Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2008 9:02 pm
Postovi: 13
hvala na informaciji :) !sta mislis pod ovim "ravnomerna boja svih zuba"?da li si zadovoljna sa bojom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 01, 2008 9:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:48 pm
Postovi: 56
gornja jedinica mi je devitalizovana već petnaestak godina i vremenom je promenila boju, vidno je bila različita od ostalih zuba. sada su mi svi zubi iste boje, i bitno svetliji nego ranije, iako nisu beli kao sneg; jednostavno, prirodna boja mojih zuba je žućkasta i nikad neće moći da bude biserno bela. ali me zato više nije sramota da se smejem. uspeli smo da posvetlimo za tri nijanse, a prilikom upoređivanja sa onim "skalama", to jeste najsvetlija nijansa, ali ne BELA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 14, 2008 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 24, 2007 2:02 pm
Postovi: 42
Lokacija: Beograd
Ja sam belila zube u stomatoloskoj ordinaciji sa gelom i lampom 4 x 20 minuta. Posle drugog kruga osetila sam veoma jako sevanje sekutica. Zadnji krug nisam ni izdrzala do kraja jer su bolavi bili veoma jaki. Celu noc nisam spavala samo sam se trzala. Posle sam procitala da ovo nije preporucljivo pacijentima sa osetljivim zubima i onim koji imaju napuknutu gledj. Rezultat - nista posebno samo jedna nijansa svetlije neki zubi imaju cak i fleke. Da li bi ponovo ovo uradila - nikad vise. Platila sam 450 eur-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 16, 2008 11:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:48 pm
Postovi: 56
upravo tako - ako imaš lošu gleđ boleće te, a i onda nije preporučljvo.
a i te flekice nestanu za 5-6 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 18, 2008 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 1:46 am
Postovi: 10
Meni je moj zubar sve objasnio ovako. Vodonik peroksid (hidrogen) šteti zubima koliko i kosi koju želimo da posvetlimo, dešava se ista reakcija. A što se tiče tih preparata sa uv lampom. Na zube se vezuje tanak film koji moguće da posvetli zube za par nijansi ali nije trajno rešenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 25, 2008 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 25, 2008 6:17 pm
Postovi: 1
Cao ljudi,zanima me da li neko zna nesto o navlakama za izbeljivanje,tacnije
da li su i koliko stetne i da li du delotvorne?

Hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 05, 2008 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 25, 2008 10:02 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Mozete li mi reci kako se koriste te trake za izbeljivanje? Zanima me da li se mogu javiti fleke, kako da budem sigurna da ce mi sve zube izbeliti?

_________________
"Mi i ne znamo kolike snage i kakve sve mogucnosti krije u sebi svako zivo stvorenje, i ne slutimo sta sve mozemo...To se otkriva samo u velikim i izuzetnim trenucima kao sto su ovi u kojima Aska igra za svoj vec izgubljeni zivot."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 8:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
@Nemanja,
verovatno mislite na prozirne folije - one se rade prema otisu zuba, vrlo precizno, i vrlo su dobre za nanosenje sredstva za beljenje, ako se rade tacno prema vasem otisku. Dakle, ne govorim o fabrickim, koje vec imaju neko sredstvo za beljenje, nego o "hand-made" folijama. Fabricke su prilicno rizicne, i zbog ostecenja desni, i zbog neadekvatnog prianjanja.

@Minaa,
kako vec gore rekoh, za beljenje zuba je jako bitno da se materijal za beljenje ravnomerno nanese, a beljenje zuba u kucnoj radinosti nije nimalo preporucljiva stvar, bolje da to izbegnete ako ikako mozete.
Vi, kod kuce, kad ne vidite dobro sopstvene zube i desni, ne mozete nikako biti sigurni da cete ravnomerno sve izbeleti, ili da necete opeci desni.

Pozdrav :).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 10, 2008 8:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
jelena_vms je napisao:
Meni je moj zubar sve objasnio ovako. Vodonik peroksid (hidrogen) šteti zubima koliko i kosi koju želimo da posvetlimo, dešava se ista reakcija. A što se tiče tih preparata sa uv lampom. Na zube se vezuje tanak film koji moguće da posvetli zube za par nijansi ali nije trajno rešenje.


Vise se koristi karbamid peroksid, ali to ne iskljucuje njegovo negativno delovanje.
Akceleratori beljenja nemaju dokazan poseban efekat, osim glamura :), a bilo koje beljenje zuba nije trajno resenje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 11, 2008 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 17, 2008 8:54 am
Postovi: 8
da li neko od kolega ima iskustva sa Opalescence Extra boost preparatima. Preparat fabrike Ultradent,USA.
j a sam koristila vise puta u ordin. efekat je odlican, stim da se mora biti jako pazljiv prilikom nanosenja i postavljanja opaldam-a , zastite za gingivu.

Zanimaju me iskustva lkolega ..koliko se odrzi efekat ibijeljenjih, naravno individualnosti, navike i sve ostallo utice, to je jasno, no kakva su vasa iskustva ?

veliki pozdrav!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 12, 2008 9:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
Mi koristimo Ultradentove preparate, koji su mi se jako dopadali dok nisam upoznala vlasnika firme, Dena Fisera :).
Salu na stranu, da mi ne zamerite, ne vidim u cemu je posebna teskoca u nanosenju opaldam-a, a efekti su jako razliciti. Imam sada jednog pacijenta koji nije zadovoljan jer su mu zubi uniformno beli, te "iz aviona" lice na vestacke :), a duzina trajanja je razlicita, obicno maksimalno par godina, dosta zavisi i od navika pacijenta...
Sta ste pre toga koristili?

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 05, 2009 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 10:41 pm
Postovi: 10
Sta znaci 'Kompozitni beli ispuni'? :o Videla sam neke slike, ali ne kontam izraz?
I koliko to kosta da se uradi i da li mogu to da uradim samo na prednjim zubima u donjoj vilici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 05, 2009 9:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2007 11:31 pm
Postovi: 93
Kompozit je skraceni naziv za materijal koji se koristi za plombe i mnostvo drugih stvari u stomatologiji. To je ustvari (u nedostatku bolje reci ) ''smola'' koja se hemijski ili pod uticajem specijalnog svetla stvrdne i koristi se najcesce za takozvane bele plombe, nadogradnje i slicno.
Ali to nema veze za beljenjem, sem sto je pravilo da se kompozit koristi posle beljenja posto ima predefinisanu boju i sredstva za beljenje ne uticu na njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 05, 2009 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 10:41 pm
Postovi: 10
Hvala ti puno na odgovoru!
To mi onda ne treba, meni treba ravnanje i beljenje zuba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 09, 2009 2:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 09, 2009 2:24 am
Postovi: 12
Hej ljudi, a sta je s onim prvim pitanjem koje je postavljeno?
Cini mi se da nisma videla odgovor. Ako gresim, ispravite me, ap cu ponovo sve da procitam :wink:

jel ima negde kod nas da se kupe 22% rastvori karbamid peroxida? tipa da se naprave u apoteci..
i da li uopste takve stvari mogu da se "naruce" apotekarima?? hm..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: