Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 12:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
Pa cekajte,ako ja sa 50. ili 60. godina ostanem bez zuba i tada stavim implantat koji racunam da ce trajati 30. godina,nadam se da cu docekati da mi ispadne! :lol: A i ako ne docekam,nema veze.Nemam ja mnogo prakse ali se ne slazem sa Vama da nema losih stomatologa,cak sta vise! Videla sam sta se desava kada ispadne implantat i posle tih 6. meseci vestacka kost lepo dopuni prazninu i cak se ponovo implantira na istom mestu.Eeeee,svasta sam ja videla ovako mlada...vise nego vecina mojih kolega i pred penzijom...Puno vas sve pozdravljam i zovem vas da ako dolazite bar leti na CG primorje,budite moji gosti a posebno u ordinaciji u hotelu Maestral na Miloceru.Mnogi poznati stomatolozi su ovde hvatali beleske!Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: CESTITAM !!!
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Ja Vam iskreno cestitam na svim takvim uspesima u implantologiji.
Naravno, nikada ne bih nekome osporio pravo da pristane da mu se ugrade implantati, i da se on nada da ce ostati u kosti trideset godina !!!
Divno je biti takav optimista, a nesto sto je najvaznije :
Ja uopste nisam kompetentan da tvrdim da to ne valja.
Ja samo iznosim svoje iskustvo koje sam sticao, i sticem ga i dalje po Beogradskim ordinacijama.
Tu sam video mnogo radova. A, ti isti stomatolozi, koji se kod Vas odmaraju, e, upravo oni su ti koji te implantate upucavaju, i po Beogradu i po Crnoj Gori.
Znam to pozitivno. Ne zelim o njima ni jednu losu rec da izgovorim, veliki broj njih su moji dragi prijatelji, i, samo mogu reci da su savesni i dobri lekari.
ALI, nije stomatolog krivac ako implant ispadne !!!!!
( Uglavnom ). Kriva je kost, pacijent, navike, godine i jos mnogo toga.
Ja samo kazem da to u moja usta nece da se upuca, N I K A D A !!! Ko voli, nek' izvoli !!!
Srdacan pozdrav, i, hvala na pozivu za odmor.
Ja letujem u Grckoj, ne zato sto sam krem ovoga drustva pa mi je ispod casti da odem u CG, nego zato sto mi vise prija i narod, i plaza i muzika i ambijent i ono najvaznije, sto je plicak sa peskom, pa moja deca mogu da se brckaju u plicaku.

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 8:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
Nisam ni ja crnogorka,vec sosa iz Banata al sam se pre 8. godina zaljubila u jednog primorca i ostala ali Grcku volim jer sam se kao dete i ja brckala po tim plicacima,sve dok nije dosao rat.Al,ajde,to je druga prica.Predpostavljam da znam o kojim dr iz Bg pricate ... Onom "najelitnijem" sam par puta asistirala i ne bih komentarisala ni strucnost ni ljudskost.Ali trgovac je pravi !!! No,nije bitno,misljenja su razna i lepo je sto ih razmenjujemo.Pozdrav sa mora! :


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 4:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:37 pm
Postovi: 81
Mogu samo da se slozim sa kolegom u svemu sto je rekao.Sto se mene tice ako dozivim 50-60 godina,mislim da mi nece biti preterano bitno da li cu da nosim implantate.Zadovoljicu se i sa protezom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Eto ti sad !!!
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 5:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 15, 2007 11:18 pm
Postovi: 34
Lokacija: Beograd
Joooooooooooooooj, Soso moja, pa di ode u brda ?!
:-?
Sta ces sade raditi ???
Ajde, salu na stranu, ma, ima ih svakakvih, sta da radis.
Nase je da cutimo, i da gledamo. Znas kako juznjaci kazu ( ja sam inace sa Cubure, tako da ne pripadam juznjacima ) : Sirotinjsko je da trupa, ama, corbadzijsko samo da gleda !!!
E, tu sam corbadzija, veruj mi.
Znas, Soso moja, vecina tih velikih specijalista su na jedvite jade zavrsili fakultete, pa sad, kad odu u unutrasnjost, pa i u Crnu Goru, zasto to ne reci, glume strucnjake kao da su juce pre podne izmislili turbinu i sondu. Ali, to pustimo njima.
Znas, ja sam vec preko dvadeset godina zubni tehnicar, i uvek lekaru kazem isto:
MOJI SARADNICI SU LEKARI, SPECIJALISTI, OBICNI STOMATOLOZI, PA I PO NEKI REDOVNI PROFESOR STOMATOLOSKOG FAKULTETA. A VASI SU, DRAGI DOKTORE, SVI ONI BEZOBRAZNI, PROSTI, GLUPI, PA I PO NEKI PAMETAN, KOJI SEDNU NA STOLICU. PA, KO IMA BOLJE SARADNIKE, A ??? :lol: :D :wink:

_________________
Za pametnog coveka, svaki dan je novi zivot !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 5:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 06, 2008 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 28, 2006 11:09 am
Postovi: 3
Zdravo svima!
Ja sam prosle godine postavila ovu temu o bezmetalnoj keramici. Tada sam bila u strahu i nisam znala sta da radim, ni kom zubaru da se obratim, jer sam zbog strasno loseg iskustva izgubila poverenje u tu profesiju, odnosno ljude koji se njome bave.
Sa stidom moram priznati da nekoliko godina nisam isla kod zubara zbog toga. Estetski, najveci problem mi je predstavljala gornja jedinica zbog koje sam cak prestala da se smejem ili sam pravila neke grozne grimase :-?
Na kraju sam skupila hrabrost i otisla kod zubara. Dugo sam trazila, raspitivala se, i na kraju sam se odlucila prema nekoj svojoj proceni i osecaju za jednu ordinaciju.
Prosle godine u septembru sam stavila bezmetalnu krunicu i moram da kazem da sam PREZADOVOLJNA! Uopste se ne primecuje da nije moj zub. Izgleda potpuno prirodno. Zubar se zove Dejan Lisjak i mislim da je odlican zubar, a kako sam videla saradjuje sa odlicnim tehnicarom. Kada sam otisla na ugradnju, i zubar i tehnicar su bili tu i savetovali su se samnom o izgledu zuba. Nekoliko puta su ga doradjivali, tu na licu mesta.
Eto, to je moje iskustvo. Ako neko zeli moze da me kontaktira na pp i poslacu ime i telefon ordinacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 07, 2008 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2008 11:22 pm
Postovi: 1
E , ja sam moram nesto da napisem na tu temu. Dugo sam se razmisljala da li da nesto radim sa prednjim zubima, i kad sam se rasila nisam se pokajala. Uradila sam 6 prednjih zuba od bezmetalne keramike kod zubara kod kog je i moja drugarica radila keramicke ljuskice. Ispalo je super i pre nego sto smo poceli , dr i tehnicar su mi napravili model buducih zuba od nekog plasticnog materijala. Ja sma otisla kuci, posavetovala se sa mojimai odlucila da ih ut]radim u obliku koji su predlozili. Za 4 dana bili su gotove prave krune. Doktor je Igor Ristic, proteticar mladji ali dosta ,,in`` i ponudio mi je Proceru ili cirkon keramiku, jer sumi zubi bili dosta osteceni. Ljuskice kod mene nisu mogle Ja sma izabrala proceru i izgleda super. Ko hoce vise podataka neka salje pp.
ciao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 20, 2008 10:21 pm
Postovi: 3
molim nekog za savet.imam 40 godina, zaposlena sam.
sta meni ostaje kao mogucnost, ako mi stomatolog izvadi u gornjoj vilici 4,5,6,7 i levo i desno, 8 su mozda za popravku, 2 levo je losa zbog karijesa,a i 1 levo.
znam da je ovo strahota, ali pomozite mi svojim iskustvima, savetima- licnim i strucnim.
ne znam da li treba da dodam da umirem od straha pri pomisli na zubara....ali vise nemam kud. :oops:
hvala i pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 6:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 6:18 am
Postovi: 8
evo ovakoo, licno imam mnogo iskustva sa raznim zubarima, i svima licno preporucujem da bar pokusaju da izbegnu drzavne stomatologe, i stomatologe u opste, jer to su ljudi koji ce vam dati informacije koje vi zelite da cujete, nece vam reci sve probleme i muke koje ce vam doneti taj zahvat i naravno samo da vam uzmu pare ...

skoro sam stavio krunicu(od metala i keramike) i izgleda ko da je plasticna, jbg zzeznuo sam se ali sada sam se naoruzao informacijama i nemoze me preci ni jedan stomatolog a i ako pokusa oteracu ga tamo gde zasluzuje da ide... inace vidjao sam razne radove tkz bezmetalnih krunica i to izgleda super prirodno, to rade sve holivudske zvezde itd..
ali problem je sto je porculan nedovoljno jak materijal i moze doci do pucanja ( sto krivicom tehnicara ako nije dobro napravio krunicu ili krivicom korisnika, ako je pokusao da pregrize nesto tvrdje od sopstvenih zuba) preporucljivo je bezmetalne krunice staviti samo na prednje zubice jer oni nemaju neki veliki uticaj u zvakanju hrane, samo grizu, a voleo bih da vam kazem nesto vise o svojim iskustvima o tim vrstama krunica ali trenutno ga nemam, tako da molim sve one koji imaju ugradjenu bezmetalnu krunicu da podele svoje misljenje sa nama takodje bih molio razne doktrore koji sami sebe reklamiraju kako su odlicni i kako super rade da pritvore usta jer njihovo blebetanje ne govori o njihovom radu vec zadovoljni pacijenti uh.. malo ne povezano ali sta je tu je pozdrav ! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 2:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 1:37 pm
Postovi: 45
Lokacija: Cacak -Ns
Citiraj:
evo ovakoo, licno imam mnogo iskustva sa raznim zubarima, i svima licno preporucujem da bar pokusaju da izbegnu drzavne stomatologe, i stomatologe u opste, jer to su ljudi koji ce vam dati informacije koje vi zelite da cujete, nece vam reci sve probleme i muke koje ce vam doneti taj zahvat i naravno samo da vam uzmu pare ...


:lol: :lol: :lol:
Izbegavajte stomatologe i nemojte prati zube, to vam je moj savet :D...
Hahaha, pa kakvih sve ljudi ima...

NE se sa glagolom zajedno ne pise, djace toga se boj, osim u cetiri reci : necu, nemam, nisam i nemoj! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 27, 2008 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 6:18 am
Postovi: 8
nismo se dobro razumeli, treba ici na redovne preglede kod zubara i treba prati zube, ali drzavni stomatolozi su gori od samog karijesa, upropaste zub i uvek bi da vade zub, treba ici kod zubara u koje imate poverenja i koji su strucni u oblasti u kojoj rade jer sam se nagledao svakakvih zubara i koliko su strucni mislim da ja vise znam o bolestima usta i zuba od njih(, ne zaboravite da je stomatolozima to prvo posao i da tu trebaju da uzmu pare, a sto vi vise imate problema oni vise para i tako zacarani krug, pa da svi ljudi imaju dobre i ne ukvarene zube pa stomatolozi bi izumrli ko dinusaurusi ..... Naranvo nisu svi isti,, ali vecina ovde su ne savesni lekari i ne znam ko njih uopste nadgleda i kontrolise, mogu da rade sta im se oce...
Uzmite implante za primer. vecina zubara ce vam to preporuciti kao najbolje resenje, jer vas nece boleti dok grizete , i odlicno menja vas zub(koji nemate) ali vam nece reci sta u slucaju da ispadne, i sta onda kako dalje,, a zasto pa zato sto implant kosta 600 eura i tu uzimaju najbrze pare

razumem Niku koja je izgubila poverenja u tu profesiju i ja se tako osecam donekle, ali naravno nije sve izgubljeno i treba naci onog pravog, na zubara mislim naravno :D


Hvala Leni sto me je ispravila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 29, 2008 1:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 1:37 pm
Postovi: 45
Lokacija: Cacak -Ns
markozutic je napisao:
drzavni stomatolozi su gori od samog karijesa, upropaste zub i uvek bi da vade zub

Ne znam kako mozes da tako generalizujes stvari. Vecina tih privatnih stomatologa je zanat ucila u drzavnim ustanovama, ako im roditelji nisu ostavili ordinacije.
To sto si ti mozda imao kontakte sa ne bas najboljim strucnjacima, to ne mora da bude pravilo.
JA ti samo zbog toga kazem, jer postoje ljudi koji uzimaju zdravo za gotovo sve sto im se kaze, procitaju,...
Mozda ti neko i poveruje, ne daj Boze.
A to sto kazes da bi stomatolozi izumrli da svi imaju dobre zube...pa da nema stomatologa, jako mali broj ljudi bi imao iole pristojne zube. To ti je zacarani krug...
A za ispravke, nema na cemu, nadam se da nece biti drugog puta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 29, 2008 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2008 2:38 pm
Postovi: 12
dajte ljudi,hoce li se javiti neko da se pohvali sa dobro uradjenim bezmetalnim krunicama i preporuci dobrog proteticara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 30, 2008 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 25, 2008 6:18 am
Postovi: 8
da li neko zna kako izgledaju zlatno-porculanske krunice ? malo sam svrljao po netu i jako malo ima o tome, ali kazu da su mnogo bolje, i cvrsce od samo porculanskih krunica,, jel ima neko iskustva?

Pa evo, ja sam iz Panceva, Bio sam kod skoro svih drzavnih stomatologa koji rade u domu zdravlja ovde u Pancevu, i skoro sam vadio koren sestice i naravno, ostavili su mi deo i sad cu morati opet da idem ><
toliko o strucnosti ovdashnjih zubara, bolje da sam sam uzeo cekic i klin i da ga cukam dok ne ispadne,,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: