Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 27, 2006 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 05, 2006 9:21 am
Postovi: 21
Posalji mi tvoj mail, pa cu ti sve lepo objasniti. Malo je glupo da ovde navodim imena i cene.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 27, 2006 4:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Ja imam traumatsku paradontopatiju, i nepravilan ugriz, tako nesto. Trbalo bi da nosim i gornji i donji aparat, i da pre toga izvadim i gornje i donje cetvorke.Imam umnjake, koji valjda nemaju gde da izrastu jer mi je jako uska vilica? Da li je mozda bolje da vadim te umnjake?Da li kod nas neko radi te proteze sa mehanizmom koji se ne vidi, ko , gde, koliko to kosta, i da li su za takav aparat mozda potrebne neke posebne indikacije, i jos nesto da li aparat moze da se nosi u trudnoci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 27, 2006 8:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
@Dragana Petrovic,
koliko sada imate godina?
Imam jak utisak da je kod vas nesto malko "omaseno"; ako imate parodontopatiju uzrokovanu traumatskom okluzijom, trebalo bi timski da vas gledaju parodontolog i ortodont, kao prvo.
Drugo, ortodont koji vam je predlozio da vadite cetvorke, nosite fiksnu, itd. - trebao je da vam kaze i da li treba i kada vaditi umnjake.
Takodje, i na sva ostala pitanja bi trebalo da vam odgovori vas ortodont.

Koliko ja znam, ne postoje orto-aparati ma koje vrste koji se uopste ne vide spolja. Postoji invisalign, ali je on, opet, kao i sve ostalo, strogo namenski, samo za odredjene okolnosti i situacije (retencioni aparat, recimo), te ne mozete insistirati bas na tome.

Moje misljenje je da trudnice, kao i sve osobe sa (makar i fizioloskim) hormonskim disbalansom, treba dvaput da promisle pre nosenja fiksne. U trudnoci je sasvim ocekivana i vrlo cesta pojava trudnicki gingivitis, pogotovo ako je trudnica na progestagenskoj zastiti, i posledice mogu biti prilicno nezgodne.

Sve najbolje :).

P.S. invisalign:

http://www.invisalign.com/generalapp/us/en/index.jsp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 27, 2006 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 27, 2006 2:08 pm
Postovi: 3
nynnica je napisao:
Posalji mi tvoj mail, pa cu ti sve lepo objasniti. Malo je glupo da ovde navodim imena i cene.....


poslala sam ti pp al nisam sigurna da je poslata? ako nisi dobila mail u pp pusticu ti ga ovde, samo mi javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 28, 2006 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Sad imam 25 godina. Problem imam , pa, poslednje 3 godine, nisam imala idealne zube ni pre toga ali mi se cini da se sve upropastilo kad su ti moji umnjaci pokusali da izrastu, cini mi se da su oni mozda pogurali zube za 1 mm i napravili haos!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 30, 2006 10:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Sta sad to znaci.

Ako ja stavim fiksnu protezu i nakon godinu dana zatrudnim, sta to moze da znaci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 30, 2006 10:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
@Cicamaca,
izvinite, nisam vas dobro razumela, mozda da ponovim: ako stavite fiksnu, pa ubrzo ostanete u drugom stanju, situacija moze da se iskomplikuje - i sa desnima, i sa kostanom strukturom, i mozete, u krajnjoj instanci, doci u situaciju da prekinete lecenje fiksnom, eventualno predjete na mobilnu ortodonciju i slicno.
To ne moze niko sigurno da vam kaze, jer niko zivi ne moze da vam kaze kakva ce vam biti trudnoca i hormonski status; dakle, trudnoca je RELATIVNA kontraindikacija za fiksni orto-aparat.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 30, 2006 2:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Steta, a ja bas mislila kad budem u drugom stanju da se lepo zatvorim u kucu i preguram i to sa protezom, posto imam veliku odbojnost prema istoj, i da sad se totalno vrtim u krug, ne preduzimam nista, a desni se povlace...Verovatno je glupo pitanje, ali...da li kod slucajeva kao sto je moj mogu izvaditi zubi i staviti vestacki , implanti ili kako se vec zovu, pa da tako izbegnem nosenje proteze?? Naravno tako nesto sam pitala i zubara i paradontologa i razne druge ljude, i niko nije hteo da mi odgovori, svo mi govore: Imate divne zube ( krive ) nikako vestacki!!! To divi, znaci, ni jedan kvar ni jedna popravka , karijes , nista , nista, nikada. Pa ce mi ti divni zdravi zubi, eto , ispasti jednog dana....
Hvala!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Amelie
PostPoslato: Pon Okt 30, 2006 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 05, 2006 9:21 am
Postovi: 21
Amelie, imas link za moj mail, ali ako ti je ovako lakse: [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 30, 2006 2:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Ne znam kako takticno da vam kazem - ali nijedan stomatolog koji drzi do licnog i profesionalnog dostojanstva vas nece podrzati u ideji da ce vam "bolje biti" sa vestackim zubima ma koje vrste, ako povadite one koje vec imate.
Stomatoloska protetika se, kako joj ime kaze, bavi "nadoknadama", i to su proteze kao i ma koje druge, nisu vasi rodjeni organi i tkiva, i daju sasvim druge nevolje. I, svi odreda, imaju rok trajanja, znacajno kraci nego vasi rodjeni zubi koje vam je Bog dao. Implantati se odbacuju, kao i sva druga strana tela, na mostovima i protezama kost nastavlja svoju resorpciju, i sve tako...
Ako smem sebi da dozvolim jos jednu rec, kao lekar i kao covek: trudnoca nije stanje koje "treba da pregurate" sedeci u kuci; treba da se setate, da se smejete, da normalno zivite, izlazite i radite, najlepsi trenuci u zivotu jedne zene. Nadam se i zelim da verujem da ste se nasalili, da vas nisam dobro razumela :(.
Obaska: ako su vam vasi doktori rekli to sto su rekli, onda su PRAVI. Drzite se njih, i ako - ne dao Bog - ikad naidjete na neke koji ce spremno ispunjavati vase zelje, bez'te glavom bez obzira.
Sto se tice fiksne, pokusajte to da posmatrate na nacin Zapada: to je vrlo prestizna stvar, ukazuje na coveka koji vodi racuna o sebi i zdravlju. Vidjala sam cak odrasle koji nose i bedzeve "I love my retainer" :), i to ozbiljne poslovne ljude :).

Sa najlepsim zeljama, Miminamama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 2:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Nisam bas tako mislila kako zvuci kad se napise, ali cinjenica je da ja sad nemam vremena da temeljno resim problem sa zubima a ni da budem trudna, bar ne tako da se opustim i uzivam u tome, kako Vi pisete, i retki su oni koji to mogu u ovoj zemlji.
Hvala Vam na savetima, vrlo su slicni svim onim koje sam dobila prilikom poslednjih konsultacija sa stomatologom .
Da li mi preporucujete, da , ako se resim, sve sto mo predstoji obavim na stomatoloskom fakultetu, ili...Znam da mi nemozete reci direktno ili imenom o prezimenom, ali mi dajte neke smernice. I ipak mi recite, kao krajnja opcija , jednog dana , nadogradnja, ugradnja, kako vec...?? :D Hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 05, 2006 9:21 am
Postovi: 21
Ja se sad ubacujem sa pitanjem koje nema veze sa prethodnim `drugim stanjima` :D . Dakle, juce su mi postavili aparat na gornju vilicu, i toliko su mi utrnuli zubi da nista nisam jela ceo dan, pascu u nesvest. Koliko dana traje ovo stanje i da li ce posle svake kontrole biti ovako? Molim vas odgovorite mi, bas sam se uplasila.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fiksna
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 1:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
zupzup je napisao:
evo malo da pomognem ...
cena u Beogradu otprilike ide oko 800e za obe vilice ili 450e za jednu. Takozvana "bela" proteza je malo skuplja, zbog materijala koji je skuplji, oko 100e po vilici je skuplja od metalne.
Akril ili bela proteza pored toga sto ju je lakse "podneti" tj. jedva da se vidi, moze da ispravi blaze nepravilnosti - obicno se koristi u kombinaciji sa metalnim bravicama, na prednja 4 zuba se stavljaju bele akril bravice, a na zadnje zube idu metalne bravice. Za vece nepravilnosti koriste se iskljucivo metalne bravice.
Sto se tice umnjaka, po meni u slucaju stavljanja fiksne proteze obavezno treba izvaditi umnjake, u protivnom ste bacili pare. Ima zubara koji ce vam mozda reci nema potrebe da ih vadite, ali sta ce te da radite ako oni posle pokrenu i sve vam pomere ?

nadam se da sam malo pomogla :)
pozdrav,
zup


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 2:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
Ja sam na forumu nova ali sam jako puno neistina procitala pa je moj savet da stomatolozi koji se ne bave nekim granama stomatologije ne daju laicke ili jos gore neistinite odgovore.Ja cu se samo prosto osvrnuti na podatak da kako neko rece da se"akrilne" bravice (estetske)koriste samo u laksim terapeutskim slucajevima .To nije istina - i metalne i estetske(akril,keramicke,safirne) rade svoj posao na identican nacin.Razlika je jedino u ceni i to je sve!!Mogu da pricam odgovorno o ortodonciji jer tu granu stomatologije dobro poznajem.Pacijenti su vec dovoljno zbunjeni razlicitim terapijskim mogucnostima da ih ne treba jos dodatno zbunjivati nevericom i neistinom.Toliko za sada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 15, 2006 7:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Tedydent,
dobro dosli i drago mi je da vas vidim, evo nama pomoci :).
Mislim da Zupzup nije stomatolog, nema potrebe da se uzbudjujete :). Ako je neko od nas drugih krupno omasio, kazite slobodno. Nadam se da cete ostati ovde sa nama, sve najbolje :).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 774 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: