Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Strah od Hiv-a
PostPoslato: Ned Apr 10, 2016 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2011 2:39 pm
Postovi: 24
Već par godina imam panični strah od hiv infekcije. Cak sam od skoro krenuo da pijem antidepresive i lekove za smirenje ali ne pomažu uvek.

Sve je izgleda bilo bezazleno do decembra 2015. kada sam u toku jedne nedelje imao veliki problem... Bolelo me je u grudima, leđima, imao sam osip po grudima i leđima, visoku temperaturu. Bio sam prestravljen jer sam početkom avgusta iste godine tj pre četiri meseca imao rizičan sex i tada sam uradio test na hiv. Medjutim iako sam bio skoro siguran da imam hiv test je bio negativan.

I bio sam miran do danas :(( Naime nešto poput kvržice javilo se u unutrašnjosti testisa, ne na koži i naravno ponovo je krenuo strah. Mislim da je najgore to što ja čitam svašta na internetu i još više se izbezumim. Naime pročitao sam da hiv virus hoće da izazove takve kvržice na genitalijama.

Sada bih zamolio za pomoć nekog ko je stručan. Interesuje me da li sa sigurnošću mogu da prihvatim test koji je rađen decembra, znači 4 meseca od sexa? Ili je potrebno da ponovim test? Da naglasim da sam taj test radio u institutu za javno zdravlje Niš (Piše REZULTAT COBASe411; COBAS anti HIV negativan)

Molim za hitan odgovor!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od Hiv-a
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 10:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам за ХИВ али квржице на тестисима хоће да се јаве због рака тестиса.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od Hiv-a
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Vid' Ace opet.Au Aco pa sta si zapeo sa tim rakom. :lol: Decko jos kaze da je uzimao antidepresive i lekove za smirenje jer se plasi Hiv-a,a ti mu na to kazes da mislis da je rak.Al si ga utesiooo.Posle tvog posta covek nece moci sebi da dodje.Ovako,idi na temu prenosenje hiv-a gde imas i odgovore doktora koje testove u kom intervalu od rizicnog odnosa treba uraditi,i koliko su isti merodavni.Neki testovi i posle mesec dana koje su radili su merodavni.Ne znam koji test tj metodu si radio.Al da ne lupam sad,nisam to zapamtila.Idi na podforum polne boolesti,pa tema prenosenje Hiv-a..i sve ti pise tu.A sto se tice te kvrzice,ima dosta polnih bolesti i infekcija kod kojih se javljaju kvrzice a ne samo kod Hiv-a i raka.Svakako idi kod doktora.A ne da nagadjas ti,a ni mi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od Hiv-a
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 24, 2011 2:39 pm
Postovi: 24
Hvala puno na savetu. Postavio sam pitanje i na tom drugom forumu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od Hiv-a
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 11:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да је боље и да живи у страху него да умре у храбрости.

Знаш ли колико има оних који су годинама себе и околину убеђивали да им није ништа. И онда се околина исчуђавала како су дотични умрли а ништа им није фалило.

Последњих деценија много је порастао број смрти од рака тестиса. Тај рак брзо напредује али ако се открије на време, има лека.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Strah od Hiv-a
PostPoslato: Pon Apr 11, 2016 11:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Stefi dok cekas tamo odgovor,ti prelistaj temu "prenosenje hiv-a"..mislim da ces od predhodnih postova naci sve sto te interesuje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: