Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sre Apr 04, 2012 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 04, 2012 4:41 pm
Postovi: 1
drecun je napisao:
Gde god da završiš, zaposliti se nećeš. Ne opterećuj se glupostima, sedi i uči (nije da će ti nešto značiti, ali kad si već tu...)! :wink:

U pravu ste


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Uto Maj 01, 2012 8:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Ne bih rekao da je bas toliko beznadezno... Imao sam prilike da vidim ljude koji uspevaju da se zaposle. To sto bi svi po zavrsetku fakulteta direktno u neki klinicki centar (po mogucnosti u Beogradu) je druga stvar...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Ned Jul 29, 2012 2:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 15, 2007 10:13 pm
Postovi: 633
sasasa je napisao:
Vidi, kao i na faxu - tebe niko u sustini nije duzan da nesto uci - na papiru jeste, ali ga niko ne kontrolise, pa se to svodi na isto :)
Ti mozes dobiti taj potpis da si uradio ili gledao procedure... A i ne moras. Ko ce ici u operacionu salu je stvar individualne procene tvojih sefova... Izleteti sa specijalizacije - dobiti otkaz, neprolazne ocene, procenu da ponasanjem ili zdravstveno ne zadovoljavas etc i nije tako tesko kao sto mislis - uglavnom je to "dzentlmenski" dogovor - ti radis i oni te - tolerisu, recimo da je to najprecizniji opis. To je jednostavno tako. Tako je oduvek bilo i jos dugo ce biti.
............

Ekonomska cena specijalizacije je da ti profesore i asistente imas na raspolaganju 24/7, koji za to vreme mogu zaraditi boga oca radeci svoj posao i ne zamarajuci se tobom... To je daleko (mnogo desetina puta) vise od 100-200k dinara godisnje. Tako to jednostavno ide. Oces njihovo vreme, ima da im to nadoknadis radeci njihov posao - niko te ne tera da to radis - ali te onda oni nece zarezivati 2%. Odbij ih direktno ili povredi njihovu sujetu i zestoko ce ti zagorcati zivot :) Ne bi bio prvi.


Kazite mi dragi kolega posto ste koliko se secam u Americi, da se desi u Americi da godinama od jednog mentora profesora izlaze hirurzi koji nemaju blage veze sa zivotom zato sto je njemu bilo bolje da radi u svojoj provatnoj klinici. Koliko bi isti dugo ostao na mestu profesora mentora za specijalizaciju hirurgije?

Da li ste mozda upoznati da se na zapadu rad svezih specijalista prati i da se kroz njega prati kvalitet mentora? Da li ste upoznati da ne kvalitetan mentor ocas posla ostane bez posla.

_________________
Doktor stomatologije....ali nick ostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Pet Avg 03, 2012 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2012 11:42 pm
Postovi: 2
Ja sam tek sad upisao medicinski fakultet u NS-u, i još je jako jako rano da se interesujem za specijalizacije, ali me interesuje, da li se plaća specijalizacija i kolika je približna cena, ako se plaća (mislim da li ću ja trebati da plaćam neke troškove specijalizacije)? Hvala unapred! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Čet Avg 16, 2012 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 16, 2012 12:05 am
Postovi: 2
dbbajus je napisao:
Ja sam tek sad upisao medicinski fakultet u NS-u, i još je jako jako rano da se interesujem za specijalizacije, ali me interesuje, da li se plaća specijalizacija i kolika je približna cena, ako se plaća (mislim da li ću ja trebati da plaćam neke troškove specijalizacije)? Hvala unapred! :)
dbbajus cestitam!

Da li si upisao program na srpskom ili na engleskom jeziku? Znas li nesto o programu na engleskom?

Zahvaljujem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Uto Avg 21, 2012 12:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Ovu temu sam prvi put otvorio kada sam bio prva godina. Sada upisujem 6. i ocekujem da diplomiram u roku. Interesuje me sta misle starije kolege koje rade, kakvo je trenutno stanje sa zaposlenjem i ako imate neki konkretan savet sta je najbolje uraditi nakon zavrsenog fakulteta. Konkretno, dobar sam student sa prosecnom ocenom oko 9, ocekujem da jos u 6. podignem prosek preko 9...
Nedavno cuo da se cak i za pripravnicki staz nekada ceka i po 6 meseci, ne znam da li je to istina (ja se nadam da nije)... Ako jeste, pitam se onda samo kakvo li je tek stanje pri zaposljavanju? :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Čet Avg 23, 2012 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2012 11:42 pm
Postovi: 2
Ribidzonac hvala! :)
Upisao sam na srpskom jeziku, ali ako te interesuju studije medicine u NS-u na engleskom evo linkova:

http://www.medical.uns.ac.rs/userfiles/ ... JEZIKU.pdf

http://www.medical.uns.ac.rs/studijenaengleskom.php

P.S. Ovo je jedino što mogu da ti ponudim, ne znam ništa drugo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Ned Mar 24, 2013 1:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
Za 3-4 meseca zavrsavam studije pa me interesuje kakvo je trenutno stanje za zaposlenje? Da li se situacija popravila?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Ned Mar 24, 2013 6:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nikakvo...

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 6:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
drbgd, jel imas neki predlog? Sta bi bilo najpametnije raditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Uto Mar 26, 2013 1:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nemacka, najbrzi nacin.
doktorske studije negde na severu, pa paralelno sa tim nostrifikacija - bolja pozicija u nekom vecem univerzitetskom centru.
eto, po mom misljenju jedno od ova dva, zavisno od afiniteta.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 2:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 29, 2007 6:18 pm
Postovi: 277
drbgd, hvala na odgovoru. Imam u planu da polazem USMLE step1 u Budimpesti pa cu videti kako ce to proci. Nabavio sam literaturu i poceo da je prelazim pa cim zavrsim sa drzavnim ispitom kod nas, prijavljujem. Za drugi deo (prvu i drugu fazu) cu gledati da predjem za nekih godinu dana pa opet u Budimpestu... A onda za treci deo moram u USA...
drbgd, da Vas pitam, jeste li zaposleni? Radite u struci?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Sub Sep 07, 2013 11:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 06, 2011 3:30 pm
Postovi: 1
Zdravo svima! 4. sam godina prve beogradske gimnazije,zelim da upisem ove godine medicinski fakultet u beogradu,pa me zanima sve moguce : od pijemnog(literatura,koliko vremena treba,kako sve ide..) do samog studiiranja na fakultetu i specijalizacija posle,pa ako neko ima vremena da mi odgovori sva ta pitanja bila bih mu mnogo zahvalna posto da iscitavam sve ima dosta 69 stranica a i neki odgovori su stari po 6 godina :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Ned Sep 15, 2013 6:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
I) Vecina knjiga po kojima se spremaju ispiti medicinskog fakulteta ima preko 1000 strana...
II) Dobar deo njih datira iz osamdesetih godina proslog veka (dakle stare su i preko 30 godina)...
III) Niko pod milim bogom, a ko se razume u ovu problematiku, nema vremena odgovoriti na pitanja koja te intresuju, na nacin koji bi te zadovoljio...
IV) Ima jedna izreka Broja jedan iz Alan Forda, prilicno je popularna medju lekarima - "...a sa kolko se, molim te, nistica pise rec hvala?" :)
V) Tako da... Sretno citanje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Medicinski fakultet
PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 8:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 24, 2013 7:58 pm
Postovi: 1
Pozdrav kolege. Imam jedno pitanje za iskusnije.

Dakle o cemu se radi. Relativno sam, da kazem, dobar student, prosek mi je oko 9.50 ali me polako stize umor od ucenja. Ostao mi je jedan ispit za uslov da upisem 4. godinu i recimo da vremena imam taman dovoljno da bas visokim tempom ucenja polozim. Dakle, nije beznadezna situacija u svakom slucaju.

Ono sto me interesuje jeste da li mi je mozda bolje da odmorim jednu godinu, tj obnovim i onda tempom iz prve dve, dve ipo godine odradim preostale (klinicke). Zanima me pre svega kakve posledice bi to ostavilo na moju dalju karijeru. Da li bi mi to zatvorilo vrata odlaska u inostranstvo, mogucnost upisa na doktorske studije, ili uopste mogucnost da dobijem specijalizaciju (s obzirom da i redovni tesko dolaze do iste, nesto bih rekao da oni koji ne zavrse u roku jos teze mogu)?

Ono sto sam video na konkursu za doktorske recimo, nije uslov zavrsetak u roku, i cak ne pise da utice na rangiranje vec strogo prosek. Ok, to je teorija, da li je tako i u praksi?

Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 94 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: