Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 2:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 2:08 am
Postovi: 7
neval je napisao:
Zahvaljujuci komentarima na ovom forumu opredelila sam se da odem do Subotice i u aprilu tamo uradim bezmetalne keramicke krunice. Glavni razlog tome je cena, jer dok je u Beogradu donja granica 230 e koja se krece do 280e, u subotici je 150 ili 160 e. Medjutim, interesuje me da li je neko radio prednje zube kod njih i da li bi poslao sliku ili ako neko zna nekoga ko je to tamo odradio pa da mogu doci u kontakt s tom osobom i vidim njihov rad?
Unapred zahvaljujem na informacijama,
pozdrav!


Da li zna neko kako se krecu cene u NS?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Pon Dec 02, 2013 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2012 2:01 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Dakle cene i zasto neki deru kozu sa ledja a neki su fini i jeftini. Da se razumemo pisem sa stanovista coveka koji je pre 31 godinu rodjen u kuci gde ce samo godinu dana kasnije u jednoj sobi od 10 kvadrata nici stomatoloska ordinacija koja ce nakon 30 godina rada postepeno da preraste u jednu od najuspesnijih kod nas. I dalje je u istoj kuci gde sam rodjen. Dakle znam sta pisem i to jako dobro. Svaki milimetar farbe za krecenje na zidu a i sve ostalo je finansirano iskljucivo od stomatologije tj. od rada sa pacijentima, nismo nikad imali sporedni biznis tipa dental depo tj prodaja materijala pa da trpamo pare u ordinaciju , pa da mozemo da radimo po bagatelnim cenama jer nam je u stvari prodaja materijala primarni posao a stomatologija omiljeni hobi pa ajde malo da se igramo. Uz duzno postovanje da se kolege ne uvrede ali su se znanje i iskustvo ne daju porediti ni po cemu i nikako. Da se pitam zabranio bih bilo kakvo finansiranje stomatoloske ordinacije sa strane sem u pocetku a posle samo od stomatlogije. Iz prostog razloga sto se dampingovanjem cena koje je sama sve prisutno struka spusta na niske grane, spusta se i kvalitet rada a to nikako nije dobro.

Ni jedna ordinacija koje je imala filozofiju niskih cena nije napredovala i nije se sirila onoliko koliko je to ocekivano. Iz prostog razloga sto su bas kao i vi imali u glavi da su troskovi ordinacije samo cena tehnike a da je ostalo njihova cista zarada. Da bi jedna ordinacija napredovala konstantno mora da se obnavlja oprema, sredstva za rad moraju da idu na redovna servise, malo malo nesto mora da se renovira a na svakih par godina ide generalno renoviranje kako bi se pacijenti osecali prijatno. Dakle ako neko zeli da ima uspesnu ordinaciju, dobro opremljenu, koja se siri on to mora da finansira. Nije racunica bas 250 cena krunice - 100 cena tehnike ..... meni ostane 150 eur cisto i ja sam zaradio. Ta filozofija i osnovno ne poznavanje principa poslovanje je zakopala mnoge. Imate tu i plate zaposlenih i sve troskove oko toga. Kako rasut kapaciteti ordinacije tako ratu i troskovi. Ako neko a to radi vecina posluje sa filozofijom "250 - 100 meni 150" onda ne moze da ocekuje napredak svoje ordinacije sem ako nema neki sporedni izvor finansiranja a stomatologija je omiljeni hobi.

Uz gore navedeno ide i kvalitet usluge, tj. ukupni kvalitet usluge je ne odvojivo vezan sa ulaganjima u poslovanje. Da li volite da vam neko leci zub pa da 15X (figurativno) setate na relaciji ordinacja-rendgen kabinet na dve razlicite lokacije u gradu ili vise volite da sve obavite na jednom mestu u jednoj stolici u ordinaciji gde je rendgen pored stolice.

Skupo se placa tj. vise neko na drugim mestima i iskustvo osoblja ordinacije i kvalitet usluge. A to ukljucuje i cinjenicu da stomatolozi u takvoj ordinaciji 100% stoje iza svog rada i da ce svaki rad ako se nesto ne daj boze desi u garantnom roku biti zamenjen bez reci o trosku ordinacije i to je takodje kvalitet usluge.

Na zalost rec jefino je postala glavna rec u srpskoj privatnoj stomatologiji pa onda ide 1000 stepenika pa dodjemo do reci kvalitet. Kao da smo na paradajiz pijaci "kupite kupite jeftino jeftino...." Kakav paradajiz neki prodaju ja ne znam odakle im uopste hrabrosti. Kakvi sve horori izlaze zbog toga jeftino jeftino stvarno se po nekad i sam pitam odakle pojedincima hrabrosti. A i kad bolje razmislim stomatologija u Srbiji je daleko gora od pijace kada udjem da kupim sir na pijaci cene su manje vise jako priblizne i niko se ne trudi od seljaka da privuce musterije niskom cenom vec kvalitetom kao da vise postuju svoj rad od nazovi doktora.

Mi smo zemlja sa jako dobrim stomatolozima i jako dobrom sansom da prestignemo Madjarsku u dentalnom turizmu samo kada bi kolege imale i malo sluha. Ova drzava jako mnogo moze da zaradi od dentalnog turizma da za to ima volje i sluha da je potrebno uvesti red. Ne mozete da ispretite coveka sa novim zubima iz srbije po principu "drza vodu dok majstori odu" jer ste mlad lekar, juce ste otvorili ordinaciju pa nemate bas iskustva. Ako nemate iskutva onda treba da zovete starijeg i iskusnijeg kolegu da uradi posao i da podelite zaradu pa cete posle 10 tog puta , gledanje od njega znati kako nesto treba da uradite, pa ce onda od 10 puta da dolazi kao supervizor. Ali ne filozofija je sto ja da delim profit i ovako i ondako pacijent ide preko grane pa se necemo ni videti. Svaki pacijent koji dodje u Srbiju, uradi zube i ode je reklama i to ne samo reklama za ordinaciju u kojoj je radio zube, nego i reklama celokupne struke i svih stomatologa u zemlji Srbiji. Svaki los rad koji izadje iz ove zemlje je jako veliki minus svima nama. Svaki dobar rad je jako mali plus svima nama iz ove struke. Plusevi se jako tesko dobijaju i jako se tesko dostize njihova dovoljna masa dok je dovoljan jedna minus da upropasti sve.

Cene mogu da se spustaju do one granice do koje ne pada kvalitet ispod toga vise ne. Nismo na pijaci pa da se frljamo sa jeftino jeftino jeftino , svi mi ako vidimo da je neko u skripcu damo popust, damo na rate izadjemo nekako u susret. A ne "cena je bila jako jefina a to nije ko kod drugih". Evo ga deo komentar pacijenta "Kod njih sam plaćao 200 eur po zubu i u tu cenu je uračunat i rad zubara, sto nije praksa kod ostalih stomatologa. " hellooo na moju tezgu je jeftinije nego na Milunkinu tezgu, kupujte kod me a ne kod Milunku...alo doktor Aca zove paradajiz pijacu. Pijaca javi se alo pijaca prijem. Kvalitet radova u ordinacji koja radi po pijaca cenama ne smem ni da zamislim, mozete misliti da mi spustimo cene pa pocenmo da radimo 10X vise nego sada koji bi to kvalitet bio.

Skuplje se placa i posvecenost pacijentu, kod nas koji smo skuplji ste u stolici koliko god treba dok sve nije perfektno, posla ima taman koliko treba da se sve odradi vrhunski , vrhunski i nikako drugacije, ne postoji "moze da prodje" i "korektno"...postoji "vrhunski" i postoji "lose". Postoji "prezadovoljan pacijent" i postoji "nezadovoljan pacijent". Tamo gde su cene niske i gde se radi ko na traci tj. samo robotski sljepa sa ciljem da se nakupi lova tu kvaliteta nema, sem iskljucivo ako se radi o ordinaciji koja je u samom pocetku svog rada pa svakako nema momenat iskustva i na osnovu toga radi nesto jeftinije. Ali opet kazem ako zelite da vam praksa napreduje cene moraju da vam rastu kako vam raste poslovanje da bi se pokrili svi troskovi.

Hvala na paznji i srdacan pozdrav uz pesmu svatite je kako zelite...

http://www.youtube.com/watch?v=hCbqk_fNMO8


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Pon Dec 02, 2013 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2012 2:01 am
Postovi: 20
Lokacija: Beograd
Kada se vec kace slike radova da i ja okacim sliku jednog rada pa da vidimo sta kazu dragi forumasi.....

http://tinypic.com/r/2upv7dz/5

Usput ovo je neposredno nakon cementiranja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Sre Dec 04, 2013 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:02 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima, mislim da sam Aci M(ilosevicu?) vec pisala preko drugog foruma, ali svako misljenje je dobrodoslo.

Vec godinu i po dana imam bezmetalnu krunicu na gornjoj desnoj jedinici koja se izgleda rascementirala, pomera se, ali nisam jos isla kod zubara. Da li je normalno da se to desi nakon ovako relativno kratkog vremena?

Iako sam sa estetskog aspekta zadovoljna krunom, koja nije identicna mom zubu, od samog stavljanja me brine stanje desni. Desni mi nisu natecene, ali kao da su na tom mestu nabijene, i dosta je izrazen prelaz izmedju desni i tog zuba. Ne krvare, za ovih godinu i po dana se nisu povukle, ali se ponekad zacrvene. Posto mi se ne vide desni kad se smejem, lep mi je osmeh i ne bole me, nisam pridavala toliko znacaja tome. Sad sumnjam da je mozda razlog tome sto je kruna previse siroka u gornjem delu? Inace je dosta deblja od mog zuba (tj. isturena nazad za 1mm sigurno, ali i napred malo) a ima i drugaciji prelaz u desni. Slike nisu neke ali nadam se da se vidi dovoljno.

http://i.imgur.com/JpCO3b9.jpg

http://i.imgur.com/KjWK30a.jpg

http://i.imgur.com/YMykcdo.jpg

Da li je moguce da je to razlog rasklimavanja krune? Svakako sad kad vec moram nesto da uradim, da li samo zacementirati ponovo krunu ili raditi novu, najvise me brinu desni?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Uto Jan 07, 2014 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 3:41 am
Postovi: 31
bezmetalna keramika je sam vrh tehnoloskog dostignuca u zubnoj protetici. tedydent pomalo gresi u svojem izlaganju, cirkondioksid je upravo izmisljen da bi zamenio metal za kojeg postoje kontraindikacije a cirkon je trenutno najbiokompatibilniji materijal koji postoji i do sada nisu za njega zabelezene kontraindikacije jedino sto ne znaju svi zubari da struzu za njega pravilno a i ne moze da se obradjuje bez namenske opreme koja je poprilicno skupa. inace svaka cena za bezmetalnu keramiku po jednom clanu sto je iznad 18o eura je neopravdano skupa samo da znate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 29, 2014 10:48 pm
Postovi: 3
Ja sam danas zavrsila svoje cirkonijum-keramicke zube. Zahvaljujuci ovom forumu sam dosla do dr.Leona,pa evo da i ja "okacim" svoje zube koje mi je on radio.

Ovako je izgledalo pre:

Slika


Ovako u toku (brrrrr):

Slika


I to je to:

Slika Slika


Moram da naglasim da je sve zavrseno u ultra rekordnom roku. Ponedeljak-struganje i otisak,utorak proba cirkonijuma,sreda zubi gotovi i zacementirani. Doktor maksimalno izlazi u susret pacijentima (posebno onima koji nisu iz SU nego putuju),ljubazan,spreman da odgovori na milion pitanja i podpitanja. Ja sam prezadovoljna,i zaista preporucujem svima koji se dvoume. I kvalitet, i cena i brzina-to sve imate kod dr.Leona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Sre Feb 05, 2014 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 3:41 am
Postovi: 31
Veoma lepo, i drago mi je da ste zadovoljni, ali nedostaje ono najvažnije, koliko Vas je koštalo po čalanu ? Nadam se da to nije tajna.
Unapred zahvaljujem na Vašem odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Sre Feb 05, 2014 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 29, 2014 10:48 pm
Postovi: 3
Ma nema tajne. 150e po zubu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Sre Feb 05, 2014 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 3:41 am
Postovi: 31
Uz svo poštovanje drada gospođo ili gospođice, ako ste zaista zadovoljni i imalo Vas interesuje kako prolaze pacijenti koji imaju iste probleme kao što ste ih Vi imali, objavite vaš napis i slike i u rubrici "cene zubnih nadoknada". Unapred havala.
S poštovanjem,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Ned Feb 16, 2014 11:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 16, 2014 11:30 am
Postovi: 1
Molim, možete li mi napisati kontakt(mail) Dr. Leona Dimitrijević iz Subotice.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Ned Feb 16, 2014 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 16, 2014 3:00 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,
hteo sam samo da podelim sa vama prve utiske o kontaktu koji sam ostvario sa dr. Leonom Dimitrijevic i zubnom tehnikom "GABI LABI" u Subotici. Sa dr. Leonom sam u dva navrata telefonirao (Mail takodje) vise od sat vremena i mogu samo pozitivno sa vama da podelim, vrlo otvoren i iskren razgovor, saveti i misljenje su vrlo otvoreni bili sa strane doktora. Imao sam utisak da razgovaram sa prijateljem, podrobno mi je objasnio njegovo misljenje o mojim zeljama (poslao sam slike mog trenutnog stanja sa ortopanskim snimkom). Po zavrsetku radova objavicu moje iskustvo, ali jos sad znam da ce biti samo pozitivno.
Takodje sam kontaktirao tehnicara od "GABI LABI" i tu isto stanje, apsolutno profesionalni sa puno iskrenih saveta i misljenja. Razmenio sam 6-7 Mail-ova i odgovori su bili brzi i iskreni. Takodje njihova transparentnost u vezi cena je verovatno jedinstvena, pa kad sam video cene na sajtu bio sam pozitivno iznenadjen.
Jedina reklama koju imaju je ovaj forum ovde.
Za sad toliko od mene, na kraju cu opet da podelim sa vama iskustvo, koje ce mozda nekom koristiti!
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Ned Jan 04, 2015 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 04, 2015 5:32 pm
Postovi: 2
Zna li neko kakvog je kvaliteta japanska keramika / cirkon?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Pet Jan 09, 2015 8:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Bila sam danas kod zubara, pa bih mogla i da se posavetujem s vama
Naime, pukla mi je dvojka, poksacemo da lecimo koren, i ako uspe, radicu krunicu, sce su mi objasnili, ali me interesuje sledece...
D ali ne ko zna da li je mnogo dati za metaokeramicku krunicu 95 eura, plus nadogradnja 35 eura?D ali se to razdava?ili to stomataolozi stavljaju u jednu cenu?Meni razdvojise :( da li je tio skupo?

_________________
Dajte mi dete od tri godine da od njega napravim coveka!






Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Čet Feb 12, 2015 4:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 4:57 pm
Postovi: 3
Bezmetalna 150€, metal keramika 50€, livena nadogradnja 20€ ili fiberglas nadogradnja od 20-40€, ako su desni zdrave, ne krvare, nema kamenca i znakova upale, a zubi zdravi ili izlečeni krune mogu biti gotove za dva dana od prvog dolaska. Ako su desni problematicne ne predlazem nego zahtevam prvo izradu privremenih kruna (20€) pa tek po saniranju upale dobrusavanje ako je potrebno i tek onda zavrsetak rada. Moguca saradnja sa zubotehnickim laboratorijama po vašem zahtevu ili sa već postojecom laboratorijom u sklopu moje ordinacije. Bezmetalna do sad radjena najcesce sa pominjanim Mikodental cirkonom i nikakvih problema nisam imao. Cene svih laboratorija su uglavnom 10€+-. Ako je kome potrebna pomoć tu sam kao prijatelj da predlozim šta sve može i kako može i koliko je to zahtevno kao i detaljna objasnjenja postupaka. Sve uglavnom dokumentujem od skoro profesionalnom fotografskom opremom, ali se trudim da bez dozvole pacijenata to ne sirim na internetu, ali je moguće doći i pogledati moje radove u arhivi. Trudim se da radim najsavremenijom opremom i materijalima i da stalno ulažem u to. Jedan deo posla obavljam pod lupama sa 4x uvećanjem radi maksimalne kontrole i pod led osvetljenjem. Ne može nista da promakne :) posedujem i rentgen aparat sa digitalnim senzorom tako da je moguće i proveriti sve zube pre i posle, ali je pozeljno da se dođje ili prvo posalje OPT (ortopantomogramski snimak obe vilice) radi jasnog sagledavanja celokupne situacije i daljeg planiranja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: BEZMETALNA KERAMIKA
PostPoslato: Čet Feb 12, 2015 9:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 4:57 pm
Postovi: 3
Da dodam, zube saniram najcesce po kvadrantima (svi zubi u jednoj polovini vilice gore ili dole) ili sve zube u frontu (gore ili dole) i to uglavnom pod koferdamom. Koferdam nije nista novo, ultramoderno. Izmisljen je davne 1863. godine i od tada su ga stomatolozi koristili manje ili vise. Poenta je izolovati zube koje je potrebno sanirati/leciti te raditi na njim u uslovima bez pljuvacke, krvi, vlaznog daha, jezika... bilo kakvog vida kontaminacije kao i borbe pacijenta sa vaterolnama, ogledalcetom, kiselim i gorkim rastvorima kao i samom vodom koja se koristi u radu. Pa ako je to toliko dobro zasto svi ne koriste? Nije jednostavno postaviti ako se stalno ne koristi i ne udje u fazon. Mnogi smatraju da je gubljenje vremena, ali ako meni oduzme 10-15min od momenta davanja anestezije do zavrsenog postavljanja ja to vreme nadoknadim u skracenju nekih faza rada koje idu posle brze, sigurnije i lakse. A da ne govorim koliko je brze kad se vec odlucimo da u jednom dolasku uradimo sve zube u kvadrantu pa i na ponavljanju pripreme za svaki pojedinacni zub...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 121 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: