Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nadoknada specijalizacije
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 12:41 pm
Postovi: 6
Lokacija: Bg
Pozdrav kolegama,

Moje pitanje glasi:
Da li je na neki nacin moguce, obzirom da mi je specijalizaciju koju uskoro zavrsavam dao zdravstveni centar u unutrasnjosti a zivim i porodicu sam zasnovao u Beogradu (to mi je sada i mesto prebivalista), prebaciti se u neku zdravstvenu ustanovu u mestu stanovanja (Beograd) bez odradjivanja odredjenog broja godina u maticnoj zdravstvenoj kuci. Konkretno mislim na neki pravno valjan i prihvatljiv nacin a ne sa vracanjem neke cifre od ko zna koliko desetina hiljada evra.
Kao sto je nekada to radjeno bez ikakvih problema tj. posledica, obzirom da se svaka spec. finansira iz istog fonda, kako je to danas i da li je uopste moguce uraditi.
Napominjem da sam spec. dobio tek 2004, zaposlen sam od 2000, prosek na studijama sam imao 9.3, tako da me je dva puta zaobisao Bojicev zakon po kome sam u tim godinama u odnosu na prosek morao da dobijem spec. po automatizmu ali su to u malom zdravstvenom centru dobili tatini sinovi sa mnogo manjim prosekom.

Pozdrav
dr.Milan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 11, 2008 11:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Cao,
skoro sam cula da se troskovi specijalizacije ne nadoknadjuju ukoliko se prelazi u ustanovu viseg ranga.Medjutim,to je neproverena informacija ali sam cula da su neki tako presli i nisu platili.
Kad dodje vreme,planiram da konslutujem pravnika koji se razume u radni odnos pa cak i ako se specijalizacija mora otplatiti,postoji neko utuzenje kako bi se kamata odbila,a ona je poprilicno velika.
To su klasicni,zvanicni putevi.Nezvanicni su npr da ponudis ustanovi da kupis neki uredjaj kao poklon a oni da ti oproste specijalizaciju ili npr,da opremis jedno sanitetsko vozilo i slicno,Bilo je mnogo takvih slucajeva.
Najvaznije ti je da znas nekog iz G17 i da ti to bude ulazna karta za dalje dogovore.Na zalost,i ovde se mora preko politike.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: