Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 11:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Pozdrav...
Ovako, imam jedno pitanje koje nije vezano za specijalizacije vec za fakultet. Trenutno studiram Medicinski fakultet u Kragujevcu. Ono sto sam zeleo da pitam jeste >da li je bitno u kom je gradu zavrsen fakultet?< Ovo pitam iz razloga sto su mi neki dosli sa pricom "bolje da se prebacis u BG ili NS - lakse ces se zaposliti"... Mozda bi i poslusao te price da nisam video izvestaje komisije za akreditaciju fakulteta (po Bolonjskoj konvenciji)... Komisija za akreditaciju, dala je akreditaciju Medicinskom fakultetu u Kragujevcu, dok su Beograd i Novi Sad uskraceni, tj. nisu akreditovani (verovatno zato sto ne ispinjavaju potrebne standarde koje "diktira" Evropa)... Kako sam cuo, medicinski u BG je ostao bez akreditacije u tri kruga... Sta misli te vi o svemu, i da li je bitno gde je fakultet zavrsen?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 12:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Jeste bitno i nije bitno. Jeste, zato sto pojedine diplome zaista nisu bas "mirisljave" kod pojedinih poslodavaca i kolega. Beograd je Beograd, a Kragujevac je Kragujevac. Tako kazu. Ja sam upisao, studirao i diplomirao u Beogradu, ali nisam elitista. Imam mlade studente iz Kragujevca koji su tek na 4. godini, a bolje citaju EKG i bolje spajaju patofizu u logicke dedukcione celine nego kolege sa 10 godina staza. Sa druge strane, znam pojedine koji su tvrdili da su na fakultetu u Nisu dali farmakologiju posle 3 nedelje spremanja ispita. Ako je to tacno, ili su oni pametniji od Tesle i Ajnstajna zajedno, ili lazu, ili je neko tamo u Nisu debelo spustio kriterijume...

Licno, ne bih ni jedanom fakultetu dao bilo kakvu akreditaciju, jer ni jedan medicinski fakultet u Srbiji ne skoluje buduce lekare opste medicine, nego proizvodi neke sveznalice-neznalice, koji tek treba da uce da bi radili. A to je lose. Previse nekorisnih znanja, premalo prakse, nedovoljno usmerenosti na ono sto se prvi radi po diplomiranju: primarna zdravstvena zastita.

Sto bi rekli na engleskom: "Jack of all trades, master of nothing!"

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 5:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Apropo ispita iz farmakologije u Nisu, poznajem studente koji su ispit polozili i bez ucenja, a tarifa je javna tajna. Doticnim profesorkama nije bilo nimalo neprijatno da naocigled svih nas dovlace "svoje sticenike", i mesto kod drugih profesora gde je trebalo, polagali su kod njih dve, unapred dogovorena pitanja. Sramota. A obaranje studenata je bio isproban i odlican nacin punjenja njihovih dzepova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 11:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Iksa, Vi ste bar ovde anonimni, niko ne moze da Vas optuzi za klevetu, recite imena i prezimena tih profesorki. Ja da znam jedno ime, rekao bih. U Beogradu se dosta o tome govorkalo, ali ja ne znam ni za jednog ispitivaca ista pouzdano, pa ne mogu da kazem ni jedno ime. A da znam, rekao bih odmah.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 4:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Nije nikakav problem da kazem njihova imena jer ja to nisam izmislila nemam koristi niti zelim da im napakostim, i svi, ali svi studenti znaju za njih dve, to su profesorke Pesic Gordana i Jovic Zorica, a tarifu ne znam tacno, tj. tada sam cula (pre par godina) a nije bez 400 e. Vodi se kao pomoc pri "spremanju" ispita, no nisam sigurna koliko je to po pravilima samog fakulteta. A sta se dogovaraju iza zatvorenih vrata i kako se odradjuje cela stvar- to vec tacno ne znam. Ali i sama sam videla koleginice koje su lagano prosle na ispitu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 5:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Citiraj:
profesorke Pesic Gordana i Jovic Zorica


E, sad ako ima iole revnosnih prosvetnih inspektora i drugih zaduzenih da ovo provere, eto im pune ruke posla. Da ne bude kako stalno pricamo o anonimnima. Ne kazem da su imenovane ucinile ista lose, ali eto, kad vec postoje indicije, neka nesto neko radi... Iksa, bravo za konkretnost.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 30, 2008 12:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Ihh dr Ivice, znala sam to i tada kada me jedna od njih dve oborila, ali nista nisam preduzela jer, ko sam ja da ispravljam krive drine, zato sam cutala... sve se to zna, ali posto je skoro ceo fakultet korumpiran, nikome se ne dize ruka zbog toga ni studentima ni profesorima, svako je iz svojih razloga cutke posmatrao.... MI, da nas ne bi nagazili i studenti koji vole taj nacin plovidbe kroz fax a i profesori kojima bi tako znacajno uskratili kucni budzet a sacekace nas vec na sledecem ispitu, pokrivali smo oci i uzdali se u promil onih objektivnih profesora...... a dekan.... on je vec druga prica (pricala sam o tome vec)... i tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Spec
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 10:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Auuu... Nisam znao za to... Cuo sam iz nekih prica da je medicinski u Nisu prilicno los, ali nisam znao da se tako "ispituje"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 09, 2008 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Ne, ne... nije sve bas toliko crno.... moze se fakultet zavrsiti i uceci. Ima jos casnih ljudi (makar to i profesori bili :lol: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mf
PostPoslato: Pet Nov 21, 2008 10:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Ovako, zaboravio sam ranije nesto da pitam... Interesuje me sta znaci titula prim.dr i kako se do te titule dolazi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 22, 2008 10:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Okt 22, 2006 7:52 am
Postovi: 408
http://www.dlv.org.yu/aktuelno_01_primarijus.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2006 8:46 pm
Postovi: 46
ne mogu da odolim :D
dosta dece iz finih porodica spremi anatomiju za 10 :lol: dana... znate, njima je anatomija logicna 8)
to je sve klasika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 6:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2006 8:46 pm
Postovi: 46
Bg univerzitet :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 08, 2009 2:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Sto se Beograda tice, znam jedino da se uvek najtezi i naredji slucajevi upucuju za BG, a samim tim su studenti tamo u prilici da vide mnogo vise u odnosu na druge centre.
Ucila sam temeljno, ucim i dalje i ne poznajem nikog ko je platio ispit, sto ne znaci da korupcije nema, vec samo da nije bas toliko ocigledna.
Mnogo profesora i mnogo razlicitih kriterijuma, pa ko ti kad zapadne.
Profesorska deca dobijaju posao na fakultetu sve vise, a od njh po mojoj proceni 80% se setkalo po faksu i pojma nemaju, a 20% su morali da nadmase svoje roditelje, te stravicno puno znaju-sto opet nije garancija da ce umeti novim generacijama sve to i da prenesu i da se nece svetiti za njihove muke.

O KG ne znam nista, ali sam od mnogih cula da je KBC U KG izuzetan u svakom pogledu, strucnost, osoblje, ljubaznost, osim sto im previse cesto ne radi MR.

O ostalim univerzitetskim centrima ne znam nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Pet Jul 09, 2010 4:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 22, 2006 9:50 pm
Postovi: 167
Lokacija: Beograd
Gde god da završiš, zaposliti se nećeš. Ne opterećuj se glupostima, sedi i uči (nije da će ti nešto značiti, ali kad si već tu...)! :wink:

_________________
Znanje je ograničeno, neznanje je beskrajno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: