Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u zubu iz koga je koren vadjen
PostPoslato: Sub Okt 01, 2016 3:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 01, 2016 3:13 am
Postovi: 2
Pozdrav,

Ja se javljam sa prilicno nezgodnim problemom. Evo u cemu je stvar. Pre otprilike 2 godine sam imao probleme sa umnjakom sa desne gornje strane vilice. Kad sam otisao kod zubara ispostavilo sa de je zub bio potpuno kvaran (karijes) i tad su mi odradili proceduru vadjenja korena. Sve je proslo kako treba i ja 2 godine nisam imao nikakav problem.sad da se vratim u sadasnjost, cetvrtak na petak vece (sada ova tekuca nedelja) poceo je da se javlja vrlo slab bolu zubu. Nisam pomislio da je nesto strasno, oprao sam zube i lego da spavam. Petak ujutro sam se probudio sa prilicno snaznim bolom u tom istom zubu i cestim osecajem pulsiranja.zub nije osetljiv na hladnocu ili toplotu, nit boli jace nit slabije sto se toga tice. Ali zato je prilicno osetljiv na pritisak. Ja u ponedeljak idem kod zubara da pregleda i da vidimo sta dalje, ali me zanima u cemu moze biti problem i kako da sebi olaksam patnju jer je bol prilicno jak i konstantan. Slicno kao kad je bio pokvaren pre vadjenja kanala ali izuzev osetljivosti na hladnocu.

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u zubu iz koga je koren vadjen
PostPoslato: Uto Okt 11, 2016 9:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нису лепо извадили живац.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u zubu iz koga je koren vadjen
PostPoslato: Sub Okt 29, 2016 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2011 2:39 pm
Postovi: 24
I ja imam potpuno isti problem. Razlika je samo u tome što mi se krunica zuba polomila :-( Mene interesuje da li taj jak bol može da prođe i sam od sebe ili je to nemoguće? Imam problem zbog kog ne mogu odmah da odem kod zubara :-(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u zubu iz koga je koren vadjen
PostPoslato: Sub Okt 29, 2016 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 01, 2016 3:13 am
Postovi: 2
Pozdrav,

Vec sam bio kod zubara vise puta. Zub nije bio lepo ociscen. To je sestica, s gornje desne strane. Prvi zubar koji je to radio kad se zub pokvario ocistio je samo 1 kanal od 3 i taj jedan nije bio lepo ociscen. Ceo zub se inficirao i postao gangrenozan. Sada je uradjena kompletna revizija i nakon 3 nenelje lecenja zub je sada ponovo plombiran i problem vise ne postoji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u zubu iz koga je koren vadjen
PostPoslato: Sub Okt 29, 2016 11:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Dejan1994 je napisao:
Pozdrav,

Vec sam bio kod zubara vise puta. Zub nije bio lepo ociscen. To je sestica, s gornje desne strane. Prvi zubar koji je to radio kad se zub pokvario ocistio je samo 1 kanal od 3 i taj jedan nije bio lepo ociscen. Ceo zub se inficirao i postao gangrenozan. Sada je uradjena kompletna revizija i nakon 3 nenelje lecenja zub je sada ponovo plombiran i problem vise ne postoji.

Одлично.

Stefi1987 je napisao:
I ja imam potpuno isti problem. Razlika je samo u tome što mi se krunica zuba polomila :-( Mene interesuje da li taj jak bol može da prođe i sam od sebe ili je to nemoguće? Imam problem zbog kog ne mogu odmah da odem kod zubara :-(

Може да прође ако живац одумре због константног бола али тек тада настају проблеми.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u zubu iz koga je koren vadjen
PostPoslato: Sre Nov 02, 2016 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2011 2:39 pm
Postovi: 24
Ja sam vec pisao zbog konstantnog bola tokom vikenda i otoka.

U utorak tj juče sam išao na hirurško odeljenje i zub mi je pod otokom izvađen. Sada me pak nešto drugo brine. Da li je normalno da i dan nakon intervencije bolucka sa strane gde je zub vadjen a i sami zubi boluckaju na pritisak. Takođe da dodam da mi rana više ne curi... tačnije nema krvi u pljuvački. Hvala na odgovoru unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u zubu iz koga je koren vadjen
PostPoslato: Čet Nov 03, 2016 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Може да болуцка, наравно, али бол мора да се свакодневно смањује.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: