Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prerana ejakulacija - nakon 5 god aktivnog seksualnog zivota
PostPoslato: Pet Mar 27, 2015 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 1:38 pm
Postovi: 19
Imam 24 godine. Pre oko 2 meseca pojavio se problem sa preranom ejakulacijom koji ranije nisam imao. Sto se tice ranije seksualne aktivnosti, nikada nisam imao problem sa preosetljivoscu penisa i bez problema sam imao seksualne odnose od pola sata i duze (sa kondomom). Medjutim, od skoro je moj penis postao previse osetljiv i bez obzira da li je u pitanju odnos sa devojkom ili masturbacija, moj penis vrlo brzo postane prenadrazen i u roku od 2-3 minuta dodje do ejakulacije. Ranije sam mogao da osetim kad se priblizava i ako zelim, promenim tempo i odlozim. Sada od trenutka kada osetim da se priblizava nema povratka. Cak i ako prekinem, od trenutka kada nastavim stimulaciju, u roku od par sekundi sam na istom i nemoguce je odloziti. Ovo pocinje da mi predstavlja problem u vezi. Devojka je tolerantna ali mene nervira sto vec dugo vremena ne mogu da imam normalan odnos. Takodje, kada se prvi put desilo, nisam previse razmisljao o tome. Bio sam ubedjen da je u pitanju uzbudjenost i nije mi ni palo na pamet da je prerana ejakulacija dok se nije desilo treci, cetvrti put.

Da li ovo moze biti prouzrokovano nekim fizickim uzrokom ili je vise moguce da je u pitanju psihicki problem? Procitao sam dosta clanaka na internetu i video koji su moguci fizicki uzroci zbog oboljenja. Mislim da nemam simptome nijedne od tih bolesti (nigde se doduse ne spominje moguca preosetljivost penisa zbog alergija). S druge strane, psihicki razlog kao na primer opeterecenost nakon sto se prvi put desilo isto misim da nije slucaj, zbog toga sto prvih par puta nisam ni shvatio da se ovo desava i samim tim ni razmisljao o tome. Zatim, alergija na kondom ne verujem da je jer stalno koristim istu vrstu, a prilikom masturbacije ne stavljam kondom. Takodje, bio sam kod lekara u Engleskoj (tu zivim trenutno). S obzirom da nemam nikakav osip na glansu penisa, doktorka je rekla da je moguce da je u pitanju sporedni efekat koriscenja loratadina (antihistamina) koji mi je druga lekarka prepisala na jesen i rekla da je bezbedno da ga koristim koliko god je potrebno, jer ga neki ljudi koriste svakodnevno i po celu godinu. Doktorka sa kojom sam sada pricao o problemu prerane ejakulacije mi je rekla da probam da prestanem da koristim loratadin mesec dana i da dodjem ponovo ako do tada ne dodje do promene. Medjutim, vec su prosle 3 nedelje i jos uvek se nista nije promenilo... Ako je u pitanju psihicki problem kao na primer stres, da li zaista moze da dodje do toga da imam preosteljiv i blago golicljiv osecaj na penisu (celom, ne samo glansu)?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: