Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 1:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
Jaaaao,
po meni je ova tema koja se nece skoro resiti u ovoj nasoj carobnoj zemlji,barem ne na nacin i ni izbliza kako to izgleda u nasem okruzenju.Nazalost,mislim da ima jako puno kolega koji su se(bicu malo bezobrazna)kurvali iz drzavnog po privatnom sektoru i u nesrecna vremene,kada je plata bila jako mala nisu hteli da daju otkaze i predju u privatnike iz mnogobrojnih razloga ,od kojih je jedan od najbitnijih "sigurnost" ,kakva takva.Onaj manji broj,postenih ,vrednih i predanih svom poslu su na kraju platili najvecu cenu,NA MOJU VELIKU ZALOST zaista.E sad ,tu nema mnogo pomoci ali ono sto je jako lose je to sto ovi prvi i dalje pokusavaju da se uguraju u sve strukture vlasti-vece ili manje,koja kroji dalju sudbinu celog sistema.U nasoj nesrecnoj komori,koja nikako da se konstituise i da se naprave zakoni,sede pretezno ljudi koji su registrovani privatnici mozda najvise 5 godina a pre toga su se godinama "kurvali",koji oko sebe skupljaju kolege koje su ubedili da su stomatolozi socijalni slucajevi i kojima nikakvo usavrsavanje i licence nisu potrebne!!!Na zalost to je pocetak reforme,tako da zbog svega toga nemogu da joj vidim sredinu a kamoli kraj!!Vaseg oca mi je izuzetno zao ,ali mislim da je makar svoj obraz sacuvao sto mislim da moze ipak da bude velika uteha :roll: :)Prijatnu noc vam zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 6:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
@Minjab,
svasta cujem i svasta vidim, a mogu samo da zamislim sta je vas otac sve video i doziveo. Neki dan su tako "saslusavali" moju dragu prijateljicu, zenu sa oko 15 godina staza, koja je trudnica - zeni je pozlilo..... S druge strane, "vedri i oblaci" - recimo - i jedan kolega par godina stariji od mene, koji je bio na pripravnickom stazu kad sam ja bila na specijalistickom (!), a svaki dan u prvu smenu dolazi direktno iz "Slozne brace".... Ih, roman da se napise. A sve ide pacijentima preko ledja. Hvala vam na lepim recima, i vama sve najbolje.


@Tedy,
tek o tome mozemo ceo dan :). Meni je krajnje neverovatno da mi kao zdravstveni inspektor dolazi - pravnik, a u strucni nadzor neko daleko mladji od mene, neodgovarajuceg strucnog ranga, i - iz Doma zdravlja, da ne idemo dalje.
Kada su se najavile koleginice da ce doci u nadzor strucnog rada, receno nam je da je jedna stomatolog, a jedna epidemiolog, dobro. Nisam se mnogo udubljivala u to; docekale smo ih nas dve (koleginica spec. bolesti usta i zuba, 30 godina staza, doktor nauka) i ja - kako smo shvatile, taj neko treba da nas gleda kako radimo, pita sta-kako-zasto i eventualno daje strucne savete.
Sa vrata smo shvatile da je koleginica stomatolog - specijalista socijalne medicine, mlada zena sa nekoliko godina staza; Boze, nisam ni znala da to postoji :). Dalja konverzacija nije za pricu, jer mi nismo pristale na nadzor: prema Zakonu o zdr. zastiti u strucni nadzor treba da ide neko ko je bar istog ranga, a u privatnoj praksi ima bezbroj specijalista i doktora nauka, pa sad cekamo da nam nadju - iz Doma zdravlja (!) - nekog ko je makar malko blize od navedene koleginice..... Sta bi covek rekao.
Par kolega koji su hirurzi, sa kojima se najvise vidjam, su u nadzoru imali - ortodonte. Mislim, bez ikakve uvrede i omalovazavanja, potpuno je isto kao kad bi hirurg vama isao u nadzor: pola stvari ne zna cemu sluzi :), kao sto verovatno ni ja ne bih znala :). Ocaj. A necu da govorim o poltici, lepo sam rekla da necu.....:).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
Sanitarac,sa prethodnim visegodisnjim radom u hitnoj pomoci , nas je pitao cemu sluzi anestetik sa adrenalinom :oops: ,da bi preturajuci po fiokama uzsno srecna nasla kutju od ,sad se vise ni ne secam kod preparata,i ponosno rekla "OVDE VAM JE ISTEKAO ROK" .Otvorili smo kutiju i pokazali joj gomilu izvadjenih premolara i molara,koje smo cuvali kao interesantne slucajeve oblika korenova.
Ali ,inspekcije su sorta za sebe,to su ljudi koji se u praksi nisu nikad pronasli i na zalost ,i nasu a bogami po meni i njihovu,su tu zavrsili.
Za mene je tragican nacin razmisljanja dela nasih kolega koji su u praksi i koji ako otvorim i procitam komentare me je definitivno sramota da svako moze da se predstavi kao doktor-stomatolog
http://www.privstom.org.yu/diskusioni_forum.htm :oops: Pogledajte,ako vec niste :roll: :roll: :oops:Iz ovoga ne vidim neke perspektive u blizoj buducnosti.Na zalost pacijentima je tek sa ovim jos veca konfuzija Pozdrav i prijatan dan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 4:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Nemam reci.... :roll:

Ja sam bila proslog vikenda u Fantastu kad je bila ta "prica", i vrlo dobro poznajem mnoge od potpisanih... Kako brka lepo rece - Komora je agencija za licenciranje, i uzimanje para, sto ne postoji ni u jednoj civilizovanoj zemlji; mislim - naravno da se Komora placa i u De, itekako, ali - takodje - ITEKAKO stiti i lekara i esnaf.
Dakle, moje konkretno pitanje je uvek bilo - kao i kada sam kupovala staru licencu: sta cu ja imati od toga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 6:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 15, 2006 1:50 am
Postovi: 124
Pa jel i vi stvarno mislite da licence ne treba da postoje? :o
Ja mislim da bi to trebalo biti obavezno- moji prijatelji u Hrvatskoj na pocetku svake godine dobiju godisnji program skupova, seminara,kongresa i kurseva sa datumom i mestom desavanja ,visinom kotizacije i na kraju brojem bodova koji taj skup nosi.Licenciranje se radi na svakih 5 godina i potrebno je da sakupite ,slagacu vas da li 30 ili 50 bodova za to vreme i to je to.Ja mislim da odgovorni stomatolozi to i danas rade kod nas(mislim usavrsavaju se )i da je to jedini nacin da se i pacijenti zastite od lekara koji ce kao belu plombu stave dvokomponentni kompozit ili nesto sl. sto je prestalo da se koristi koliko ja znam najmanje 15 god. unazad.Jer pacijent ne zna koji vi materijal koristite i sta se sve novo pojavilo i koje generacije i zasto je nesto bolje a nesto losije - i u krajnjem slucaju ne treba da zna vec treba da dobije adekvatnu i profesionalnu uslugu .E zbog svega toga MORA da postoji usavrsavanje sve donde dokle neko zeli da se bavi ovim poslom jer uvek ima sto sta novo da se nauci!! :lol: Ja to tako vidim
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 7:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Mislim sasvim isto kao i vi - da licenca i Komora mora i treba da postoje, ali da i mi imamo neke srece od njih :). Ja bih bila izuzetno srecna da dobijam takav program kakav ste rekli, i jos ponesto - odakle, recimo, strucnom nadzorniku ideja da cu svaki dan (!) da uzimam bris iz sterilizatora i da nosim na kultivisanje (oko 1.000 din)? To im je najnovija izmisljotina.... Ma, bolje da cutim :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 12:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 1:00 am
Postovi: 99
Sto se tice Rep. Srpske, ja mogu reci da postoji Komora doktora stomatologije RS, koja izdaje licencu , koja vazi 5 godina. Da bi se licenca obnovila potrebno je da se sakupi odredjen broj bodova , sa strucnih seminara, kongresa, aktivnog i pasivnog ucesca. Takodje komora obavjestava o svim stomatoloskim desavanjima koja su bodovana i ciji zbir ulazi u broj bodova, neophodnih za produzenje licence.
http://www.komorastomrs.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 03, 2006 9:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ma licenca.....pa ko će dobijati te licence??? I ja sam za to ali ,kod nas???? pa i za to će biti muljanja.

Primer,ja lično bih sada, nekim lekarima oduzela licencu(neću kao ni do sad da reklamiram,čuvene ''licencirane''ordinacije).A kako su došli do nje.????? Pošteno???? :roll:


Što bi rekla Miminamama bolje da ne lajem ,jer sam ogorčena.........Pa i da je sve legalno ,teško ko može u to da me ubedi........Nažalost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 04, 2006 8:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
@Carolijo,
hvala za link; ja zamisljam BAR takvu i toliko korist od komore, kao sto je na vasem sajtu.

@Minjab,
licenca se KUPUJE, a kako sam ja razumela - sada, za prvi put, ce da kosta nesto kao red velicine 10-20 eur, jer ima mnogo kolega koji su u drzavnoj sluzbi; no, za sedam godina, kada dodje obnavljanje licence, stvar bi mogla biti dramaticno drugacija. Mislim, ovo je nama receno javno, ne kao "rekla-kazala".
Osim ovoga, prema Zakonu je - za licencu i akreditaciju ordinacije - bitno misljenje nadzornika strucnog rada....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Besplatne stomatoloske usluge - drugi deo
PostPoslato: Pon Nov 09, 2015 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 06, 2015 9:03 am
Postovi: 13
Mozda ti pomogne onda i ovaj link; Stomatološke usluge - Apolonija


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: