Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Mar 13, 2014 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 26, 2014 11:40 am
Postovi: 10
Svi gornji zubi su mi pravi osim dvojke koja ide malo preko jedinice ( samo malo ) i sa desne strane trojke koja raste od gore... koliko vremena nosenja fiksne proteze bi bilo dovoljno da se trojka spusti normalno jer to je najveci deformitet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Mar 26, 2014 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2014 10:05 pm
Postovi: 2
Pozdrav , moze li neko da mi preporuci mesto gde da odradim fiksnu protezu u Beogradu (jeftino)? Cuo sam da je na stomatoloskom fakultetu besplatno za studente, da li je to istina ili ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Mar 26, 2014 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 12, 2008 10:36 pm
Postovi: 25
Mislim da je besplatno samo za studente stomatoloskog fakulteta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2014 12:06 am
Postovi: 6
Pozdrav ,
Da li bi neko mogao da mi kaze na koji nacin se (izvinte sto ne znam kako se to na srpskom zove) overbite moze "izleciti"? Kao mali nosio sam protezu koja mi je koliko-toliko ispravila zube, ali donja vilica je i dalje ostala manja od gornje, nemam nekih problema ali izgleda ruzno estetski jer mi se stvara podbradak. Svi zubi su mi zdravi i ne bih da ih vadim , ako je to ikako moguce.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 3:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2014 12:06 am
Postovi: 6
Hvala na brzom odgovoru , nemam kod sebe nista cime bih mogao da uslikam , ali sutra cu pozajmiti kameru od nekoga pa stizu slike. Ali evo nasao sam na internetu sliku zagrizaja koji lici na moj . Zadnji zubi dobro leze jedni na drugima , ali prednji ne (zubi gornje vilice prekrivaju donje)

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2014 12:06 am
Postovi: 6
Ubacicu veceras slike. POgledao sam ovaj sajt i ja imam ovaj deep bite.Samo mislim da nije bas ovoliko veliki kao na ovoj slici , tu se ne vide donji zubi uopste, u mom slucaju je ipak malo bolje stanje (makar ja tako mislim :roll: )
http://bracesarcadia.com/common-bite-pr ... deep-bite/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2014 12:06 am
Postovi: 6
Hvala na odgovorima odgledao sam ovog gospodina, a jel je moguce nekako resiti se toga bez stavljanja tih stvari na zube?

Evo jedino ovako sam uspeo da uslikam (mnogo je tesko jer moram prstima da rasirim usta :roll: ) malo je krivo , ali verujem da se vidi u cemu je problem


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sub Mar 29, 2014 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2014 12:06 am
Postovi: 6
Puno hvala na svim ovim korisnim informacijama ! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sub Mar 29, 2014 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2014 12:06 am
Postovi: 6
Eh , da sam u Severnoj Americi :lol: , nazalost u Srbiji sam , ali dobro :) Jos jednom hvala, puno si mi pomogao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sre Apr 02, 2014 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 02, 2011 6:34 pm
Postovi: 4
Molim Vas za odgovor :) Problem je sledeci: imam izbacenu trojku sa jedne strane, sa druge ne jer sam nosila mobilni aparat kada sam bila dete, a kada je trebalo vaditi zub na drugoj strani sam odustala, zatim imam dubok zagrizaj i nesto pomerenu sredinu izmedju sekutica. Jedan ortodont koji radi lingvalnu proteu mi je rekao da bi mi stavio obe lingvalne i da bi morala da vadim jednu cetvorku, sa te strane koja nije izvadjena. Drugi ortodont je rekao da bi vadio jednu cetvorku gore i obe dole i da bi tretman trajao 2 godine. Treci otodont preporucuje gornju, nosenje do 10meseci, potom myobrace ili eventualno donju protezu, a vadjenje zuba dole, ako nista ne ide. A da bi tretman trajao godinu i po, pa potom myobrace jos ko zna koliko (to mi je ok). Naravno nije sigurna za duzinu tretmana, ali otprilike. I sta ja sada da radim :o ovo zadnje mi zvuci predobro da bi bilo istinito. A ne znam nikoga da je nosio myobrace. Imam 30godina. Ona kaze da bi zube fiksnom gore vratila u polozaj, a dubok zagrizaj probala da vraca sa myobrace, ako sam dobro shvatila. Molim Vas za savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Apr 08, 2014 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 11:25 am
Postovi: 1
imam 26 godina i skoro sam izvadila sve osmice. S obzirom da su mi napravili malu gužvu u donjoj vilici (4 prednja zuba su se iskrivila) razmišljam se o protezi. Koju biste preporučili? Ja ne bih nosila onu fiksnu, prvo jer mi estetski nikad nije lepo izgledalo, a i cena mi je (po)malo bitna....ali ako mora, onda naravno.
Da li se ovakve intervencije rade na fakultetu? Kako se kreću cene? Živim u bg
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Apr 27, 2014 11:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2014 11:54 pm
Postovi: 1
Zdravo, moze li neko da mi odgovori da li je moguce da se stavi ortodontski aparat iako u donjoj vilici fale desna petica, sestica i sedmica, a osmica je prisutna (doslo je i do povlacenja kosti). I da li je tacno da studenti Stomatoloskog imaju ovu uslugu besplatno?
hvala u napred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Maj 09, 2014 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2014 9:07 pm
Postovi: 1
Zdravo svima!

Imam 24 godine i razmisljam o fiksnoj protezi. Moj problem je blagi razmak izmedju gornjih jedinica i jedna blago "zakrivljena" gornja trojka. Raspored donjih zuba mi je pravilan. Zanima me da li postoji neku uslov za nosenje samo gornje proteze? Da li je neko imao slican problem i koliko je vremena bilo potrebno da se taj razmak zatvori? Mozda sve zavisi od osobe do osobe, ali eto pitam ;)

Prosle godine sam bila na pregledu u Domu zdravlja u Somboru. S obzirom da mi levi gornji umnjak jos nije izrastao, doktorka mi je rekla da sacekam da izraste pa tek tad da razmislim o protezi. Proslo je godinu dana, a jos nije izrastao... Zanima me da li je i to jedan od uslova za postavljanje proteze ili je ovde bilo u pitanju licno misljenje doktorke?

Hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Maj 12, 2014 9:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 26, 2014 11:40 am
Postovi: 10
Koliko vremena bih trebao nositi fiksnu protezu da mi se isprave ove nepravilnosti? Trojka i dvojka.
http://www.dodaj.rs/f/10/tN/N27rJDx/img ... 4955-1.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Sub Maj 17, 2014 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 10, 2012 10:20 am
Postovi: 2
Pooomooc!! :))
Imam gornju protezu 10, a donju 2 meseca, gore sam vadila cetvorke i mesecima cekala da se taj prostor popuni da bih imala mesta za dvojke i jedinice, e sad se sve to kao sredilo, mada meni se cini da jedinice trebaju jos da se povlace, mada juce na kontroli mi je ortodont rekao da smo sa gornjom zavrsili i nista mi nije dirao samo mi je na donjoj zamenio gumice i zicu, ali na gornjoj mi je pukla gumica (jedna gumica koja ide preko svake bravice) i naravno rekla sam mu da je pukla, pokazala, ali on je rekao da nema veze, i naravno sinoc mi je ispala cela ta gumica i ja sam zvala i pitala da li trebam da dodjem da mi stavi novu, rekao je da nema potrebe, nista da ne brinem i da ostaje kontrola za 3 nedelje zbog donje proteze... Zatim sam jutros gledala tu gornju vilicu i videla da i dalje imam mali razmak izmedju dvojke i trojke i da mi je ta dvojka kraca od one sa druge strane, sto nikada nije bilo... sad ne znam da li to stvarno sme bez gumice? naravno ja cu ovo pitati sve mog ortodonta ali tek za 3 nedelje, inace sam zadovoljna njim, samo me je sad zbunilo ovo malo,jer nemam gumicu vise:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: