Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 2:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 12:57 pm
Postovi: 8
ne znam na šta tačno misliš vanilice, sebi da slikam u ustima to mi je malo teže, ako si mislila na doktora, njegovu sliku nemam :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2012 4:24 pm
Postovi: 6
sikoracs je napisao:
ne znam na šta tačno misliš vanilice, sebi da slikam u ustima to mi je malo teže, ako si mislila na doktora, njegovu sliku nemam :(

Mislim da slikaš svoj OSMEH, kao što je to uradio na pr. član Bojsha :D , ali ako ti to predstavlja problem, razumeću naravno.
Normalno je da želim da vidim rad zubara pre nego mu sednem na stolicu... :wink:
Reci mi da li si ti negde video ili si išao onako, naslepo...?
Postoji još jedna klinika u Subotici koja radi po ceni od 15.000 RSD cirkonijum-keramiku, ali ne znam nikog ko je tamo radio, pa su otpali u startu :( pa mi mnogo znači tvoja preporuka za Leona... Hvala u svakom slučaju, na svim informacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 12:57 pm
Postovi: 8
Ovako vanilice, da se slikam baš bi i mogao, alo verovatno ne bi puno vredelo, pošto ja imam bočni most gore desno. Rođo mi reče, da u Subotici rade cirkon neki sa starom metodom i da su oni skuplji i da se dosta dugo čeka na rad. Ja sam odabrao doktora na preporuku rođaka, a doktor mi je pokazao sajt laboratorije koja je jedina sa CAD/CAM opremom u Vojvodini od Novog Sada do Segedina. Oni izrađuju radove u roku od 48 sati od dobijanja otiska, a na njihovom sajtu su slike pacijenata koje su oni radili sa svojim referentnim zubarima, među kojima je i Dr. Leon kao i doktorica Kalić Palfi Dr. Ana - tel: 024-20238


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 10:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2012 4:24 pm
Postovi: 6
sikoracs je napisao:
Ovako vanilice, da se slikam baš bi i mogao, alo verovatno ne bi puno vredelo, pošto ja imam bočni most gore desno. Rođo mi reče, da u Subotici rade cirkon neki sa starom metodom i da su oni skuplji i da se dosta dugo čeka na rad. Ja sam odabrao doktora na preporuku rođaka, a doktor mi je pokazao sajt laboratorije koja je jedina sa CAD/CAM opremom u Vojvodini od Novog Sada do Segedina. Oni izrađuju radove u roku od 48 sati od dobijanja otiska, a na njihovom sajtu su slike pacijenata koje su oni radili sa svojim referentnim zubarima, među kojima je i Dr. Leon kao i doktorica Kalić Palfi Dr. Ana - tel: 024-20238


Da sumiramo :D, znaci, dr Leon u sardnji sa Gabilabi timom su tebi odradili osmeh?? Ok. A sta je sa dr Anom? Ona je jos jedna varijanta koja dolazi u obzir? :D Izvini sto te maltretiram, ali...moram znati sve detalje, jako mi je vazno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 12:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 12:57 pm
Postovi: 8
Vidi vanilice, ja sam dosta obišao širu okolinu zbog ovog pitanja, jer sam i ja bio u istoj situaciji kao ostali, preskupo do boga !!
Skoro godinu dana sam otezao tu zamenu mosta, pošto imam dosta velikog poznanstva po Vojvodini, počeo sam se raspitivati i u Mađarskoj, i onda sam sasvim slučajno naleteo na baner imenovane laboratorije na sajtu jednog dnevnog lista. Naravno, prvo što mi je privuklo pažnju je bio cirkon, odmah sam kliknuo na cenovnik i ostao bez reči, narednog dana sam pitao svog stomatologa zašto to kod njega košta tako skupo, a objašnjenje je stiglo u obliku kao tehnička cena skupa, skupi materijali, specijalan postupak i slično. Posle toga sam otišao kod svog poznanika u Bečej, koji je inače stomatolog i porazgovarao o svemu tome i sa njim, on mi je objasnio, da su to sve folovi po sistemu zgrabi pare i beži, i on radi sa dotičnom tehnikom i nema nikakve fame, ljudi rade najsavremenijom računarski navođenom mašinerijom masovnu proizvodnju zuba, i nema greške, "ako uzmeš dobar otisak, dobiješ 100% identičan rad" objasnio je. Posle toga sam nazvao laboratoriju, bili su veoma ljubazni ali nisu želeli da me upute na nekog njihovog zubara, muški glas me je veoma fino ali kategorički odbio sa objašnjenjem, da je odabir stomatologa pitanje poverenja između zubara i pacijenta, i da oni rade i za druge laboratorije, koje nisu u mogućnosti da investiraju u ovakvu opremu samo cirkon, a u drugoj laboratoriji nanesu keramiku ali sam bio uporan i kod drugog pokušaja mi je ženski glas na pitanje "ko su vaši referentni zubari", dala dva imena i dva telefonska broja, koje sam i ja tebi napisao. Ja sam se odlučio za Dr.Leona jer je moj rođak iz Subotice njegov pacijent, drugu doktoricu ne poznajem, ali je referentni zubar dotične laboratorije. Toliko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 8:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 12, 2012 4:24 pm
Postovi: 6
sikoracs je napisao:
Vidi vanilice, ja sam dosta obišao širu okolinu zbog ovog pitanja, jer sam i ja bio u istoj situaciji kao ostali, preskupo do boga !!
Skoro godinu dana sam otezao tu zamenu mosta, pošto imam dosta velikog poznanstva po Vojvodini, počeo sam se raspitivati i u Mađarskoj, i onda sam sasvim slučajno naleteo na baner imenovane laboratorije na sajtu jednog dnevnog lista. Naravno, prvo što mi je privuklo pažnju je bio cirkon, odmah sam kliknuo na cenovnik i ostao bez reči, narednog dana sam pitao svog stomatologa zašto to kod njega košta tako skupo, a objašnjenje je stiglo u obliku kao tehnička cena skupa, skupi materijali, specijalan postupak i slično. Posle toga sam otišao kod svog poznanika u Bečej, koji je inače stomatolog i porazgovarao o svemu tome i sa njim, on mi je objasnio, da su to sve folovi po sistemu zgrabi pare i beži, i on radi sa dotičnom tehnikom i nema nikakve fame, ljudi rade najsavremenijom računarski navođenom mašinerijom masovnu proizvodnju zuba, i nema greške, "ako uzmeš dobar otisak, dobiješ 100% identičan rad" objasnio je. Posle toga sam nazvao laboratoriju, bili su veoma ljubazni ali nisu želeli da me upute na nekog njihovog zubara, muški glas me je veoma fino ali kategorički odbio sa objašnjenjem, da je odabir stomatologa pitanje poverenja između zubara i pacijenta, i da oni rade i za druge laboratorije, koje nisu u mogućnosti da investiraju u ovakvu opremu samo cirkon, a u drugoj laboratoriji nanesu keramiku ali sam bio uporan i kod drugog pokušaja mi je ženski glas na pitanje "ko su vaši referentni zubari", dala dva imena i dva telefonska broja, koje sam i ja tebi napisao. Ja sam se odlučio za Dr.Leona jer je moj rođak iz Subotice njegov pacijent, drugu doktoricu ne poznajem, ali je referentni zubar dotične laboratorije. Toliko.

Hvala, puno, puno. Mnogo si mi pomogao. I ja tumaram već duže vreme...ali, znaš ''ko traži, taj i nađe'' 8) Puno pozdrava i još jednom hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Čet Mar 15, 2012 10:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 10:58 pm
Postovi: 11
Lokacija: novi sad
sikoracs hvala do neba na ovim informacijama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Pet Mar 23, 2012 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 10:58 pm
Postovi: 11
Lokacija: novi sad
Ja bih zamolila sve koji su radili cirkonijum keramiku da napisu gde su radili ,po kojoj ceni, kako su zadovoljni i naravno ne bi bilo lose da se okaci i neka slika. Cena kod Dr.Leona iz Subotice je 150e po clanu ali nazalost on nije slikao svoje radove,kako onda da se odlucim za njega?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Ned Jun 10, 2012 7:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 3:32 am
Postovi: 14
Iako nisam preterano strucan kada je su u pitanju stomatoloski termini,buduci da je ovde rec o bezmetalnoj keramici (znaci keramickom zubu) bilo mi je logicno da ovo pitanje (ili pitanja) postavim ovde,a nadam se da ce biti dobrih odgovora...:)

Zube radim,a uvek sam i radio,kod "drustvenog" zubara-znaci dom zdravlja i sl. Sad skoro mi je pukao prednji zub,jedinica,koji je bio vec lecen i imao plombu. Ipak,kada sam otisao kod moje sadasnje zubarke za njeno misljenje (sa rentgenskim snimkom,naravno) ona je otisla kod proteticarke,koja je izgleda glavna tu i koja me odmah pitala :"Gde si to radio". Ispostavilo se da mi nije dobro uradjen zub,odnosno napunjen kanal ili tome sl.,prilikom lecenja,a i video sam promenu boje zuba "iznad plombe",pa je sad posle par godina i pukao skroz.

Sad moram,kako mi kaze,da ponovo uradim isto,stavim "kocic" i keramicki (?) zub. Problem je taj sto,iako je savesna i hoce da dobro uradi,materijali su im losi i to vidno-svaka plomba mi je do sad ili potamnila ili ispala,ili oboje. Pitanje je samo vremena kad cu imati problema sa tretiranim zubom.
Ipak,kad sam im to i predocio i pitao ima li neka razlika u nivou kvaliteta tog keramickog zuba koji moram staviti,oni su odmah to negirali. Vidite,cak i ja znam da ima razlike u kvalitetu.

Ne znam da li za keramicki zub treba i bezmetalni kocic ,a ne metalni (tako su ga nazvali,ako sam dobro cuo-valjda titanijumski pre ce biti,ako se ne varam)-pa se pitam kakav li ce da mi stave zub i koliko ce to biti trajno,funkcionalno i generalno kvalitetno.
Posto ima dosta iz NS ovde na forumu,da li neko zna kakav se nadogradjuje zub kod drustvenog zubara u Domu zdravlja,a ja idem na Liman (posto sam odavno cuo da su oni "glavni" a novo naselje nisam niti uzeo u obzir,posebno sto i poznajem ovu doktorku ovde),gde se ili ko to za njih pravi (kakav materijal,da li njihovi tehnicari,itd) jer se svakako placa,mada jeftinije od privatnog....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Ned Sep 23, 2012 8:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 03, 2010 1:06 am
Postovi: 9
Na kraju jel neko bio do Dr. Dimitrijević Leona?
Neki utisci, fotografije...?
Cena deluje veoma primamljivo, samo je pitanje da li zna covek sta radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Ned Sep 30, 2012 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 1:00 pm
Postovi: 1
mtopic je napisao:
Na kraju jel neko bio do Dr. Dimitrijević Leona?
Neki utisci, fotografije...?
Cena deluje veoma primamljivo, samo je pitanje da li zna covek sta radi.


:-? I ja isto cekam jos od ljetos da neko posalje fotografije njegovoih radova,ali nista,pa sam juce odlucila poslati mail labaratoriji
s kojom on saradjuje. I prenosim to u cjelosti...

>
> Postovana Gabi!
>
> Imate li radove s cirkonijum-keramikom, koje je radio dr.Leon Dimitrijevic? Na forumima je veoma cenjen stomatolog,al nikako neko da postavi slike,(a, mnogi pitaju i cekaju) koje bi nam puno znacile.
> Unapred HVALA!
>
> Ljiljana iz Bijeljine
>
Poštovana Ljiljana !

Mi retko arhiviramo izrađene zubne nadoknade na našem sajtu jer bi to zbog količine bilo malo problematično, međutim, ako pogledate na našem sajtu radove pod nazivom "neinvazivni fiksnoprotetski radovi - inlay mostovi", ili "bezmetalne keramičke krunice", to su radovi koje je u konkretnom slučaju radio Dr Leon Dimitrijević.

S poštovanjem,

GABI LABI

.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Sre Okt 10, 2012 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 16, 2012 4:09 pm
Postovi: 13
Postovani od srca Vam svima preporucujem dr Aleksandra Markovica (ordinacija se nalazi u Bulevaru Mihaila Pupina 10, zgrada G, visoko prizemlje, lokal 11, tel 064 369 91 98 ili 011 31 31 100). Strucnost, kvalitet rada i povoljne cene! Vrhunski saradnici tehnicari!




Pročitaj više: stomatologija/potreban-savet-dobrom-stomatologu-proteticaru-t4044-15.html#ixzz28tRgbHEk


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Uto Okt 16, 2012 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 16, 2008 10:58 pm
Postovi: 11
Lokacija: novi sad
pre nekoliko dana sam bila kod dr Ljiljane Vujovic na N.Beogradu.Ono sto mogu da kazem je da je sama doktorka imala prelep rad od cirkonijum keramike u ustima.Pogledala sam takodje i slike njenih radova,cirkonijum keramika je uvek jako dobro izgledala.Ono sto me je zbunilo su metalokeramicki radovi,ne samo sto se vidi ogromna razlika u estetici,nego mi nije bilo jasno zasto se iz aviona vidi da je u pitanju metalokeramicki rad? A zasto? Zato sto sam bila ubedjena da ce njeni i metalokeramicki radovi biti jako dobri jer znam da cak i oni mogu jako dobro izgledati ako je dobar stomatolog, naravno i tehnicar,a i licno sam se uverila na primeru moje prijateljice koja je pre 15 godina radila metalokeramicki most u Pristini a koji je bio savrsen.Ostalo mi je nejasno sta je u pitanju iako nagadjam.Cena cirkonijum keramike je 300 e po clanu,papreno do zla boga.Ja licno odlozila sam rad do daljneg,sve u nadi da cu pronaci nekog povoljnijeg,stalno govorim da verovatno ima jos njih koji to jako dobro rade za manje para.A i jos jedna stvar,predlagala mi je izbeljivanje donje vilice da bi gornju napravila malo beljom,ja sam se izjasnila da to ne zelim,jer bih onda morala svremena na vreme to stalno da radim , a ne znam kako ce da se ponasaju moji zubi,a kafoman sam,a dodatni troskovi nepotrebni itd...Zato molim jos jednom one koji su radili cirkonijum keramiku, gde su radili,kog koga,kako su zadovoljni i naravno slikajte ljudi i posaljite svoje slike.Kad su kritike u pitanju prvi smo u kritici a kad treba neko da se hvali tajac.Ja obecavam da cu prva okaciti slike cim budem uradila zube


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Uto Mar 05, 2013 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 05, 2013 4:36 pm
Postovi: 1
Dragi Nebojsa,
Zahvaljujemo se na lepim recima i utiscima, drago nam je da ste zadovoljni!
Puno pozdrava od celokupne ekipe Kodent-Mikodental! :)
Pozdrav za sve forumase. Za bilo kakvu informaciju i stručan savet tu smo za Vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Čet Mar 07, 2013 7:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 07, 2013 6:29 pm
Postovi: 1
Zahvaljujuci komentarima na ovom forumu opredelila sam se da odem do Subotice i u aprilu tamo uradim bezmetalne keramicke krunice. Glavni razlog tome je cena, jer dok je u Beogradu donja granica 230 e koja se krece do 280e, u subotici je 150 ili 160 e. Medjutim, interesuje me da li je neko radio prednje zube kod njih i da li bi poslao sliku ili ako neko zna nekoga ko je to tamo odradio pa da mogu doci u kontakt s tom osobom i vidim njihov rad?
Unapred zahvaljujem na informacijama,
pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: