Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Ned Jul 02, 2006 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 28, 2006 11:09 am
Postovi: 3
Da li neko zna nesto o bezmetalnoj keramici?Interseuje me i strucno misljenje ali i nesto iz licnog iskustva.Znacila bi mi i preporuka za nekog dobrog zubara u Beogradu koji se bavi time.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 12, 2006 5:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 12, 2006 5:30 am
Postovi: 1
Ovo i mene interesuje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 09, 2006 6:58 pm
Postovi: 6
viborita je napisao:
Ovo i mene interesuje...


BEZ METALNA KERAMIKA JE PROSTO REČENO KRUNICA KOJA SE IZNUTRA NE ISPUNJAVA METALOM ,VEĆ JE CELA IZRAĐENA OD ONOG BELOG MATERIJALA ZA KOJI NE ZNAM KAKO SE ZOVE ALI LEPO IZGLEDA,JA SAM U TOJ SADA FAZI I TE KRUNICE TREBA DA STAVIM ZA NEKI DAN.NADAM SE DA ĆE BITI DOBRE I LEPE JER SU U PITANJU RELATIVNO VELIKE PARE.(250 EVRA JEDAN)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 29, 2007 2:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
Mnogi se bave i rade bezmetalnu keramiku,ali vam je jako bitno da nadjete dobrog stomatologa koji saradjuje sa jednako dobrim tehnicarem ! Bezmetalna keramika je sjajna,naravno za slucajevi koji su indikacija za bezmetalnu - postoje mnogi slucajevi koji suu kontraindikovani za nju (na moju veliku zalost spadam u njih).
Beli materijal koji je neko ovde naveo je vita in ceram - alumina ili zirconium(koji po meni fantasticno izgleda i kosta- pod uslovom da se adekvatno uradi). Po meni sve pohvale,tamo gde se moze,za bezmetalnu! :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 31, 2007 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 31, 2007 3:16 pm
Postovi: 4
Da li neko moze da mi predlozi dobrog zubara, odnosno proteticara jer bih volela da uradim bezmetalnu krunicu?
-debra-,da li mozes da mi kazes gde si radila i da li si zadovoljna,jer pretpostavljam da si sada vec stavila krunice?
Pozdrav svima![/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zirkon-Oxid
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 15, 2007 2:47 pm
Postovi: 4
Prasak ZrO2 poznat kao cirkonoxid iz grupe oksidne keramike je najnovija varijanta "bezmetalne keramike". Vrhunska tehnika. Nedavno stigla i u Srbiju. Otkrivena pre 5 godina od strane studenata na katedri za sinteze umetnih materijala u Cirihu. Odlicna primena u zubotehnici. Problem: trazi specijalna znanja i iskustvo. Vrlo dugotrajna (moze za zivota da se ugradi na/u zub, onda da se prenese u naslestvo deci i unucima i jos uvek nece da se podere). Vrlo postojana, za sada nisu poznate hemijske reakcije u usnoj supljini. Postoji mala doza radioaktivnog zracenja ali daleko manja nego iz kineskih porculanskih solja za kafu. Cena je izuzetno povoljna: u nabavi svega oko 10% skuplja neko klasicna keramika. Mada dobavljaci i zubotehnicari lazu i tvrde kako je to jako skupo ( 2 do 3 puta skuplje) i na taj nacin pokusavaju da ogule i zubare i pacijente. Termicki prelazi u tecno stanje tek na oko 2700°C (znaci treba imati savremenu opremu). Na sobnim temperaturama se moze uz pojedine trikove dovesti iz praskastog u cvrsto stanje - sto neopremljeni zubotehnicari i rade - ali time se izaziva jedna specificna vrsta elektrolize u usnoj supljini. Dakle oprez, pre ugradnje vas zubar prvo treba da napravi elektroliticki test (ako moze i ako zna kako!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zirkon-Oxid
PostPoslato: Sre Avg 15, 2007 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 15, 2007 2:47 pm
Postovi: 4
Prasak ZrO2 poznat kao cirkonoxid iz grupe oksidne keramike je najnovija varijanta "bezmetalne keramike". Vrhunska tehnika. Nedavno stigla i u Srbiju. Otkrivena pre 5 godina od strane studenata na katedri za sinteze umetnih materijala u Cirihu. Odlicna primena u zubotehnici. Problem: trazi specijalna znanja i iskustvo. Vrlo dugotrajna (moze za zivota da se ugradi na/u zub, onda da se prenese u naslestvo deci i unucima i jos uvek nece da se podere). Vrlo postojana, za sada nisu poznate hemijske reakcije u usnoj supljini. Postoji mala doza radioaktivnog zracenja ali daleko manja nego iz kineskih porculanskih solja za kafu. Cena je izuzetno povoljna: u nabavi svega oko 10% skuplja neko klasicna keramika. Mada dobavljaci i zubotehnicari lazu i tvrde kako je to jako skupo ( 2 do 3 puta skuplje) i na taj nacin pokusavaju da ogule i zubare i pacijente. Termicki prelazi u tecno stanje tek na oko 2700°C (znaci treba imati savremenu opremu). Na sobnim temperaturama se moze uz pojedine trikove dovesti iz praskastog u cvrsto stanje - sto neopremljeni zubotehnicari i rade - ali time se izaziva jedna specificna vrsta elektrolize u usnoj supljini. Dakle oprez, pre ugradnje vas zubar prvo treba da napravi elektroliticki test (ako moze i ako zna kako)!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zirkon Zubi
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 6:24 pm
Postovi: 1
Ovo sto se ZnO2 tice mislim da je najgluplji prilog sta sam procitao zo sada.
Sobzirom da se bavim 20 godina prodajom materiala za Stomatologiju u Nemackoj duboko sam uveren da je ovaj sagovornik izfrustriran stomatolog ili jednostavno nije upucen. U Srbiji je trenuto najeftiniji Zirkon zub u svetu. Ako se uzima u obzir da zubni tehnicar mora da investira izmedju 20000 do 250000 Eura u potrebnu opremu. sa klasicnom opremom se ovaj novi materijal nemoza obraditi!
Inace rezultati su fenomenalni!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:02 pm
Postovi: 42
Lokacija: Beograd
Ja sam pre par nedelja zamenila zub dvojka gornja desno metal keramiku za bezmetalnu. Jeste skupo ali izgleda kao prirodni zub. Kad pogledam u neke osobe tacno vidim da su radili metalkeramiku- primecuje se dok ovo izgleda veoma prirodno. Naravno da je skupo ali kad se menja jedan do dva zuba nije.
Da bi nasli dobrog stomatologa neophodno je da vidite na nekom njegov rad pa da pitate gde je radio. Mislim da onaj sto izradjuje krunice najbitniji u celoj stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 10:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 1:11 am
Postovi: 159
Lokacija: Karaburma
Ova prica o bezmetalnoj keramici mi je poznata jer imam jednu takvu vec par godina i stvarno jedino ona (u odnosu na ove stare) i izgleda prirodno.I interesuje me jel' to u stvari PROCERA ?
Skoro sam videla reklamu na netu za Procera krunice i nisam uspela da shvatim u cemu je razlika i da li je uopste ima?
Jel' rec o istoj keramici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 24, 2008 12:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:37 pm
Postovi: 81
Principi izrede bezmatalne keramike su mane-vise slicni.Da ne davim mnogo sa tehnickim detalima,rezultat je na kraju uvek isti.Razlike se uglavnom svode na tehnologiju izrade u samoj laboratoriji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
Bianca,dobro dosao! Najzad malo zapadne stomatologije... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 12:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:37 pm
Postovi: 81
Da.Zapadna stomatologija po srpskim cenama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: molim za ime stomatologa! :)
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 19, 2008 11:50 am
Postovi: 11
Molim sve vas koji ste uradili ovu bezmetalnu varijantu i zadovoljni ste,da mi preporucite stomatologa u Beogradu!
Hvala i pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 11:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 1:11 am
Postovi: 159
Lokacija: Karaburma
Dundica ! je napisao:
Ova prica o bezmetalnoj keramici mi je poznata jer imam jednu takvu vec par godina i stvarno jedino ona (u odnosu na ove stare) i izgleda prirodno.I interesuje me jel' to u stvari PROCERA ?
Skoro sam videla reklamu na netu za Procera krunice i nisam uspela da shvatim u cemu je razlika i da li je uopste ima?
Jel' rec o istoj keramici?






A zar niko nema da odgovori?
Pitanje je jos aktuelno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: