Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Specijalizacija iz ginekologije
PostPoslato: Čet Nov 30, 2006 9:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 10, 2006 5:37 pm
Postovi: 35
Da li neko moze da mi odgovori,kako stvari stoje sa ginekologijom,i koji je put,do toga da se postane ginekolog,kad diplomiras?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 28, 2007 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Dragi buduci kolega
Prvo se zavrsi medicinski fakultet, zatim se polozi drzavni ispit ( posle staziranja od 1 godine) a zatim se obratite Ministarstvu zdravlja oko specijalizacije.Nisam siguran da daju volonterske specijalizacije ( nekad su ih davali) ali najbolje je da njih pitate - Nemanjina 22-24 Beograd
Pozdrav dr.Protic, ginekolog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 12:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Staziranje traje 6 meseci, vec izvesno vreme kako je staz smanjen sa godinu dana na 6 meseci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 29, 2007 4:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Drzavni ispit sam polagao 1972 godine i zaista se ne upustam koliko traje.Vazan je redosled kako se do specijalizacije strize posle zavrsenog fakulteta.Bilo je postavljeno pitanje kako do specijalizacije, u vreme kada sam zapocinjao bile su moguce i volonterske specijalizacije.Zato sam tog mladog coveka uputio na pravu adresu u Ministarstvo Zdravlja Nemanjina ul 22-24 i tamo ce dobiti sve prave informacije. Na ovakvim formumima nazalost ne mogu se dobiti sve te informacije, a pogotovo od ljudi koji sa time nemaju ama bas nikakve veze.
Toliko o tome a mladom kolegi zelim srece da mu se ostvari zelja i ponovo ga upucujem na pravu adresu gde moze da dobije sve potrebe informacije
S postovanjem dr.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 2:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Mislim da svako ko cita novine moze znati da staz sada traje 6 meseci. Ja sam takodje dala kratku jasnu i konciznu informaciju zbog koje ne mora da gubi vreme i zove ministarstvo jer tesko da ce se neko javiti na telefon. Prosto to je tacna informacija i kraj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Ne sporim da je tacna informacija, zasto ste nervozni.Niko nije rekao da niste rekli tacno da je drzavni ispit 6 mesec i ali za ostale informacije Moj savet je da zove ministarstvo jer se covek interesuje kako se dobija specijalizacija, da li se moze dobiti volonerska i slicno a to mu mi ne mozemo reci.Drugarice Dragana vi ste jedan veoma neprijatan i iskljuciv sagovornik koji voli da se mesa u svasta. Da li to lecen je kompleksa sto niste zavrsili medicinu. Procitajte ponovo moj savet mladom kolegi i vidite sta sam mu napisao a i priznao sam da sam polagao 1972 dao sam mu redosled i savet kako i kome da se javi ZA PRAVE INFORMACIJE, JER INTERNET IPAK NIJE PRAVA ADRESA. jEDINO UKOLIKO VI NE POCNETE DA ODOBRAVATE SPECIJALIZACIJE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 30, 2007 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
citiram:Drugarice Dragana...

VRH!!!! :lol:

Pozdrav kolegi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 12:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
:lol:
Citiraj:
citiram:Drugarice Dragana...


bilo aktuelno '70.-ih, a Bo'me i '80.-ih :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 8:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 25, 2007 4:28 pm
Postovi: 420
Fina, zaslužena ironija je uvek aktuelna...dekada je nebitna. :wink:
Pozdrav strpljivom dr Protiću


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 11:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Ono sto se cini kao fora meni se cini kao ne bas neka pristojnost, jer je pitanje zasto biste se nekome na forumu obracali licno, a ako vec to resite onda je logicno da tog nekog pitate sta je, a ne da sami resite da ga oslovljavate sa gospodjo ili sta vec. Ne bih zanla zasto se neko osetio prozvanim zato sto je napisao informaciju za koju je mislio da je tacna ,a onda neko napise tacnu informaciju , i onda nastane haos . Tipicno za nas narod. i pri svemu tome se ni ispusta prilika da se ostavi puna adresa telefon mejl, posle samo dvadesetak poruka??!!! a za vecinu nas nema poterebe da se potpisujemo punim imenima prezimenima i svim propratnim zvanjima jer to radimo na svojim poslovima i tamo gde to pravila nalazu, ja licno ovde samo razmenjujem misljenja i savete sa ljudima na forumu, i dobila sam ih puno, puno korisnih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 28, 2007 1:39 am
Postovi: 30
Lokacija: Beograd
Licno se uvek obracam kada mi se neko licno obrati.
Sto se tice vasih informacija, nikada nisam negirao da ste u pravu, niti da sam ja u pravu( cak sam i priznao da sam drzavni ispit polagao 1972 i da sada nije bitno koliko gtraje)
Ucesnik je pitao da li mu neko moze dati informaciju kako doci do specijalizacije ....
I ja sam dao savet kakav je redosled i dao mu najbolju infomaciju da je BOLJE DA IDE U MINISTARSTVO ZDRAVLJA NEGO DA TRAZI TE INFORMACIJE PREKO FORUMA I DA DOBIJA SAVETE, PRIZNACETE OD NEKOMPETENTNIH. I JA NE MOGU DA MU DAM SPECIJALIZACIJU , ali ga mogu uputiti na najbolji put sto sam i ucinio.
A sto se tice moga imena i adrese, JA SE NE STIDIM SVOGA IMENA, ne zaklanjam se iza sinonima i posedudonima !!

S postoivanjem
Dr.Protic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sta bi bilo kad bi bilo...
PostPoslato: Pon Okt 01, 2007 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 11:38 am
Postovi: 47
Lokacija: BG
Kada ljudi ne bi sve shvatali suvise licno i kada bi njihova sujeta imala malo sporiji „okidac”, shvatili bi da doktor nije nista lose mislio i da covek daje odgovore iz oblasti iz kojih je, dakako, specijalizovan.
Zato, pustite da se javljaju i drugi doktori, cast svima zaista, ali malo doktorske konkurencije zaista nije na odmet i ne moze da skodi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Specijalizacija iz ginekologije
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Kako stvari stoje najbrzi nacin za dobijanje specijalizacije je zaposliti se van Beograda i to negde daleko gde im je potrebno to sto vi hocete da specijalizirate tj.ginekologiju...za sve ostale opcije potrebna je mnoooogooo jaka veza...a sve ostalo je irelevantno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Specijalizacija iz ginekologije
PostPoslato: Sub Okt 06, 2007 10:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 10, 2006 5:26 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
dr.Vesa je napisao:
Kako stvari stoje najbrzi nacin za dobijanje specijalizacije je zaposliti se van Beograda i to negde daleko gde im je potrebno to sto vi hocete da specijalizirate tj.ginekologiju,mada mislim da i tada treba veza ali slabija...za sve ostale opcije potrebna je mnoooogooo jaka veza...a sve ostalo je irelevantno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 08, 2007 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Hehe...simpaticno :)
Staz,na zalost,traje 6 meseci.Posle toga se polaze drzavni ispit.Da bi doktor stekao pravo na konkurisanje za specijalizaciju mora da ima 2 godine radnog staza nekon polaganja dezavnog ispita i naravno resenje za stalno (sto je mnogo veci problem) kao i minimum 6 meseci radnog staza u ustanovi za koju zeli da konkurise za specijalizaciju.
Specijalizacije se raspisuje 2 puta godisnje a u zavisnosti od potreba zdravstvene ustanove (tako bi trebalo da bude) ali obicno nije tako,nego ako imas vezu,dobijes specijalizaciju koju zelis ako nemas,gledas kako drugi dobijaju a ti ne :) a ti si onda prinudjen da uzmes nesto sto nisi planirao i slicno.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: