Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Uto Sep 17, 2013 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 12:47 pm
Postovi: 1
Ima li neko ko je nosio damon fiksnu protezu i skinuo, kakva su iskustva sa ovom tehnikom? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Sep 23, 2013 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 17, 2013 10:49 pm
Postovi: 5
Cao! Posto sam tek stavila fiksnu protezu, zanima me koliko cesto se mijenjaju zice? Bila sam na drugoj kontroli posle mjesec i samo su mi gumice zamjenjene. Dok kod ostalih sam cula da im na pocetku stave prstenove na sestice,ja to jos nemam. :D
Mada za kratko vrijeme zubi su mi se vec dobro ispravili, kakvi su bili. :D
Pa me zanima da li zavisi od problema zuba kada se prstenovi stavljaju ili...? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Sep 26, 2013 11:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Ne mora da znaci da ce ti staviti prstenove. Sve zavisi od coveka do coveka i od slucaja do slucaja. Zavisi sta treba i kako treba da ti se ispravi. Tako sam i ja mislio da ce mi raditi mnogo toga, pa ipak nisu a evo vec dve godine nosim. Zicu menjaju kada prethodna vise nema efekta, i onda stave deblju, a gumice standardno na otprilike svakih mesec dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Okt 03, 2013 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 9:06 pm
Postovi: 2
Pozdrav svim clanovima foruma ,
Imam pitanje vezano za moju fiksnu protezu a moram da kazem , pre nego ga postavim , da nisam pretrazio forum tako da ako postoji odgovor molim vas da mi to stavite do znanja.
Ponosni sam vlasnik proteze koju mi je namestio moj stomatolog u saradnji sa njegovim timom.Protezu nosim vec tri godine a prekriva prvih deset zuba na gornjoj vilici.Kad mi je ugradio stomatolog mi je rekao da nije finalno zacementirana vec delimicno , da je nosim neko vreme , i kad sama pocne da se klati da dodjem i da je pricvrsti totalno.E sad , proteza je tako dobro "legla" da nije mrdnula do sad.Nedavno je pocelo da me bolucka ispod jedne strane proteze pa sam se obratio stomatologu za pomoc.Pokusao je da je rasklati ali nije htela da mrdne.Dobio sam zadatak da je klatim malo po malo dok ne popusti ali , iskreno , plasim se da je ne ostetim.
Cuo sam da postoje aparati ili naprave , kako vec , kojima je namena skidanje fiksne proteze pa me zanima da li neko moze nesto da napise o njima a i da mi ujedno kaze kako najbezbednije skinuti protezu koja se prilicno dobro drzi ??? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Okt 04, 2013 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 9:06 pm
Postovi: 2
....da ne bude zabune.Ne nosim protezu koja ispravlja zube vec protezu koja imitira zube.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Ned Okt 06, 2013 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 06, 2013 1:54 pm
Postovi: 1
Zdravo,uskoro cu napuniti 16 godina i interesuje me da li mi je neophodna fiksna proteza za ispravljanje zuba ili bih mogla i mobilnom da ih ispravim.Genetski mislim da imam usku vilicu pa se bojim da bi se zubi mogli vratiti u prvobitno stanje posle skidanja fiksne proteze.Moja proteticarka mi je rekla da u ovom uzrastu nije moguce ispraviti zube obicnom mobilnom protezom,molim Vas odgovorite mi hitno! :) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Okt 07, 2013 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 07, 2013 3:17 pm
Postovi: 2
Koja je razlika izmedju fiksne proteze sa mini bravicama i samoligirajucim bravicama?
hitno, hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 12:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 07, 2013 3:17 pm
Postovi: 2
Hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Okt 24, 2013 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 24, 2013 10:54 am
Postovi: 1
Nosim protezu vec mesec i po, imala sam dijastemu-razmak izmedju jedinica i sad kad su mi se jedinice spojile pojavila mi se kao neka resica iza jedinica i desni me malo bole, cak mi se cini da su se malo povukle sa prednje strane jedinica....je li imao neko iskustvo sa tim, je li to normalno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Nov 18, 2013 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 18, 2013 5:39 pm
Postovi: 2
Zdravo, zanima me sve o "nevidljivim" lingvalnim fiksnim aparatima koji se lepa sa unutrasnje strane zuba. :) Koliko kostaju? Gde moze da se uradi? Da li se primenjujueza vece deformitete? Zanimaju me i iskustva naravno. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pet Nov 22, 2013 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 22, 2013 7:29 pm
Postovi: 1
Molim vas da mi neko ko nosi fiksnu protezu i ima lekara u Beogradu posalje kontakt u pp. Spremna sam da platim maksimum 600e, treba mi donja proteza (gornju sam vec nosila u Nisu medjutim nije odradjeno kako treba) veoma se plasim da ne budu opet bacene pare. Hvala unapred svima koji su voljni da mi pomognu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Dec 05, 2013 2:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 05, 2013 2:14 am
Postovi: 1
Dobro vece. Ne znam da li ovde jos ima nekih strucnih lica koji prate temu, ako ima volela bih da mi neko odgovori... ili ako je neko od vas imao slicno iskustvo :P
Kao mala vecito mi je bila duda u ustima i gornji zubi su mi krenuli unapred, nosila sam u osnovnoj skoli mobilnu protezu ali sam batalila, za fixnu mi je zubar rekao da moram vaditi jedan zub sto ja nisam htela da ne bih bila krljava, roditelji nisu prisiljavali sto im zameram ali dobro sta da se radi. Sada mi je vilica izbacena, tacnije prednja 4 zuba uglavnom, s tim da je dvojka jedna skroz ukrivo, uvrnuta, kako da kazem, i naravno zagrizaj je nepravilan. Imam 25 godina. Zanima me da li je neko imao slican problem, koliko vremena bi trebalo da se ovako nesto ispravi? Ovako to izgleda http://oi39.tinypic.com/eaf80m.jpg
Pozdrav svima :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Čet Jan 30, 2014 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 30, 2014 7:53 pm
Postovi: 1
Citam ovde na forumu komentare..ima razniihh slucajeva.
Moj slucaj je sledeci...dakle imam 17 godina.Moji zubi estetski izgleddaju oke ali zubar kaze da umnjaci koji su poceli da mi rastu i sestica koja fali mogu da mi prave jako velik problem.rekao je da je proteza obavezna i gore i dole (i dole mi rastu zadnji zubi i fali mi jedna 6-ica) ali kazee kriticnije je gore.Odlucila sam se za metalnuu,obicnu protezu jer trenutno nisam u stanju da radim obe (novcana situacija). Zato mi treba sada preporuka za zubara..za Novi Sad jer ja sam iz Zablja (okolina Novog Sada)..po mogucstvu sto povoljnijih uslugaa. (najjeftinije sto sam do sada nasla je 500 evra u nekoliko rata-po dogovoru). Unapred hvalaaaa :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 19, 2011 11:41 am
Postovi: 39
tilulilu je napisao:
Stomatološki fakultet ili VMA - gde je bolji odnos cena/kvalitet?

Može i preporuka neke privatne ordinacije na PM.

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fiksna proteza
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 8:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Na stomatološkom se čeka otprilike pola godine za postavku, čak i da hoćeš da platiš. Prebukirani su.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: