Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: desni - krvarenje
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 10:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 21, 2007 1:23 pm
Postovi: 11
Molim za pomoć, ako neko ima iskustva sa ovom problematikom. Možda nemam dovoljno informacije, pa već pretpostavljam da je poseta stomatologu najbolje rešenje.
Primetila sam kod svog supruga da već nekoliko dana, ne stalno ali npr 1-2 puta u toku dana, ima krvarenje u ustima, donja vilica, desni su malo kao iritirani. Predložila sam mu malo ispiranje žalfijom ili kamilicom ali ni toga se ne pridržava. Naravno, i zadah je malo neprijatan, pretpostavljam zbog krvarenja ali možda i neki drugi razlog postoji?
Možda je banalna stvar u pitanju ali ipak sam se zabrinula. Ima 39 godina i zubi su mu ok (osim što nisu beli, dugo godina je i pušio ali je prestao pre 6 meseci), zdravi, baš vodi računa o njima i redovno ide na kontrole kod svoh stomatologa.
Imate ideju šta bi mogao biti uzrok? Verujem da nije povreda mehaničke prirode.
Molim pomoć! Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2006 2:04 am
Postovi: 44
Lokacija: Sa druge strane turbine
Ova dva simptoma su sasvim karakteristichni za parodontopatiju. Medjutim ovako shturo nishta ne mogu da kazem bez pregleda. Moj vam je savet da posetite kliniku za stomatologiju, poshto ste vec u Novom Sadu i javite se ili nekom od studenata za pregled ili da Vas pregleda neko od profesora.

Srdachan pozdrav
:wink:

_________________
ZzzzZZzzzZZzzZZZzzzZzzzzzZZZzZZZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 10, 2007 11:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 1:00 am
Postovi: 99
kolega je vec sve pomeuo, ja bih samo josh dodala da pored povremenog ispiranja usta obavezno obrati paznju na smjer cetkanja prilikom pranja zuba.
Dakle, od desni prema ivici zuba, tj. kao d anavlaci desni na zube, uz laganu masazu, znaci nema trljanja naprijed nazad, vec u smijeru "kako zubi nicu". Osim toga, redovna upotreba zubnog konca, ciscenje prostora izmedju zuba, takodje nikako naprijed-nazad smijer, vec od desni prema ivici zuba, uz povrsinu jednog zuba, pa onda uz povrsinu susjednog zuba.
Posto ste pomenuli da je vas suprug bio pusac, pretpostavljam da ima naslaga na zubima, dakle uraditi uklanjanje eventualno prisutnog kamenca, kao i mekih naslaga.

To je ono osnovno i najvaznije sto je neophodno poduzeti da bi bar malo probali zaustaviti proces parodontopatije i staviti ga pod kontrolu.
Ako na sve te faktore postoji i genetska predispozicija, onda je takav proces rapidniji, no kazem, bolje sve ono sto je "nas faktor" , kojeg sami mozemo primijeniti, zasto se ne potruditi malo, sami za sebe. :wink:
Sve najbolje i pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Higijena
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 15, 2007 2:47 pm
Postovi: 4
Pored gore navedenih odgovora napomenuo bih jos to da je na trzistu moguce nasti specijalnu pastu za zube upravo za takve probleme. Pasta se zove AJONA, proizvodjac je Dr.Liebe iz Leinfeldena - Nemacka. Upotrebljava se svega pola milimetra paste ili oko 0,2 grama jedan do dva puta nedeljno i pranje se obavezno vrsi sa glavom duboko nad kadom (ne lavaboom). Dakle glava mora da bude jako nisko zbog mogucih komplikacija ako dodje do gutanja paste jer ista sadrzi izuzetno jake prirodne antibakterialne koncetrate. Nadam se da ova pasta moze da se kupi i u Srbiji. Ako ne, poruciti na http://www.drliebe.de.
Ukoliko niste u stanju da porucite ovu pastu, pitajte onda vaseg zubara za neku pastu cija je vrednost RDA manja od 30 (radioaktivno skidanje dentina). Sretno - i obavezno zubaru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 22, 2007 11:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Da li je krvarenje desni ponekad i posledica povecanog broja bakterija pa se u takvom slucaju primenjuju antibiotici?Cula sam da je ispiranje hidrogenom blagotvorno pa me zanima koliko cesto je preporucljivo,odnosno da li se moze i preventivno koristiti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 28, 2007 1:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Kada neko ima krvarenje iz desni,to je uglavnom posledica ili upale desni,ili paradentopatije.Da bi se ona smirila stomatolozi preporucuju sledece:
-ako ima nekih bolova-ORVAGIL tablete
-obavezno popraviti sve zube
-svakih 6 meseci ici na skidanje kamenca (ovo je veoma bitno)
-koristiti konac za zube
-dok upalla traje koristiti Hibidex-Dap antisepticki rastvor(on se koristi sedam dana ujutru i uvece 2 min buckanja u ustima)Hibidex-Dap se koristi samo sedam dana,pa se pravi pauza od najmanje nedelju-dve,pa onda opet
-u pauzama izmedju terapija Hibidex-Dapom mozete koristiti Flurogal rastvor(ima sa ukusom jagode i mentola)
-obavezno svako vece konac za zube!
Nadam se da sam bar malo pomogla,ali pre svega ovoga morate otici kod stomatologa da se konsultujete sa njim o vasem problemu.

Pozdravljam Vas!

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ajde objasnite vi nekome ko ima
PostPoslato: Uto Avg 28, 2007 9:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
20 21 22 23 24 25 god da treba da radi preventivna ciscenja kamenca? kad je naj opasniji onaj kamenac koji on ne vidi? objasnite mu da mu taj kamenac razara kostano tkivo i da se nalazi izmedju zuba na njemu nedostupnim mestima.

Evo ja sam na studijama, otac ima veliku privatnu ordinaciju, moje vrsnjake ne mogu da nagovorim da dodju da im ocistim kamenac, a ono sto dodje kod doktora momci i devojke bre mlado prosek 23 - 24 god u ustima haos, stenja, naslage, mila majko katastrofa. Ali ajde obajasnite vi mom drugu ili drugarici da treba da im se skida kamenac? Da se placa. Nego im ja to jos uradim besplatno posto su mi drugovi naravno.

Ja sam vrlo voljan da skdam kamenac. I da radim preventivu. Samo treba da moji drugovi, drugarice i ostali shvate koliko je ta preventiva bitna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 29, 2007 9:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Da li skidanje kamenca ostecuje zubnu gledj.Cula sam da da,ali to nijedan stomatolog nece reci,jer se skidanje kamenca naplacuje.Da li se poljupcem prenose bakterije,kerijes,odnosno da li cu i ja imati upalu desni ako ih ima moj momak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 12:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Merylin je napisao:
Da li skidanje kamenca ostecuje zubnu gledj.Cula sam da da,ali to nijedan stomatolog nece reci,jer se skidanje kamenca naplacuje.Da li se poljupcem prenose bakterije,kerijes,odnosno da li cu i ja imati upalu desni ako ih ima moj momak?


istina je da zub moze od skidanja kamenca malo da ohrapavi pa da ti bude hrapav pod jezikom ali to se ispolira i nije neka steta, ako to uporedis sa stetom koju cini sam kamenac to je neuporedivo. kamenac dovodi vremenom do gubitka zuba. sada ti uporedi malo ostecenje gledji neznatno sa gubitkom zuba pa vidi sta je veca steta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 12:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Merylin je napisao:
Da li skidanje kamenca ostecuje zubnu gledj.Cula sam da da,ali to nijedan stomatolog nece reci,jer se skidanje kamenca naplacuje.Da li se poljupcem prenose bakterije,kerijes,odnosno da li cu i ja imati upalu desni ako ih ima moj momak?


istina je da zub moze od skidanja kamenca malo da ohrapavi pa da ti bude hrapav pod jezikom ali to se ispolira i nije neka steta, ako to uporedis sa stetom koju cini sam kamenac to je neuporedivo. kamenac dovodi vremenom do gubitka zuba. sada ti uporedi malo ostecenje gledji neznatno sa gubitkom zuba pa vidi sta je veca steta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 12:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Molim te mi odgovori i na drugi deo pitanja(prenosenje poljupcem).Zanima me i zbog cega se preporucuje soda bikarbona i kako da je koristim,koliko cesto?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: evo vidite ovaj snimak
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Slika

to vam je klasicna posledica kamenca, loseg odrzavanja higijene. Ako primetite videve te da se kost povukla i da zubi nisu skroz u kosti tj da nije ceo deo zuba koji bi trebao da bude u kosti u kosti

sledece je fotorgrafija istih tih zuba kada se uklonio sam mali deo kamenca. cisto da vidite sta vas ceka ispod

http://img444.imageshack.us/my.php?image=005zj5.tif

u pitanju je devojka od 26 godina samo da ne mislite da je neka baba u pitanjuu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 1:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Merylin je napisao:
Molim te mi odgovori i na drugi deo pitanja(prenosenje poljupcem).Zanima me i zbog cega se preporucuje soda bikarbona i kako da je koristim,koliko cesto?


naravno da bakterije mogu da se prenesu poljubcem, ali ce do upale desni da dodje tek kada za to postoje uslovi u tvojim ustima

bolje ti je da za ispiranje koristis ozosept rastvor. rastvoris bocicu 2 l vode. i sa tim ispiras peko dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 1:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 1:16 pm
Postovi: 185
Lokacija: Novi Sad
Pa sta to znaci?Da ne smem da se ljubim ni sa kim,jer ne znam da li ima bakterije koje mi moze preneti.Kojom vrstom testa se utvrdjuje prisustvo tih bakterija?E,stvarno cemo se svi otudjiti jedni od drugih.Dobila sam fobiju od zaraze,od bakterija,virusa...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ponovicu samo jos jednom i nikad vise
PostPoslato: Pet Avg 31, 2007 1:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Bakterije mogu samo da pospese upalu desni kada za istu postoje uslovi, dakle losa higijena, kamenac i ostalo. Ti provo treba da popravis svoju higijenu usta. Cetkice, konac. Da pocnes da odlazis na skidanje kamenca svakih 6 meseci. Naravno da nije pametno da se ljubis sa nekim ko ima upalu desni i kome krvari u ustima tako se recimo prenosi i SIDA ako oboje imate upalu desni. Ti bakterije koje pospesuju upalu desni unosis svaki dan cak i vazduhom, po broju bakterija usta su jedno od naj gadnijih mesta da se tako izrazim. Ali je na srecu epitelna barijera sluzokoze vrlo jaka.
Dakle DA bakterije mogu da se prenesu, DA bakterije unosis svaki dan cak i kad dises, ALI ISTE TE NECE NISTA NAPRAITI DOK IM SE NE STVORE USLOVI A TO SU KAMENAC , LOSA HIGIJENA.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: