Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Cista u vilici
PostPoslato: Sub Jan 29, 2022 11:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2022 11:30 am
Postovi: 8
Pozdrav svima. Imam zakazanu operaciju u nisu na maksiofacijalnoj hirurgiji. Cista je malo veca i nalazi se iznad gornjih zuba na desnoj strani tacnije iznad ocnjaka koje je izvadjen pre 3 nedelje kao i jos 2 zuba pored i jedan zaistao koren od kojeg je kako kazu taj proces.medjutim bolovi su bili isti kao i da nisam vadio zube na snimku su kasnije videli da je u pitanju cista koja je dosta narasla. Da li je neko imao slican problem i kako ide operacija jel mi nista nisu konkretno rekli osim da nije urgetno. Ako treba mogu i snimak da zakacim. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Pon Jan 31, 2022 1:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
Rasha019 je napisao:
Pozdrav svima. Imam zakazanu operaciju u nisu na maksiofacijalnoj hirurgiji. Cista je malo veca i nalazi se iznad gornjih zuba na desnoj strani tacnije iznad ocnjaka koje je izvadjen pre 3 nedelje kao i jos 2 zuba pored i jedan zaistao koren od kojeg je kako kazu taj proces.medjutim bolovi su bili isti kao i da nisam vadio zube na snimku su kasnije videli da je u pitanju cista koja je dosta narasla. Da li je neko imao slican problem i kako ide operacija jel mi nista nisu konkretno rekli osim da nije urgetno. Ako treba mogu i snimak da zakacim. Hvala!

*** ako imas snimak ostavi mi da ga pogledam.
*** kazes da ides na maksilofacijalnu hirurgiju ... to je ODLICAN potez i budi ubedjen da ce SVE biti kako treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Pon Jan 31, 2022 2:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
ovde imas (okvirno) o cistama u vilicnoj kosti. NEMOJ da gledas slike ... tekst ti je dovoljan. ako ima nesto u tekstu da ti nije jasno ... tu sam.
https://markovdental.com/2021/12/13/kak ... -problema/
ili: https://tinyurl.com/258rncy6


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Pon Jan 31, 2022 6:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2022 11:30 am
Postovi: 8
Evo slike.
https://ibb.co/ByKV3qz

Hvala na ohrabrenju.Ovo je prvi put da imam neku operaciju.Uradeo sve analalize sto je trebalo i sve ok sto se toga tice ali nista konkretno mi nisu rekli ,i neznam kojom se anestezijom radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Uto Feb 01, 2022 1:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
*** pogledao sam snimak, malo je taman za moj ukus ... ne vide se SVI anatomski detalji i ne bi voleo da ti nesto kazem sto moze da bude poluistina.

*** nisi napisao kad imas opeaciju ALI u svakom slucaju poslusaj moje savete:

1. noc pre operacije DOBRO se ispavaj da budes bash onako odmoran, chio i veseo
2. vidi da li neko u tvom okruzenju ima bilo koji lek koji se zavrsava na "zepam" ... lorazepam, diazepam, klonazepam ... obicno se takva vrsta lekova daje pacijentima koji imaju napade panike i straha. ako nadjes neki od "zepama" SUPER a i ako ne nadjes opet SUPER. u slucaju da ga nadjes uzmi SAMO pola ili cak cetvrtinu doze noc pred operaciju a drugu polovinu/cetvrtinu leka uzmi sat pred operaciju ... to ce fino da te smiri a neces biti osamucen i imati osecaj kao da ti je voz protutnjao kroz glavu. da ponovim i ako ne nedjes neki od "zepama" ... samo MIRNO i bez panike - UBEDJEN sam da ce sve biti kako treba zato sto su SVI maksilofacijalni hirurzi nabijeni znanjem i prave su MUNJE.
3. jutro pred operaciju DOBRO jedi jer zbog sveze rane neces biti u stanju normalno/kvalitetno da jedes sigurno cetri-pet dana ako ne i duze.
4. skokni do lokalne samoposluge i kupi obican jogurt ili jos BOLJE neki probiotik jogurt. zasto? zato sto ce ti SIGURNO prepisati neki malo jachi antibiotik i antibiotici koji se u tom slucaju prepisuju UVEK prave dijareju/proliv i bol u stomaku koji moze da bude JAKO JAKO neprijatan.
5. ako si pusac ispusi sve cigare koje imas jer SIGURNO ce ti kazati da nema pusenja posle operacije bar nedelju dana
6. NEMOJ da pijes NISTA na slamcicu posle operacije. zasto? zato sto se tako stvara negativan pritisak u ustima i moze da ti "pokida" i konce i ranu i da napravis sam sebi belaj a to ti jednostavno ne treba. NOMOJ da pijes/jedes NISTA sto je (ekstremno) hladno ili toplo !!! OBAVEZNO pitaj kad i chime mozes da ispiras ranu i tog saveta se striktno drzi.
7. dobro slusaj kad ti budu davali postoperacione instrukcije. vecinu saveta pacijenti JEDNOSTAVNO zaborave ZATO trazi da ti SVE napisu/otkucaju na parcetu papira
8. BITNO je da znas da posle SVAKE operacije mozes da imas 1. otok 2. krvarenje 3. poremecaj funkcije i 4.bol ... NEMOJ da slusas folklorne price da je to zato sto su ordinaciji koristili nesterilisane instrumente, zubar nema pojma ili ... to su budalastine. sve sto ti je navedeno od 1-4 se obicno javlja kod SVAKOG samo sto je kod nekoga slabije a kod nekog jace izrazeno.
9. posle 7-10 dana ce se bash tu gde ti je rana pojavitii "nesto belo" ... pacijenti to obicno povezuju sa infekcijom. NEMOJ da panicis i "to belo" ne diraj ... to su belancevine iz krvi koje sluze za zaceljivanje rane. vecina pacijenata to pokusava da resi nekom kucnom pincetom i skinu "to belo" i ... pa NORMALNO onda rana pocne da krvari i dolazi do komplikacija za koje se posle okrivljuje zubar ... jer pacijent NIKADA nije kriv

ako vidis ove instrukcije pre nego sto odes na operaciju a ima nesto da ti nije jasno slobodno PUCAJ ... mozda se necu brzo javiti jer sam u drugoj casovnoj zoni od tebe i obicno kad ja spavam ti si aktivan na internetu. u SVAKOM slucaju SIGURNO cu se javiti.

8) umalo da zaboravim ... posalji mi tvoju kucnu adresu da ti posaljem racun za ovo maltretiranje :D salim se naravno.

Dabar™


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Uto Feb 01, 2022 2:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2022 11:30 am
Postovi: 8
Operacija mi je zakazana za 11.02 u 08h da budem tamo. Sto se tice lekova imam od svih sorta,jer ih koristim da bih mogao da se umirim i odspavam,jer su me mucili bolovi ,doduse sada mnogo manje da sam i zivnio malo. Poslusacu sve savete,naravno mnogo mi znaci ovo ohrabrenje sa tvoje strane ,jer bi je bas frka,meni to izgleda neznam ni sam.kako to da objasnim. Hvala ti jos jednom ko bratu na pomoci i na savetima.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Uto Feb 01, 2022 9:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Pet Feb 04, 2022 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2022 11:30 am
Postovi: 8
@Dabar

Danas mi na mestu gde su vadjeni zubi na jednoj od rupa krenuo gnoj ruznog mirisa kako sam pritiskao nepce tako je islo i to dosta.Od cega to moze biti,da li je od ciste ili je nesto drugo u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Sub Feb 05, 2022 12:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
*** malo je cudno da sad posle 3 nedelje od "vadjenja desne 3-ke i jos 2 zuba" imas probleme. najbolje je da zoves ordinaciju i da njima ispricas sta ti se desava, na osnovu informacija koje smo ti i ja do sada razmenili ne usudjujem se da ti bilo sta da kazem. u svakom slucaju NE MORA da znaci da je problem koji sad imas bilo kako povezan sa problemima koje si imao ... mozda ti se probudilo neko drugo zariste u ustima za koje nisi ni znao da ga imas ... na rtg. snimku se JASNO vidi da ti ni desna 7-ca nije bas kako treba ALI nisam hteo da te plasim i da ulazimo u pricu o 7-ci ... mislio sam ajde prvo da resavamo trenutni problem.
*** da li si dobio antibiotike i ako jesi koji ant.biotik si dobio ... da li si ih pio onako kako ti je receno ... snimak je MNOGO taman ali na 7-ci imas takodje problem a ni 8-ca ti nije bash za zlatnu medalju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Sub Feb 05, 2022 1:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2022 11:30 am
Postovi: 8
Pa vidis iskreno prestao sam sa antibioticima ,pio sam ih neko vrene posle vadjenja zuba ,pitao sam kad sam bio u nisu na fakultetu za stomatologiju (maksiofacijalnoj ) da li da pijem i dalje ,rekli su mi da to nece da utice na postojeci problem jer ce mi i ovako. pepisati sta da pijem.pa da ne preteram sa njina. Ovo mi je sad bas cudno odakle se sad pojavilo ,danas je bas islo podosta.U ponedeljak idem da snimam zube da imam noviji snimak za petak 11tog kad budem isao u nisi da resavam ovaj postojeci problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Sub Feb 05, 2022 3:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
*** sto se tice ant.biotika ... pogresio si ALI sad sta je tu je idemo dalje.
*** napisi mi ako se secas koji su ti antibiotik dali i kako su ti kazali da ga pijes?
*** NEMOJ da se plasis da ces da se predoziras sa ant.bioticima ... normalno ovo prihvati sa rezervom!
*** ako sam te dobro razumeo ... ti ides na jedno mesto da pravis rtg. snimke a onda sa tim snimkom ides kod maksilofacijalnog hirurga, da li sam te dobro razumeo?
*** da li su ti koji ti prave rtg. snimke zubari ili zubarski rentgen tehnicari? ako su zubari ispricaj njima sta ti se desilo i SLOBODNO ih zamoli da ti oni prepisu ant. biotike. ako budu hteli da ti prepisu ovako ih TACNO pitaj: "sta mislite da li da uzimam udarne doze antibiotika u prvih 24 do 48 sati"? sta god da ti kazu ostavi mi ovde sta su ti prepisali.
*** kazi im da si ranije imao uspeha sa lekom kojii se zove "metronidazol"? to je ODLICAN lek i po nekada se prepisuje zajedno sa antibiotikom a moze da se prepise i sam za sebe.
*** ant.biotik se UVEK prepisuje pred teze hirurske intervencije ... kaze se pacijentu da pocne da pije ant.biotik 2 dana PRED intervenciju i da nastavi posle operacije sve dok SVE ne popije ... NISTA se ne sekiraj sta god da ti prepisu samo mi ostavi ime leka i dozu
*** da li si otekao? ako si otekao napisi mi tacno gde si otekao
*** ako imas bol uzmi bilo koji lek koji bi uzeo da te glava boli ... bitno je da se DOBRO ispavas i da si koliko-toliko pri zdravoj pameti
*** ako pocnes da otices ili da imas pulzirajuci bol .. to bas i nije dobar znak. u tom slucaju idi kod tvog porodicnog lekara neka ti on prepise ant.biotik. njemu OBAVEZNO kazi da si prestao da pije ant.biotike na svoju ruku

***/*** za ubuduce NIKADA nemoj da prihvatas bilo koju intevenciju petkom ... petak NIJE dobar dan za to.
- SVIMA se zuri da sto pre idu kuchi
- ako imas problem posle intervencije ... moraces da sacekas ponedeljak da te TVOJ zubar vidi
- ako ides kod drugog zubara po pomoc ... obicno manje iskusni zubari ne vole da vade kestenje kestenje iz vatre. video sam da je tvoja GLAVNA operacija bas u petak, jednostavno nisam hteo da te plasim ... nadam se da me razumes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Sub Feb 05, 2022 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2022 11:30 am
Postovi: 8
Ovako stoje stvari,od antibiotika ,zubar mi je rekao da uzimam clindomicin 600 i probiotik 2h posle antibiotika to sam pio i sve je bilo ok,jedino sto sam imao bolove na mestu gde je ocnjak bio i bol se prenosio na desnu nozdrvu,vise onako ne kao bol neko ljuto peckanje kako da ti objasnim i desna strane glave.Bolovi su se posle nekog vremena smanjili i nisu bili.toliko cesti i obicno kratko traju.Snimak sam uradeo kod tog zubara i taj snimak poneo u nisu ,jer su mi.ovi iz nase bolnice rekli da oni to ne mogu da rade i da idem ili Beograd ili Nis.U nisu su na pregledu rekli pogledajuci snimak i pregledom ,rekli da nije urgentno,i dali mi papir sta da uradim od analiza pred operaciju.Otisao sam drugu put poneo rezultate sve ok i tada su mu zakazali operaciju koja je sad 11.togTada sam pitao da li.ja da nastavim sa antibioticima oni su mi rekli da nema potrebe jer nista nece da promeni vezano za cistu i da cu svakako posle operacije da dobijem antibiotike koje ce oni da mi prepisu.
Sad sto se tice petka tako.su mi zakazali a iskreno nisam ni zagledao koji je dan i sto mi ne zakazano tek za mesec dana.

Sto se tice otoka nisam imao.ni posle vadjenja zuba ,sem sto mi je nepce bilo spusteno ,ali se ubrzo vratilo.u normalo. Pre 2 dana mi se samo nepce malo nadulo i iznad nosa kao.mali otok koji se oseti pod prstima ,i tad se pojavio.gnoj na rupi od zuba kad sam pipnuo nepce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Ned Feb 06, 2022 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
*** klindamicin od 600mg. je ODLICAN izbor leka (kada se ocekuje tesko vadjenje ili se rade maltipla vadjenja onda se prepisuje i metronidazol u kombinaciji sa klindamicinom). pretpostavljam da ti nisu dali metronidazol da te ne bi PUNO operetili lekovima. u svakom slucaju ODLICAN potez tvog hirurga. kazao sam ti da su oralni/maksilofacijalni hirurzi prave MUNJE.
- kazi mi koliko ti je pilula jos ostalo? napisi mi, ako imas flasicu kod sebe, tacan datum kad su ti izdali lek?
- da li su ti prepisali da uzimas klindamicin 4X na dan? ako jesu … kako si ga ti uzimao, da li si preskakao termine?
- kad kazes da ti se nepce “spustilo" … mislis da si tu otekao? da li sam u pravu?
- sa spoljne strane tu gde si “malo otekao kod nosa" stavi nesto hladno. uvi kockicu leda u maramicu i stavi tu direktno preko otoka. ako osetis neprijatnost na kozi znaci da si preterao sa hladnocom!
- NEMOJ da stavljas led direktno na kozu! maramicu sa ledom drzi SAMO 10-15 min i onda skini da se malo odmoris (recimo 20-tak min) i onda ponovo … i tako u krug. videces da ces se vec kod druge-trece promene MNOGO bolje osecati.
- DRAGO mi je da ti se otok koji ti je u ustima “otvorio”. na tvoju srecu gnoj je probio u usta i … to je MNOGO bolje nego da ti se otvorio na kozi jer bi ti se kad se SVE smiri ostao vidljiv oziljak
- NIKAKO ne smes da dozvolis da ti se taj otok u ustima zapusi jer ces OPASNO da oteknes
- jezikom ili prstom (obavezno operi ruke ili stavi neku rukavicu) predji preko otoka u ustima i polako (sve okolo) pritiskaj, osetices miris gnoja u ustima i to je DOBRO ... samo ne smes da dozvolis da ti se taj otok u ustima zachepi jer onda ce da bude belaj. kad istisnes dovoljno gnoja iz otoka u ustima osetices VELIKO olaksanje. NEMOJ da se sekiras za taj gnoj u ustima … JEDNOSTANO ga ispljuni i jovo-nanovo
- ako se ne osecas komforno da pritiskas otok … ja te razumem. pokusaj onda da napravis negativan pritisak u ustima i vidi da li osecas gnoj, ako ga osecas to je dobro ALI trebace ti MNOGO vise vremena da otok spadne
- ako ima BILO sta sto sam napisao da ti nije jasno, SLOBODN pitaj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Ned Feb 06, 2022 8:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2022 11:30 am
Postovi: 8
Uzeo sam novu kutiju clindomicina 600 za svaki slucaj jer imam jos 5 dana do operacije a metronidazol mi nisu pominjali ostalo mi je jos 4 tableta od proslih . Prvo uzimanje leka bilo je 2 tablete odmah ,a posle po jedna na 8h,sa probiotikom,i uzimao sam ih uvek na vreme. Za otok ,da pojavio se u nepcu ispod prednjih zuba ,bas se tu i spustilo ,pa mi je bilo cudno sto sada kad je proslo dosta vremena,i nesto malo ispod nosa,Jezikom sam blago stiskao o osetio cudan ukus i onda video da iz neke rupica od vadjenih zuba izlazi gnoj.Juce mi je islo nesto po malo i jednog momenta se desilo da sam prilikom pritiska jezikom od jednom kao da je puklo kao da je bilo pod pritiskom i nakupljeno dosta ,kao bubuljicu kada stistes bukvalno mlaz,i posle nekih sat vremena se nepce vratilo u normalu i trenutno nema otoka vise ,povukao se,stvarno cudno. Sad sta je tu je,jos 5 dana do odlaska u nis na operaciju i to je ... Samo se pitam od cega se stvorio taj gnoj ,da li je moguce da je te ciste ili je nesto drugo.Sutra radim RTG snimak da ponesem u nis za svaki slucaj jer me u nisu nisu snimali,gledali su koji sam im odneo,pa cu da vidi dali na snimku postoje neke promene..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Cista u vilici
PostPoslato: Pon Feb 07, 2022 1:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 19, 2016 2:42 pm
Postovi: 131
"Prvo uzimanje leka bilo je 2 tablete odma ,a posle po jedna na 8h" … to je TO sto sam ti pominjao u jednom od prethodnih javljanja to je ta “udarna doza”. znaci tu nema greske, SVE su uradili kako treba i po knjigama. o tome koji ce lek da se prepise i kako da se uzima tu odluku ne donosimo ni ti ni ja nego dr. kod koga si sedeo u stolici i koji te je lichno video. tvoj doktor je doneo odluku da “udarnu dozu” uzmes SAMO jednom a da posle toga nastavis uzimanje leka na svakih 8 sati. to sto nije prepisan klindamicin+metronidazol to je odluka tvog doktora i ja to postujem, on je na osnovu snimka i onoga sto je zatekao kod tebe u ustima odlucio da ti metronidazol nije potreban … i to je OK.
- to sto ti je “puklo” kad si pritiskao jezikom desilo se ono sto sam i hteo, gnoj je izasao napolje i sad ti je laknulo ALI … prica jos NIJE zavrsena jer taj otvor kroz koji ti je izasao gnoj moze PONOVO da bukne/da se zatvori, jos koliko danas-sutra
- to sto se vratilo u normalu i trenutno nema otoka vise, povukao se, stvarno cudno NEMOJ da te to nista cudi jer to smo i hteli, da taj silni gnoj negde izadje. pogledaj sta sam ti ranije napisao … da gnoj izadje negde u usta a ne da ti izadje preko koze jer ostaju oziljci od toga. oziljak je vidan i kod nas je lako, mi oziljak prekrijemo tako sto pustimo bradu ALI devojke/zene budu ocajne jer oziljak je vidljiv ... specijalno ako su zavrsile kod nekog hirurga koji je mesar (a i takvih ima)
- ovaj deo sa rtg. snimkom NIJE mi jasan … znaci ti ides kod jednog dr. koji je dentalni radilog (da, i ta specijalizacija postoji) i onda sa tim snimkom ides kod maksilofacijalnog hirurga u NIS??? znaci u manjem mestu u kojem si ti imaju rentgenski aparat a u NISU na maksilofacijalnoj hirurgiji nemaju rtg. aparat, cudno??? ali ajmo dalje, sta ti je pametno raditi jer imas jos 5 dana do operacije.
- procitaj PONOVO sve sto sam ti vec napisao … da si UVEK odmoran, ispavan, da nisi nervozan, da jedes dobro i deo o cigarama ako pushish … urbane price o tome da ce otok da ti spadne ako usta “samo malo isperes alkoholom” .. od tih ludaka/savetnika BEZI sto dalje … dobices opekotine u ustima koje se jako jako tesko lece.
- STALNO istiskaj taj gnoj … uradi isto sto si do sada radio ... NE SMES da dozvolis da ti se “to” zapusi
- neka ti uzglavlje bude malo vise nego obicno … tako ce gnoj lakse da ti izlazi iz usta.
- zovi sutra OBAVEZNO kliniku u nishu i kazi im da si otekao (i ako trenutno nisi). zasto? ako dodjes, cak i malo otecen na operaciju, morace (definitivno) da ti odloze operaciju jer ... ako pacijent ima otok u otecenim (citaj infektivnim ustima) NIKADA i NISTA se ne radi i tu NEMA izuzetaka … i jos nesto, anestetik ne deluje u otecenoj/kiseloj sredini pa ti sad vidi
- kazi da si razgovarao sa jednim svojim rodjakom koji je zubar i da ih je on zamolio da kazu sta misle da pocnes PONOVO da pijes ant.biotike (klindamicin) ALI ne od danas nego na 48-72 sata pre operacije, znaci u utorak/sredu. zasto? zato sto je ant.biotiku potrebno od 48-72 sata da pocne da radi. to je STANDARDNO preoperativno pravilo kad se predoseca belaj kao kod tebe … pacijent se pokrije ant.bioticima 48-72 sata pred operaciju a POSLE operacije nastavi da pije lekove kako je prepisano i SVE bude kao rukom odneseno. ako ti kazu da odma pocnes da pijes klindamicin uradi TACHNO tako kako su ti kazali
- pitace te SIGURNO koliki je otok … standardno je da se kaze da je ili velichine pirincha ili velichine graska ili velichine oraha a kod pacijenata koji dugo cekaju moze da bude i velicine manje teniske loptice … ti im kazi da je spoljni otok velicine pirinca/graska a unutrasnji otok na pola puta izmedju graska i manjeg oraha. kazi da te spoljni otok i ne brine mnogo ali zbog unutrasnjeg otoka ne mozes niti da spavas niti da jedes i da imas utisak da ces da se ugusis. bitno je da im kazes da se otok u ustima po nekada smanji ALI da ti ponovo tokom dana poraste i da JASNO mozes jezikom da ga napipas. na osnovu onoga sto su do sad uradili (a do sada su SVE uradili po knigama) SIGURAN sam da ce ti kazati da ili odma pocnes sa klidamicinom ili na 48-72 sata pre operacije. ja mogu da ti kazem kako da preoperaciono pijes klidamicin ALI bolje je da doziranje cujes od svog zubara.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: