ortodonta u Beogradu ? Da li je neko zadovoljan uradjenim ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Okt 11, 2015 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2015 1:50 pm
Postovi: 3
Da li neko moze da mi kaze hoce li mi se usna duplja navici na zice jer imam ranice koje bole, ni vosak sto sam dobio da stavljam ne pomaze puno... :S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Okt 11, 2015 6:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Испирај уста воденим раствором соде бикарбоне.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Okt 12, 2015 2:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2015 1:50 pm
Postovi: 3
Pricas iz iskustva ili? Zar mi nece soda bikarbona nagristi te rane u ustima i napraviti gore jos? :-/ kupio sam onu tecnost za ispiranje usta, kao bude bolje sat vremena i opet se vrati iritiranju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Okt 12, 2015 9:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одакле ти идеја да сода бикарбона може нешто да нагризе?! Бринеш се о соди бикарбони а користиш водице за уста које су пуне токсичних хемикалија?

Иритацију не можеш да спречиш испирањем, али можеш да спречиш развој инфекције на оштећеним деловима слузокоже. За то је најбоља сода бикарбона и чај од жалфије.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Okt 12, 2015 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 11, 2015 1:50 pm
Postovi: 3
Hvala na edukaciji i savetu...:-) koliko jak rastvor da napravim i koliko puta mogu dnevno da ispiram time?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Okt 13, 2015 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
На чашу млаке воде (око два деци) можеш да ставиш равну малу кашику соде бикарбоне. Добро промућкај да се све раствори. За неко просечно стање уста, довољна су три испирања дневно. Код неких озбиљнијих инфекција у устима или грлу, испира се и десетак пута дневно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Nov 11, 2015 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 03, 2013 12:22 pm
Postovi: 3
Trebam da stavim fiksnu protezu pa ako mozete da preporucite nekog dobrog ortodonta iz bg-a moze na pm.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Nov 11, 2015 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2015 9:03 am
Postovi: 13
Zubna proteza .. pokusaj ovdje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Dec 08, 2015 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 26
Stomatolog mi je rekao da bi mogao da stavim protezu ako zelim. Znaci nije hitno stanje, ali zagriz nije pravilan. Ono sto mi se svidelo je sto bi mi se nakon tretmana zubi skupili jer imaju malo razmaka, tako da mi je rekao bas zbog toga ce biti lako s protezom jer nece morati da mi vade zub, a nakon godinu dana bi vilica izgledala 'gusce', a i zagriz bi naravno bio pravilan.

Medjutim, meni je donja vilica ispod gornje pri zagrizu, ali ne deluje mi da je to zbog zubi nego jednostavno mi je zglob vilice takav da mi je zagriz takav, a on je rekao da bi donje zube izbacio malo ka napred, a gornju vilicu ka nazad i onda bi se nasli na pola, a vilica bi malo drugacije stajala jer bi nalegali normalno jedni na druge. Da li je to normalno i bezbedno po zglob vilice jer meni donji zubi izgledaju ako ne ravno, a ono bar malo izbaceno, a on bi ih jos povukao ka napred, jel se to tako radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Dec 09, 2015 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 26
Nemam ni jednu informaciju od tih trazenih. Ovo je bila samo usputna prica na pregledu zbog druge intervencije. Mogu samo telefonom uslikati

SlikaSlika

Leva i desna strana. Rekao mi je posto su inace malo razmaknuti (ima i mali razmak izmedju keceva) verovatno ne bi trebao da vadim zube, ima prostora za protezu. Mozda ga nisam dobro razumeo, sad vidim na drugom forumu da se donja vilica moze korigovati, pre ce biti da je na to mislio, da nju pomeri malo ka napred, a ne zube da krivi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Dec 09, 2015 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 26
Nasao sam neke odgovore na drugom mestu. Verovatno je mislio na ovu gumicu, da li se tako pomera polozaj donje vilice?

Slika

Ovo je razmak izmedju prednjih Da li se i to moze korigovati, da se spoje?

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Dec 09, 2015 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 26
Ne, ne, niste me razumeli ili nisam dobro napisao. On je rekao da NE treba da se vadi zub jer imam prostora, a ja samo proveravam, zato sam tako slikao. Drugo ovo nije moj zagrizaj, ovako sam namestio usta da se vide zubi, tj da vi vidite da li je on bio u pravu s odlukom da se ne vade zubi (samo provera). Donja vilica mi stoji komplet ispod gornje, rekao je da se gornji zubi povlace malo unazad, a vilica ce ici malo unapred. Ovo sam slikao samo da se vidi prostor izmedju zuba. Zagrizaj ovako izgleda

Slika

Mozda malo bolji, ali ne mogu da se fokusiram da se namestim i slikam u isto vreme. Kako god, mene je bunila odluka da pomera donje zube, ali to je zato sto nisam razumeo, nego sam danas skontao da se to radi s tim gumicama, on je ustvari rekao da se donja vilica pomeri ka napred, a ne zubi.

Kako to funkcionise, po kom principu, jednostavno se zglob navikne i tako ostane ili? Mislim na pomeranje donje vilice ka napred?

Drugo koliko dugo (meseci/godina) je potrebno nositi onu gumicu tokom spavanja, nakon skidanja proteze da se ne bi vratili u prvobidan polozaj?

I jos nesto trece, onako iz laicke perspektive. Sa ove strane gledano, ako mi smanji prostor izmedju keceva, onda se ova ''rupa'' jos vise poveca, jel to moguce popuniti ili jednostavno imam male zube pa ce ostati prostor?

Slika

Ako ce zatvoriti sve prostore, na koju to foru se onda uradi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Dec 10, 2015 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 26
Aha, hvala za odgovore. Vidim na prosloj strani se pominje da se stavlja neka zica iza zuba inace se vrate u prvobitni polozaj, jel to svako mora da nosi dozivotno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Dec 10, 2015 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 26
A ako ima zica, onda ne mora guma ona tokom spavanja?

Jel se vidi sa slike, mislis li da cu i na donjoj morati nositi protezu?

Pa ne izgleda strasno zica, mislio sam da smeta. Verovatno se navikne na to vremenom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: