Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sre Sep 25, 2013 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Prosek ti je dovoljno visok da imaš "luksuz" da prihvatiš i neke niže ocene bez da ti to unakazi prosek, tako da nemoj gubiti godinu jer je situacija ionako takva da ćeš nakon fakulteta imati prazan hod neodređeno vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sub Feb 01, 2014 8:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 24, 2011 10:47 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Moze li neko da bude ljubazan i da mi da spisak specijalizanata na VMA? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Pon Feb 10, 2014 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
Student11 je napisao:
Pozdrav kolege. Imam jedno pitanje za iskusnije.

Dakle o cemu se radi. Relativno sam, da kazem, dobar student, prosek mi je oko 9.50 ali me polako stize umor od ucenja. Ostao mi je jedan ispit za uslov da upisem 4. godinu i recimo da vremena imam taman dovoljno da bas visokim tempom ucenja polozim. Dakle, nije beznadezna situacija u svakom slucaju.

Ono sto me interesuje jeste da li mi je mozda bolje da odmorim jednu godinu, tj obnovim i onda tempom iz prve dve, dve ipo godine odradim preostale (klinicke). Zanima me pre svega kakve posledice bi to ostavilo na moju dalju karijeru. Da li bi mi to zatvorilo vrata odlaska u inostranstvo, mogucnost upisa na doktorske studije, ili uopste mogucnost da dobijem specijalizaciju (s obzirom da i redovni tesko dolaze do iste, nesto bih rekao da oni koji ne zavrse u roku jos teze mogu)?

Ono sto sam video na konkursu za doktorske recimo, nije uslov zavrsetak u roku, i cak ne pise da utice na rangiranje vec strogo prosek. Ok, to je teorija, da li je tako i u praksi?

Hvala unapred na odgovoru.


Druze na zapadu dobro znaju koji je to nas prosek po sistemu bubam bubam bubam ko manijak , naucim sve napamet dobijem 10 i posle mesec dana.....molim...kako....aaaaa....sta to bese. Tako da se ne opterecujes nas prosek ni u jednoj normalnoj zemlji ne gledaju.

Prosek o kome govore je prosek koji si imao na njihovim testovima recimo kao sto je USMLE u Americi ili neki ekvivalent u nekoj drugoj zemlji. To ti je odprilike test iz tri dela, prvi deo su recimo predklinicki predmeti u sitna creva da vide koliko se secas, pa klinicki , pa na kraju rad na pacijentima tj. glumcima koji glume razlicite situacije. Taj prosek se kod njih racuna.

Ne znam na koju zemlju tipujes ali ako mozes raspitaj se da li vec mozes da odradis deo testiranja dok ti je predklinika sveza ili dok jos mozes lako da obnovis.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sre Mar 07, 2018 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2018 4:54 pm
Postovi: 2
Da li je kasno upisati studije medicine u tridesetim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: