Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Sub Mar 21, 2015 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2015 2:22 pm
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Зар на сајту произвођача нема упутство?


Нема на сајту упутство. На сајту нема ништа... Има уз програм. Каже следеће:

Citiraj:
Kada se program instalira, on kreira i automatski koristi kartoteku (bazu) u direktorijumu ProlomDB koji se nalazi u korenom direktorijumu gde je instalirana aplikacija. Ako ste prilikom instalacije prihvatili podrazumevane vrednosti, onda će to najverovatnije biti direktorijum:

C:\Program Files\DrMiladinovic\Prolom7\ProlomDB - kod x86 (32 bitnih) sistema
C:\Program Files (x86)\DrMiladinovic\Prolom7\ProlomDB - kod x64 (64 bitnih) sistema

VAŽNO: Preporučujemo da bar jednom nedeljno gore navedeni direktorijum sa podacima kopirate na CD/DVD/BD ili slično, kako bi u slučaju da računar pretrpi oštećenje imali rezervne kopije podataka.

VAŽNO: Podrazumevano, program prilikom svakog zatvaranja automatski pravi rezervnu kopiju podataka pod tekućim datumom (Automatski Backup). Direktorijum u kome se skladište ove rezervne kopije nosi naziv Backup_ProlomDB i smešten je u istom direktorijumu kao i ProlomDB i to ma o kojoj kartoteci (bazi podataka) da se radi. Automatske kopije se podrazumevano čuvaju za poslednjih 20 dana rada ovog softvera. Kada snimate kopije podataka (ProlomDB) na CD/DVD/BD kao što je iznad navedeno, radi sigurnosti proverite i da li se u folderu Backup_ProlomDB nalaze automatske kopije!

VAŽNO: Važno je da pre reinstalacije programa, formatiranja diska i drugih operacija koje mogu da oštete ili izbrišu vaše podatke, napravite rezervnu kopiju svih podataka odnosno kartoteka (baza) (na CD/DVD/BD ili drugim eksternim medijima). Ako to ne učinite, nepovratno možete oštetiti ili izgubiti svoje podatke.


А у другом делу каже следеће:

Citiraj:
Kako povratiti rezervnu kopiju podataka

U slučaju da je potrebno povratiti rezervnu (backup) kopiju podataka obratite se isključivo osposobljenom stručnom licu. NESTRUČAN RAD SA BACKUP PODACIMA, MOŽE DOVESTI DO TRAJNOG GUBLJENJA SVIH ILI DELA PODATAKA KOJE STE UNOSILI U PROGRAM. Generalno ceo postupak se svodi na zamenu sadržaja ProlomDB direktorijuma, odgovarajućim sadržajem iz rezervne kopije (backup).


Ја то све урадим, ископирам ProlomDB, али избацује неку грешку при покретању и стане.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 10:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немој да заборавиш да ћеш приликом пребацивања целог фолдера са старог на нови рачунар, изгубити све податке које си евентуално унео у нови рачунар.

Који ти је оперативни систем на старом а који на новом рачунару?

Треба ово прегледати: http://www.*/
Могу и питања да се поставе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2015 2:22 pm
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Немој да заборавиш да ћеш приликом пребацивања целог фолдера са старог на нови рачунар, изгубити све податке које си евентуално унео у нови рачунар.

Који ти је оперативни систем на старом а који на новом рачунару?


WIN 7.
Хвала теби. Ја сам мислио ако неко има искуства конкретно са *.

aaaca je napisao:
Треба ово прегледати: http://www.*/
Могу и питања да се поставе.


Не могу да им поставим питање јер не користим програм који се плаћа, већ овај скинут са предходног поста. Радио је стварно феноменално до новог рачунара.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 1:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли је потпуно иста верзија Windows-a? Ако си прешао са 32-битне на 64-битну, можда пребацивање није могуће него мора да се користи конверзија за коју пише да се плаћа.

Можеш да пробаш да деинсталишеш Пролом 7 па да прво поставиш старе податке са фолдерима на одговарајуће место, а онда поново покренеш инсталацију програма.

Свакако можеш да поставиш питање као потенцијални купац. :wink: Увек треба унапред испитати могућности чувања и пребацивања података када се ради о системима са базама података.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2015 2:22 pm
Postovi: 5
Хвала за савете Ацо. Али није хтело да ради никако.
Колеге су ми рекли да је то позната ствар са Проломом ако није оригинални софтвер.
http://serbianforum.org/threads/program-za-vodjenje-stomatoloske-ordinacije.165081/page-2

Прешао сам на оригинал Пролом 7. Податке су ми они пребацили. Сада ради ок.
:roll:


jezero1029 лепо је написао када је поставио линк за скидање:
Citiraj:
Neki kazu da je mnogo bolje da se * kupi, nego da se... Verujem da je tako. Ko ima lovu i moze neka kupi. 8)

Evo od mene link za download, pa kome treba. Meni je ovo deluxe. Radi ko ludo 8) :lol: :roll:



Људи сматрајте ово само као добар демо! :P
Без подршке која иде уз програм можемо само да се сликамо. Као и са осталом стоматолошком опремом ако нема сервиса.
Пролом 7 јесте феноменалан. Али када платиш!
прверено! не заваравајте се :D :D :D платићете сигурно!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 10:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па добро. Триста евра и није тако много поготово када се има у виду колико дуго ће да се користи и да се исплати већ после тридесетак пацијената са обичним пломбама.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2015 2:22 pm
Postovi: 5
aaaca je napisao:
Па добро. Триста евра и није тако много поготово када се има у виду колико дуго ће да се користи и да се исплати већ после тридесетак пацијената са обичним пломбама.


Наравно.

Хвала :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 25, 2015 5:09 pm
Postovi: 1
Ovako. Kartoteka SIGURNO moze da se prebaci sa racunara na racunar isto kao sto se prebacuje iz backup u aktivnu kartoteku.
Medjutim, kod Windows Viste, 7 i 8 nije dovoljno samo prekopirati fajlove, nego treba im dodeliti security full access za Users u tom folderu da bi Prolom mogao da ih cita i skinuti im Read Only atribut. U suprotom Prolom ne moze da pise po njima. Zato si dobijao gresku. Znaci podesi permisije i radi. Provereno! Informaticar koji mi je prebacivao podatke mi je to objasnio.

Ti naravno nisi pogresio sto si uzeo original. To je sigurno prava stvar. Sa 1600 kartona i smesno je nemati originalni Prolom i brzu tehnicku podrsku za njega. Ja sam na oko 700 kartona i Prolom radi besprekorno. Najverovatnije cu i ja preci na original ako "moram" :) Mene zanima, imam nekih 200 kartona u njihovom starom programu XPA3 Prolom. I da li neko zna kako da kartoteku iz XPA3 Prolom 5.0 prebacim u * (skinut sa ovog posta). Na njihovom satu kaze: uz konverziju, mogu se adaptirati i prebaciti podaci iz svih naših starijih softvera.

Poz xD


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Pon Okt 26, 2015 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 26, 2015 11:56 pm
Postovi: 5
E ovako. I ja da se uključim u diskusiju o Prolomu..... Naime.... Ja sam našao način da prebacim bazu iz X5A3 Proloma u *. Sigurno je ista metoda i za Prolom 777. Prebaciću svima, cena je 10 eura, za razliku od njih, koji traže i po 150. :)

P.S.: Ima li ko link za Prolom 777? (crackovan ili demo pa ću ja da ga crackujem) ;)

P.S.S:Izvinjavam se Adminima i Moderatorima što dižem temu iz mrtvih ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Uto Nov 03, 2015 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 4:44 pm
Postovi: 7
Citiraj:
E ovako. I ja da se uključim u diskusiju o Prolomu..... Naime.... Ja sam našao način da prebacim bazu iz X5A3 Proloma u *. Sigurno je ista metoda i za Prolom 777. Prebaciću svima, cena je 10 eura, za razliku od njih, koji traže i po 150. :)


Pazi samo Lolfie da ti neko od ovih ne zavrne jaj.a, ako im sje.eš podatke o pacijentima. Mada oni to i zaslužuju ako im je mnogo da daju 150 eura, a rade sa pacijentima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Uto Nov 03, 2015 5:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 4:44 pm
Postovi: 7
Ni je ti to Lolfie samo puko skidanje master passworda sa MS Access baze da moze da je čita novi program (10 eura za Lolfie 8) ). Sa izmenama u programu UVEK ide i nova struktura podataka baze. Ako podatke ne adaptiraš po šemi Dizajnera, sje.o si se. A neverujem da su ti ovi što prave program dali tu šemu. :lol:

Evo dakle šta stoji i u uputstvu:

Citiraj:
Želim da pređem na Prolom 777, da li mogu da prebacim podatke iz starog softvera ?
Da uz konverziju, mogu se adaptirati i prebaciti podaci iz svih naših starijih softvera, čak i nekih drugih softvera. Konverzija nije uključena u cenu Prolom 777, već ide odvojeno. Kontaktirajte nas preko kontakt strane za dalje informacije.


Ko može da mi uradi konverziju podataka?
Samo stručno i edukovano lice.
NESTRUČNA KONVERZIJA BAZE, MOŽE DOVESTI DO MEŠANJA PODATAKA IZMEDJU KARTONA - DA PACIJENTU BUDU PRIPISANE INTERVENCIJE KOJE NISU IZVRŠENE ILI DA NEDOSTAJU IZVRŠENE INTERVENCIJE, TJ DA ANATOMSKA LOKACIJA TERAPIJE I/ILI DIJAGNOZE BUDE POMERENA. TAKOĐE NOVOUNESENE DIJAGNOZE/TERAPIJE MENJAJU LOKACIJE, A SLIČNO PROLAZI I FINANSIJSKI KARTON.

AKO KONVERZIJA NIJE STRUČNO ODRAĐENA, PROGRAM SE NE TREBA KORISTITI. PROBLEMI I MEŠANJA KOJA NASTAJU U PODACIMA POSLE NESTRUČNE KONVERZIJE NIJE MOGUĆE ODKLONITI!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Sre Nov 04, 2015 9:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Врло је неозбиљно да наплаћујеш само 10 евра некима који наплаћују 30 евра једну пломбу а неће да плате програм који се исплати после неколико дана.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Sre Nov 04, 2015 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 4:44 pm
Postovi: 7
Citiraj:
Врло је неозбиљно да наплаћујеш само 10 евра некима који наплаћују 30 евра једну пломбу а неће да плате програм који се исплати после неколико дана.

Lolfie, Aca ti je sve rekao!
A što možeš da navučeš bedu na sebe, to je posebna priča. Radi se o pacijentima, a ne o krompirima ili televizorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2015 8:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 26, 2015 11:56 pm
Postovi: 5
E ovako ;) Nisam Lolfie, nego Wolfie ;) Šalu na stranu, pre nego napisah ovaj post, kolega Informatičar reče da nije u pitanju puko skidanje PW-a. Da. U pitanju je zamena PW-a. Radilo je sa Proloma 5 na *. Kažem, za 777 mi treba program, pa ću da proverim. A sa druge strane, ko kaže da baš ja (ili kolega Informatičar) nismo stručna lica koja bi mogla da odrade "konverziju"? ;) A to što se cene tiče, jeste za dž, ali zašto platiti 150 ako može i 10 puta manje? ;)

I da, Prolom ima DB Backup fajlove, tako da, ako bi došlo do bilo kakve vrste greške, sve se reši TeamViewerom :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dobar program za ordinaciju?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2015 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 03, 2015 4:44 pm
Postovi: 7
Lolfie,
Ko radi sa pacijentima, a žao mu da plati stotinak eura, slobodno mu uzmi 10. Skines password sa MS Access fajla, a uzmes mu 10 eura.

Nisi ti nikakav haker, to može bilo ko da odradi. Ima desetine programa na netu koji skidaju password sa ms access baze. Pravi haker/programer je onaj ko je napravio program da ljudi imaju korist od njega.

Drugo, ti ne mozes da budes siguran da se u okviru konverzije menja samo password na fajlu. Sigurno se tu radi jos nesto. Ili se menja master detail relacija podataka ili Bog zna šta? I da li će program sa "konverzijom" koju si ti uradio dati pravu informaciju stomatologu kada mu treba - neće naravno.

Ali kako vidim, u ovoj temi ima dosta stomatologa, koji koriste piratsku verziju Proloma. Pa, možda ti neko i plati 10 eura, ko zna. Ali to je autogol. Ne toliko za tebe Lolfie, koliko za nih. Platiće oni mnogo više na posle, kako je vec neko rekao u predhodnom postu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: