Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 18, 2007 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 17, 2007 11:59 pm
Postovi: 2
Hvala na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 05, 2008 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 05, 2008 11:39 pm
Postovi: 1
molila bih odgovor ako mi moze netko pomoci.. mene zanima, da li se izbjeljivanje vrsi kod stomatologa ili postoje posebne ordinacije specijalizirane za to podrucje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 6:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 2:53 am
Postovi: 70
Da li može ovde jedno pitanje, da ne otvaram novu temu? :lol:
Šta znači kad neko ima transparentnu zubnu gleđ?

_________________
"Budi ono što jesi da bi postao ono što zaslužuješ!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 3:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
Znaci da je kao providna,prelama svetlost.Prirodna je,lepa...nadam se daces me razumeti :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 4:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 2:53 am
Postovi: 70
Hvala, Milka. :wink:
Da li ima još neku specifičnost ili je u pitanju termin kojim se definiše samo izgled? :oops:

_________________
"Budi ono što jesi da bi postao ono što zaslužuješ!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 6:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 2:38 pm
Postovi: 146
Lokacija: kamena kuca na obali mora
Mislim da nema,da je "to-to". :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2008 9:02 pm
Postovi: 13
da li moze neko da mi napise koja je cena beljenja zuba kod stomatologa?zanima me prosecna cena u beogradu.
hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
Ja imam takodje par pitanja:

Cula sam za metody BEYOND, gde se kod stomatologa u ordinaciji vrsi beljenje iz jednog, dva ili tri puta, zavisi od potrebe klijenta.
prvo se stavi neki gel na zube, pa se zubi posebnom lampom tretiraju i za 30-45 minuta zubi pobele.
Nekome je dovoljno jednom, nekome 3 tretmana.

Sve sto je brzo to je i kuso, neka je moja logika
(moj stomatolog u koga imam beskrajno poverenje mi nudi metodu da napravi posebne proteze i da mi da gel koji stavljam u proteze i sa tim spavam 10 dana. )

da li je neko cuo za beyond metodu i sta misli o njoj?
Da li je neko imao iskustva sa metodom koju nudi moj stomatolog?(moj decko je tako belio zube ali je stavio vise gela nego sto treba i posle je sa tim zubom gde je stavio vise gela imao problema i morao je da vadi zivac-ali tek nakon godinu dana)


Takodje zainteresovala me je klasifikacija boja zuba!
Meni su stavljane plombe A3-Sta to znaci??
Sta je najsvetlija nijansa?
Jel moze neko da postavi o boji zuba i klasifikaciji boja i nijansi(d, a...nerazumem se pretpostavljam da su brojke nijanse)

hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 12, 2008 10:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 3:37 pm
Postovi: 81
Sto se tice beljenja zuba mogu samo da kazem-probajte.Al` ajmo sad nesto svrsishodnije:boje.Prvo,vasa plomba A3 znaci da vam je boja plombe A3.Ovo je uzeto po tzv. Vitinom kljucu boja.Inace,VITA je jedna Nemacka firma koja se bavi proizvodnjom materijala za,uglavnom,zubnu tehniku.E sad,oni imaju svoj kljuc za boje koji se i najcesce koristi pa je, mogli bi smo reci,postao na neki nacin referentan zato sto su ga usvojili i neki drugi proizvodjaci materijala.Dakle,ovo je po tzv, classic vita kljucu posto su napravili i neki tzv.3D kljuc,ali se on manje koristi a objasnjavanje razlika bi mi uzelo puno vremena.Postoje,doduse,i neki drugi kljucevi ,npr.IVOCLAR,ali se on redje koristi i potpuno je drugacije ustrojen od Vitinog.Sto se tice nijansi,najsvetlija boja (Vita kljuc) je B1.Postoje A,B,C i D boje rasporedjene po nijansama.A i B boje su,da pojednostavim,zuckaste,zuckasto-braon,zuckasto-zelenkaste itd.Ima ih 9.C boje su sivkaste (u 4 nijanse) ,a D boje su sivkasto-zute (3 nijanse).Veci broj boje iz iste grupe znaci tamniju nijansu,sto se ne odnosi na slovnu oznaku (npr.B1 je svetlija-belja od A1).Generalno,radi se o vrlo suptilnim nijansama koje mogu da vide samo izvezbane oci.Eto,nadam se da sam nesto i pojasnio. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 13, 2008 2:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
Jeste hvala vam!
Upravo me to i interesovalo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 6:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:26 pm
Postovi: 7
Svi pricaju o izbeljivanju zuba kod stomatologa...A mene zanima do koje mere se mogu izbeliti zubi redovnim pranjem. I da li je stetno prati zube 5 puta dnevno :) ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 1:37 pm
Postovi: 45
Lokacija: Cacak -Ns
^ Verovatno si to pitanje postavila jer se svaki dan pojavljuju nove reklame pasti za zube koje tvrde da ce vam izbeliti zube za nekoliko nijansi. I cuvena reklama [ja bih je proglasila najgorom ikada] kada devojka shvati da je drugarici ukrala kocku i ide da se prijavi. Pozelecete da sve bude tako cisto, kao vasi zubi.. Boze!! :evil: :roll:
PA mozda je moguce, ali vrlo malo, jer te paste u sebi uglavnom sadrze sodu bikarbonu ... Nemoj ocekivati neku veliku promenu..
E sad...ako jedes 5x dnevno, nije stetno, ali zavisi i na koji nacin peres zube, tj da li to radis pravilno i da li previse pritiskas zube...
I nikako nemoj sama pokusavati da izbeljujes zube raznoraznim preparatima koji su u prodaji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 27, 2008 6:26 pm
Postovi: 7
Lena_ je napisao:
^ Verovatno si to pitanje postavila jer se svaki dan pojavljuju nove reklame pasti za zube koje tvrde da ce vam izbeliti zube za nekoliko nijansi. I cuvena reklama [ja bih je proglasila najgorom ikada] kada devojka shvati da je drugarici ukrala kocku i ide da se prijavi. Pozelecete da sve bude tako cisto, kao vasi zubi.. Boze!! :evil: :roll:
PA mozda je moguce, ali vrlo malo, jer te paste u sebi uglavnom sadrze sodu bikarbonu ... Nemoj ocekivati neku veliku promenu..
E sad...ako jedes 5x dnevno, nije stetno, ali zavisi i na koji nacin peres zube, tj da li to radis pravilno i da li previse pritiskas zube...
I nikako nemoj sama pokusavati da izbeljujes zube raznoraznim preparatima koji su u prodaji...


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA... =))

ovaj...ja sam musko :)) ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 30, 2008 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 02, 2008 1:37 pm
Postovi: 45
Lokacija: Cacak -Ns
:D :D :D A joj, izvini.... :DDD


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 31, 2008 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 3:48 pm
Postovi: 56
melani je napisao:
da li moze neko da mi napise koja je cena beljenja zuba kod stomatologa?zanima me prosecna cena u beogradu.
hvala :D


ja sam platila 250 evra, 50 evra za devitalizovani zub (oni se rade posebno) i 200 za obe vilice do četvorki (jer dalje od toga nije moglo i nije bilo potrebe).

+ radila sam u ordinaciji, iz nekoliko puta, dok nismo došli do nijanse za koju smo smatrali da je optimalna i da neće moći bolje (zubi su mi prirodno žućkasti, pa nije bilo govora dvema niska bisera, već samo o ravnomernoj boji svih zuba)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 96 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: