Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Čudan bol u zubu
PostPoslato: Pet Sep 21, 2018 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 12, 2017 11:08 pm
Postovi: 8
Šta se radi u situaciji kada postoji bol u zubu, ali snimci ne pokazuju ništa, nikakav kvar niti ikakve procese u korenu? To nije toliko bol, koliko osećaj da je nešto tu, konstantno prelazim jezikom preko tog zuba, i, guram ga, kao da nesvesno želim da ga izbacim. Kratkotrajno olakšanje mi daje kad pređem nečim grubim ili oštrim preko desni oko tih zuba, npr keksom. 7/8 su u pitanju, 8. završila sa rastom.

Traje neko vreme i neće proći, a apsolutno mi je neprihvatljivo da išta ostavljam i čekam u nedogled.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan bol u zubu
PostPoslato: Pet Sep 21, 2018 11:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можеш ли да детаљније опишеш бол? Да ли те боли корен у дубини или горе? Да ли се бол повећава када гризеш нешто тврдо? Да ли боли на слатко, слано, хладно, топло? Да ли боли на куцање о зуб дршком ножа из есцајга?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan bol u zubu
PostPoslato: Pet Sep 21, 2018 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 12, 2017 11:08 pm
Postovi: 8
Evo, sad iščukah, ne bole me na udar escajga, samo je taj jedan što ima plombu malo osetljiviji. Ne bole na hladno - toplo.

Bol je, kao što rekoh, više osećaj da je nešto tu, nego što je neki specifičan bol. To 'nešto' obične bude paradontalni džep, ali snimci ne pokazuju ništa. Jako mi prija kad nečim grebem te zube, npr mlevenim keksom, ili čak koncem za zube kad malo iziritiram desni oko njih. Ne znam zašto, kao kad vas nešto svrbi pa se češete. Prija i kad ih pritikam štapićem za uši.

Osećaj se proteže do uveta, nekako ne potezu slepoočnica - obraz - vilica, čitava ta regija je blago topla.

Pre 2,3 meseca je postojala upala uveta koja je sa te strane bila naročito jaka i to uvo ume da me zaboli sa vremena na vreme, ali kakve to veze sad ima sa osećajem u zubima, ne znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan bol u zubu
PostPoslato: Pet Sep 21, 2018 2:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Могуће је да је последица упале увета а можда имаш неку почетну упалу десни. За почетак труди се када жваћеш храну да гризеш на тај зуб мало више наго иначе. Значи треба да га форсираш али не претеруј - мало више него иначе. И наравно, масирај десни у правцу раста зуба - можеш и прстима а можељно је и четкицом за зубе док их переш. Видећеш за десетак дана шта ће се дешавати.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: