Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Pet Dec 04, 2009 3:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
A i to shto kazesh Koki, tebi sam vec sve rekla :)

Mlada koleginica ochigledno nije imala vremena da prochita ostale postove :)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Sre Dec 23, 2009 2:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 12:49 pm
Postovi: 8
tamaraft je napisao:
Ne razumem bash to organizator fizikalne terapije...posle koje shkole dobijate takvo zvanje?

Ako mislite na medicinksi fakultet znate kako to ide, 6 godina redovnog studiranja posle kog ste diplomirani leka ropshte prakse, pa ako zelite i imate srece da nadjete specijalizaciju onda i to zavrshite a to je od oblasti do oblasti, od 3 do 5 godina dodatnog shkolovanja! Fizijatar postajete posle 3 godine specijalizacije!

Ili ste milsili da upishete vishu medicinksu tj vishu strukovnu shkolu u Zemunu?


]Organizator fizioterapije,ili prog fizioterapije(ako se poloze psihologija,pedagogija i jos neki izborni predmti)se dobija posle zavrsenih 4-ogodisnjih studija fizioterpaije na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu...Taj smer se otvorio prosle godine,prva generacija je upisana u septembarrskim roku,a vi mi pricate da taj smer odavno postoji...Raspitajte se malo,pre nego sto nesto pisete.....Drugo su strukovne studije na Visokoj zdravstvenoj,bilo drzavnom,ili Milankovicu.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Sre Dec 23, 2009 2:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 12:49 pm
Postovi: 8
tamaraft je napisao:
Ne razumem bash to organizator fizikalne terapije...posle koje shkole dobijate takvo zvanje?

Ako mislite na medicinksi fakultet znate kako to ide, 6 godina redovnog studiranja posle kog ste diplomirani leka ropshte prakse, pa ako zelite i imate srece da nadjete specijalizaciju onda i to zavrshite a to je od oblasti do oblasti, od 3 do 5 godina dodatnog shkolovanja! Fizijatar postajete posle 3 godine specijalizacije!

Ili ste milsili da upishete vishu medicinksu tj vishu strukovnu shkolu u Zemunu?


Zvanje organizator fizioterapije,ili prof fizioterapije(ako se poloze psihologija,pedagogija i jos neki izborni predmti)se dobija posle zavrsenih 4-ogodisnjih studija fizioterpaije na Medicinskom fakultetu u Novom Sadu...Taj smer se otvorio prosle godine,prva generacija je upisana u septembarskom roku,a vi mi pricate da taj smer odavno postoji...Raspitajte se malo,pre nego sto nesto pisete.....Drugo su strukovne studije na Visokoj zdravstvenoj,bilo drzavnoj,ili Milankovicu,posle kojih se dobija zvanje-strukovni terapeut,ili posle specijalistickih studija-strukovni terapeut-specijalista...I posle tih studija ne mozes nastaviti master ili doktorske studije kasnije,a posle 4-ogodisnjih studija mozes....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Sre Dec 23, 2009 2:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 02, 2008 12:49 pm
Postovi: 8
http://www.medical.uns.ac.rs/fizioterapija.php


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Pet Jun 04, 2010 10:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 04, 2010 10:38 am
Postovi: 1
Prijemni je u septembru ove godine, konkurencija ce biti haos....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Pon Nov 07, 2011 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 07, 2011 2:46 pm
Postovi: 2
recite mi ja sada trenutno idem u zdravstveno sanitarnu privatnu skolu za fizioterapeuta i zanima me gde ima specijalizacija za fizijatra to je jos plus dve godine???????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Uto Nov 08, 2011 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 10:45 pm
Postovi: 49
Ako sam dobro razumela, ti ides u visoku skolu (3 god)?
Fizijatar je doktor medicine (sa zavrsenim medicinskim fakultetom - 6 god osnovnih studija), koji je specijalizirao fizijatriju (+4 godine specijalistickih postdiplomskih studija) tako da sa visokom skolom ne mozes biti fizijatar. Postoje specijalisticke studije za fizioterapeute koji dobijaju zvanje strukovnog terapeuta - specijaliste. U sustini, ne vidim neku posebnu svrhu - sobzirom da ti je posao isti i kao terapeutu-specijalisti i diplomiranom terapeutu osim sto ces mozda lakse naci posao sa vise kvalifikacija.
Inace, imas te studije na medicinskom fakultetu u Beogradu.

_________________
Glasanje za specijalizaciju: http://doktormedicine.weebly.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Sre Nov 16, 2011 1:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 16, 2011 1:29 am
Postovi: 1
Zanima me vase misljenje o tom poslu,da li je mnogo zahtevan? tezak fax?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Čet Dec 15, 2011 10:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Naravno da je tezak ukoliko nemate radne navike i zelju da nauchite sushtinu kojom se fizioterapeut bavi! Kompletnu anatomiju, fiziologiju, patologiju, interne i neuroloske patologije, kineziterapiju, fizikalnu terapiju, rehabilitaciju!

A posao ukoliko odaberete da se bavite klinickim radom naravno da je naporan i zahtevan jer ste svakodnevno u kontaktu sa pacijentima sa kojima radite u toku dana.

Ukoliko cete se baviti samo masazama, onda je preporuka da ne zavrshavate fakultet!

Danas trzishte zahteva sto sta, pa kao terapeut mozete naci posao i u nekoj firmi u kojoj necete imati kontakt direktno sa pacijentima, vec mozete a radite kao komercijalista.

Sve opet zavisi od toga sta vas zanima i cime zelite da se bavite kao terapeut.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Uto Dec 20, 2011 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2011 1:57 pm
Postovi: 3
ovde sam se mnogo informisala,hvala vam na tome..
Kad zavrsim ovo na Medicini postajem dipl. fizioterapuet koji moze da obavlja i fizikalnu terapiju i kineziterapiju? I da li ima razlike zavrsiti 3 godine vise i onda cetvrtu master i fizioterapija na Medicini u Novom Sadu? Sta je bolje? Sta ce mi se vise priznati ako budem ako Bog da trazila posao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Čet Dec 29, 2011 8:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
kao dipl. ft mozete se baviti i fizikalnom i kineziterapijom, sve zavoso od vasih mogucnosti, zelja i ponude posla!

a ako budete trazili posao naravno da cete pomenuti svo obrazovanje koje posedujete, a to ko ce vam i shta priznati to pet zavisi od Vas, zavisi gde trazite posao...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Pon Jan 02, 2012 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2011 1:57 pm
Postovi: 3
Nadam se da cu uspeti ovo upisati u Novom Sadu
cula sam da su privatne ordinacije mnogo bolje placene...
ali mozete malo bolje da objasnite..
da li cu ja samo raditi masaze i terapije laserima npr.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Čet Jan 19, 2012 12:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
mislim da sam vec pisala o tome sta sve moze da podrazumeva posao ft!

potrazite po forumu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Sre Sep 18, 2013 4:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 18, 2013 3:57 pm
Postovi: 1
Drage kolege,

Ovde se radi o kiropraktici, tj uvodjenju kiropraktike na nasim prostorima, konkretno na Balkan... Ko makar malo zna o kiropraktici, zna da tu nema greske posebno kada je u vezi sa fizioterapijom...
Potpuno novi vid obrazovanja i pristupu pacijentima, kakav kod nas jos ne postoji, a praktikuje se u vecini zemalja sveta... I sve na stranu, ali garantovan posao je nesto sto svima nama treba, i sto trazimo... Ja konkretno se informisem o kiropraktici vec neko vreme i planirao sam da odem u inostranstvo da upisem fakultet za kiropraktiku... Ali ne samo da je preskupo vec i traje skoro kao medicinski fakultet... Profesori iz ovog NCQ projekta su odrzali otvorenu tribinu u subotu, gde su pricali o projektu, njihovim planovima i programom rada i pristup ucenju buducih kiropraktora... Takodje su i odgovarali na sva pitanja koja su ljudi imali da pitaju, tako da ako je neko zainteresovan, moze da dodje sad u subotu kada ce odrzati jos jednu tribinu... Besplatno je i traje sat i po, dva maximum...

http://www.ncqeurope.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fizioterapeut
PostPoslato: Uto Sep 13, 2016 7:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2016 7:35 pm
Postovi: 1
Atudiram fizioterapije na Visokoj medicinskoj školi (četverogodišnji studij). Tu imamo i mogućnost master studija (magistrat). To je još 1 godina +, da li sam u pravu? I koliko godina poslije toga traje specijalizacija? :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 37 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: